Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прекъсвач на плюса за лебедка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Първоначално публикуван от Макавеев (mac) Преглед на мнение
    Ако не разбираш много много(като мен) консултирай се с някой който поназнайва нещата (С..ф.н),Това е ел.част на ел-кара . Виждат се и някакви яки диоди или тиристори (не видях дали има и трети извод)
    2-3 контактори са здрави-тия вдясно ,но не знам какъв ампераж са.
    Трябва да се разглоби и да се погледнат Ако нещо ти хареса -твое е .
    Без диодите - за тях имам планове
    Такива контактори се произвеждат в Асеновград и не са скъпи, но няма да свършат работа най големия мисля че е 60 или 80А.
    Аз ги използвам да прекъсвам верига в електрически рикши където консумацията е около 6А. И като влезе малко пясък или прах
    блокирват.

    Коментар


    • #62
      обещавам, няма да правя бели, имам правоспособност да работя с общоопасни средства

      а сега по темата. никой в света не е мислил по нашия въпрос сериозно, затова няма и решения. дори умните американци не са го мислили. всеизвестната марка warn са сътворили една простотия която се ползва като имаш два акомулатора да ти пази едната батерия от големите консуматори и да я резервира само за стартера и електрониката на двигателя. купих си я аз и за моя най - голяма изненада, отзад на опаковката с червени букви пише че небива по никакъв начин да се товари с повече от 100А защото могла да се взриви :/

      пред няколко дни ходих в балкан стар и потърсих ключ маса за голям влекач и открих че това е един сложен електронен блок свързан с други електронни блокове който струва 2000 лв и е напълно безполезен извън системата на съответния камион.

      това което знам от опит е че комбайните и тракторите /руските/ имат нормален ключ маса 50А, който аз лично съм изкл. под товар късо съединение по веригата на стартера с два чисто нови акомулатора с по над 1200 ССА всеки и нещото сработи с голяма искра.

      затова съм си купил един такъв за 12 лв и мисля да си го монтирам утре
      drive alive

      Коментар


      • #63
        Всяка комутация е искрене. При такива токове са си истински пламъци. За да се намали белята се правят разни номера. Първият е ускорители с мощни пружини. За да не трябват и метри разединителни щанги и за още по-бързо превключване се правят разните контактори. Те са с електромагнит освен с пружини, така че времето на горенето на дъгата да стане още по-малко. Увеличава животът на нещото - броят цикли на превключване. И накрая са разните полупроводникови некомутируеми шашкънии, на които и си налетял. Може да ги подкараш и без камиона, ама при тая цена ...
        Шибаняци(((

        А, дай да го разгледам това чудо, а? Ония дни се кикотихме с руснаците на нещо подобно австралийско.

        Коментар


        • #64
          нещотото може да го разгледаш винаги, таркаля се в гаража на купчината с други безполезни неща минали пътя от САЩ до тук без вариант за връщане. ако на някой му хареса струва 200$ и се продава на загуба :/

          а оня ключ маса и до сега си работи, което ми навява полужителни мисли, затова мисля да го ползвам, той точно както ти казваш има яка пружина за ускоряване на превключването и е огромен в сравнение с западните със същатата мощност.
          drive alive

          Коментар


          • #65
            Значи е по-добър. Размерът има значение!)
            И той ми е интересен. От кой казваш трактор?

            Коментар


            • #66
              ами той е един, няма много видове, слагат го на ЮМЗ, Т150, К700, нива ... има го във всеки магазин за руски части и струва 12 лв,
              drive alive

              Коментар


              • #67
                http://www.northerntool.com/webapp/w...8311_200308311

                Ей това нещо е за тази работа ама никъде не му пишат за какви тоци е предвидено.

                Даже на сайта на производителя информацията е малко

                http://www.ramsey.com/automotive/safetyonoffswitch.html
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #68
                  Бая се изписа по тази тема. А си мисля че ако се монтира още един селеноид като тези в кутията за управление няма ли да свърши работа все пак той работи при същия товар.

                  Коментар


                  • #69
                    Долнопробно менте. Като олио без холестерин.

                    Коментар


                    • #70
                      В моите каталози най-силния бушон е 250А. Иначе знам за заданието на Чавдар и усилено търся такъв прекъсвач. Имам обещания от тук там, но засега нищо конкретно.

                      Коментар


                      • #71
                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        Долнопробно менте. Като олио без холестерин.

                        Ами, аз от тоци не разбирам, та може и долнопробно менте да е.
                        Ама нещо ми иде малко трудно да си представя да го предлагат от официалния сайт на американски производител на лебедки.
                        Щото това менте, ако опече нещо или някого, на този, дето го е продал, ще му разпорят г**а от искове за обезщетения ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #72
                          Намерих точно каквото ни трябва. Фирмата производител CURTIS има клон и в България така че няма да е трудно да се поръча.
                          current ratings are available from 150 amps, 250 amps, 300 amps, 500 amps, 600 amps, 800 amps, 1200 amps and 1800 amps.
                          http://www.curtisinst.com/index.cfm?...tID=7&siteID=1
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #73
                            Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
                            Намерих точно каквото ни трябва. Фирмата производител CURTIS има клон и в България така че няма да е трудно да се поръча.
                            current ratings are available from 150 amps, 250 amps, 300 amps, 500 amps, 600 amps, 800 amps, 1200 amps and 1800 amps.
                            Това на картинката го има за 125, 250 и 400 А - модели ЕD402 и ED402L.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #74
                              Да но прекъсва 2 вериги по 400А
                              А даните които написах са за този модел http://www.curtisinst.com/index.cfm?...ile=2501%2Epdf

                              Но ръчния мисля че е по подходящ за целта, той си е авариен изключвател

                              Коментар


                              • #75
                                Аха, аха! Къде им е магазина на тия доблестни мъже?

                                Естествено че оная фирмичка е менте. Какво напрежение? То е важно, за друго. На такива неща се пише тока. И щом не е написан - значи лъжат. И после любимото - ми върнете го. Тия фирмета май са просто примамката на разни транспорти измамници. Спам, само че в материалния свят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X