Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прекъсвач на плюса за лебедка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

    Зачети малко темата!
    Трябва да е последния шанс преди да одрежеш кабела на лебедката ако блокира контактора, имам и едни бързи връзки дето държат до 400А ама са по-неудобни, и все се ровя за варианти л,есни за употреба

    ето ти бързта ел връзка:

    Коментар


    • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

      А, все пак за аварийни? Тогава кво ти пука за искренето? Всичко си им е наред.
      Колко ампера всъщност ще държат, и колко време - божа работа. Като ги гледам - колкото може пластмасата да издеяни на топлината.

      Коментар


      • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

        ето ти бързта ел връзка:

        [/quote]
        а е такива връзки аз ползвам само дето точно тези сините не съвпадат с на WARN
        но вече намерих
        имам един въпрос кабела към буксата запоявали се или се сплесква накрайника
        питам че денс запоявах и не знам дали ше държи?
        поздрави.......

        Коментар


        • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

          С обикновения тинол не може. Не е термостабилизиран. Отрежи ги, и ги сплескай в нови чисти клеми.

          Коментар


          • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

            Аз ги кербовам на патроника на струга става перфектно

            Коментар


            • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

              Как, как?

              Коментар


              • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                С обикновения тинол не може. Не е термостабилизиран. ..
                Може ли да дадеш малко подробности по въпроса, защо не трябва да се запоява.
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                  Обикновенният платкаджийски тинол се скапва от студа. С времето спойката се разхлабва, постепенно започва да грее и всичко става кофти. Пълна ненадеждност.
                  Да, зимните температури у нас стигат до нужните стойности за да направят беля. Не си струва да вкарваш ненадеждност в колата зорлем.
                  На времето бях окачвал тука една таблица за методите и границите на приложимост на съединенията на жиците. Ама хабер си нямам къде е. Венци знае))

                  Венци, дай таблицата!

                  П.С. Не се опитвай да ме ритнеш, щото съм се скрил под жипа! Сам си си виновен че ти си компютърджия)

                  Коментар


                  • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    Как, как?
                    Ето така на патроника и мачкам от 3 страни никъв тенол, така държи много здраво, пробвах да измъкна кабела и не можах !!

                    Коментар


                    • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                      След дълго четене ще ви кажа аз до какви изводи съм стигнал. Навсякъде "кримпвайте" и след това запоявайте... Така и едно и другото. Сигурно е прав Стефан за температурите но това важи за конкретен тинол... Хубавите т.е. лесно запояващите се държат добре на студ. Или поне аз имам спойки по на 15-20 години които не са мръднали и са в състоянието в което са били когато съм ги правил... И са стояли навън... Та запоявайте си спокойно нищо няма да стане... Горното не важи за тези от Верхоянск или поне аз не съм пробвал...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                        А колкото за разните свръзки и кабелни обувки ви съветвам да не си правите експерименти а да си купите комплект клещи за рязане + клещи за кримпване... Комплекта струва 500-600 лева но си заслужава напълно... повярвайте ми...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                          Имаше навремето един съветски дървен припой, не тинол. Той става. Не мисля че вече може да се намери. Но си е високотемпературен.
                          Сега, клещите за 5-600 лева не всеки има от кво да ги избие. Има и за 20, обаче!
                          Дявол знае защо дебилите внасят едни кабелни обувки, и клещи за други. Виждал съм основно овални, даже шестогранни, само не и правилните за масовите обувки. Вдлъбнат от едната страна овал, от където се затварят двата края на тенекийката. Ей такива трябват. Така че гледайте клещите, и просто не купувайте неправилните - не кербоват правилно.

                          Венци, виж ако не те мързи верно за таблицата. Сигурно е при твойте лични картинки. Сканирана хартиена.

                          Коментар


                          • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                            Не е много добра идея да се кримпват и след това запояват. Медта на кабелните обувки е термообработена (закалена) за да е по-твърда и по този начин връзката по-надеждна. Със запояването се отвръща и може да отпусне връзката. Ако по някаква причина и спойката не стане добре - ето кофти връзка и проблеми. При кримпващи клещи за толкова пари по-добре е човек да им се довери според мен

                            Коментар


                            • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                              Не съм разбран правилно. Тази процедура използвам само за малките обувки до 2кв. мм проводник... Всичко което се кримпва с големите клещи си остава както е...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                                Първоначално публикуван от Цанко Преглед на мнение
                                Здравейте , стана ми интересно за тези прекъсвачи на плюса, защото и аз съм набарал някаква джаджа и си мисля да я ползвам за ключ маса , но да питам дали пък не може да се ползва и за плюса. Не я знам колко ампера е , само знам , че е за 24 волта. Ето я
                                Според мен, това е релето което ще ви свърши работа. Виждал съм го в сгъваемите автобуси "Мерцедес" и тези с големите джамове "Рабаман". През него тече тока на целия автобус като Мерцедесите са автоматици с ел. спирачка на кардана и гарантирам, че в лебедките няма толкова дебели кабели.
                                Това чудо се управлява директно с "Бош-ключ" което говори за малка собствена консумация.
                                Ако ви припадне такъв автобус, намира се под стъпалата на втората врата

                                Относно кримпването на кабелни обувки, имам клещи на Pro's Kit със сменяеми накрайници за около 50 лв:
                                http://www.prokits.com.tw/english/on.../1pk-3003f.gif
                                Стават перфектно с тези накрайници 1PK-3003D2:
                                http://www.prokits.com.tw/english/on...1pk-3003d2.gif
                                Последно редактирано от Myyy; 03-10-07, 22:40.
                                Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X