Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прекъсвач на плюса за лебедка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
    Колко струват тези прекъсвачи?
    По сайтовете са $ 60 до 90 парчето. Има и по 30-40, но те са за 300-350А продължително натоварване.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

      Аз сложих в крайна сметка ключ маса на Sparco. Не знам колко ампера е, но изглежда солиден. Цена 36 лв.

      Коментар


      • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

        Добре изглежда. Дано само червената врътка да е метална отвътре, иначе в спешна ситуация може да ти остане в ръката Случвало се е.

        Коментар


        • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

          Първоначално публикуван от ribaro Преглед на мнение
          Аз сложих в крайна сметка ключ маса на Sparco. ...
          Имай си 1 на ум, че тия ключове май са за коли-ралиджийки, пък на тях много лебедки не се слагат.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

            Като сложа лебедката ще го тествам. Пък и все пак е сложен на маса с кабели 25 мм2. Нямам намерение да го слагам на плюса на лебедката.

            Коментар


            • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

              Наскоро си монтирах ключ-маса под капака, защото ако малкия докопа дистанционното за лебедката->нова лебедка
              Сложих го на плюса, а го взех от VROMOS.
              Тестван е 2 пъти, с тежък товар на лебедка 12000лбр.-няма проблеми.
              Поздрави
              [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

              Коментар


              • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                Това на снимката колега е Спарко модел 01336 ключ. Моментен товар 500а, работен 100а. Има такива по лодките, Хелла ги има същите, никога не съм ги виждал да са закачени за веригата на лебедките.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  Това на снимката колега е Спарко модел 01336 ключ. Моментен товар 500а, работен 100а. Има такива по лодките, Хелла ги има същите, никога не съм ги виждал да са закачени за веригата на лебедките.
                  Колега, както казах този ключ съм го монтирал като стандартен ключ-маса. На минуса на акумулатора. Да мога да гася централно всичко в случай на авария. Така и не ми се рискуваше да го слагам на плюса на лебедката, въпреки че параметрите които ти даваш за него ми изглеждат достатъчни и за него.

                  Коментар


                  • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                    Колега, тока на плюсовия и минусовия кабел са еднакви. От гледна точка на ток е все едно къде ще бъде. Ако прекъсваш минуса на цялата кола то значи, че натоварваш прекъсвача допълнително и с всички консуматори в колата което при запалени фарове,халогини, габарити, уредба, клима и други понякога (макар и рядко)е повече от 200А. Колегата по-горе е прав, по лодките има подобни прекъсвачи за ток над 500А работно но са трудно намираеми. Мисля, че е най добре да се ползва реле за лебедка (продават се отделно като рез. части и са за работен ток до 600А). Самата лебедка за да тръгне в която и да е посока се нуждае от две затворени релата(контактори). Да залепнат два едновременно е трудна работа. По вероятно е да се побърка управлението им, което лесно може да се прекъсва на няколко места (контактен ключ, скрито ключе, контакт със секретен ключ от ел. табло на машина и др.)които са за кок от 1-2А, т.е. намираеми навсякъде.

                    ПП по лодките има и прекъсвачи които дават възможност за управление на два, три и повече акомулатори което е удобно за да не останеш без ток за стартер.
                    Последно редактирано от drukman; 08-02-09, 21:56.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                      ПП по лодките има и прекъсвачи които дават възможност за управление на два, три и повече акомулатори което е удобно за да не останеш без ток за стартер.




                      Потвьрждавам,така е.


                      И тьща ми се прибра вече,но не е проблем да се пращат някои неща от тук както и да ги изровите на ИБЕЙ на половин цена.

                      http://www.westmarine.com/webapp/wcs...&storeId=10001

                      Ето част от продукцията която се намира в магазинчето на ьгьла.Принципно всичко което е правено да се ползва в морето е една идея по-добре спретнато от обикновенната продукция на дадена фирма.
                      Тия горе могат да стоят вьн,сол не им пречи,а имат и доста яки ключове на нормална цена.

                      Предпазител на алтернатора - ако изключиш батерията на работещ мотор ти пази алтернатора.



                      Цена около 25$


                      Off/1/Both/2, 4 Positions, 500 Continuous Amps, 1750 Inrush Amps, 1000 Cranking Amps

                      On/Off, 2 Positions, 600 Continuous Amps, 2000 Inrush Amps, 1200 Cranking Amps


                      И това което показа брата - горе в ляво селектор за батерии,долното прост ключ.Цена около 100 кинта

                      Малко теория кое и как работи по лодките,ако е много спам трийте,а аз ще се науча кое и кьде се пише.

                      Котвения рудан или лебедка не работи ако не запаля мотора на лодката.Ако лодката е малка и лебедката е вьрзана за батерията която ми служи за всичката електрика по лодката селектора се дьржи включен само на тая батерия.
                      Като трябва да ползвам лебедката вьртя селектора от позиция 2 на позиция 1 и паля мотора.Той няма как да не запали,батерията му е била изолирана от другата.След като запали или прехвьрлям на батерия 2 или ги оставям включени и двете,позиция 1+2.В комбинация с предпазител за алтернатора трябва голям мерак за да оплетеш нещо.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                        Първоначално публикуван от Сабин Цонев Преглед на мнение
                        Колега, както казах този ключ съм го монтирал като стандартен ключ-маса. На минуса на акумулатора. Да мога да гася централно всичко в случай на авария. Така и не ми се рискуваше да го слагам на плюса на лебедката, въпреки че параметрите които ти даваш за него ми изглеждат достатъчни и за него.
                        И аз така бях направил, но се наложи преработване на схемата, защото при този вариант двигателят (дизел) не гасне. Поради това, от "ключ-маса" се отиде на вариант "ключ-плюс" с използване на ключ, който има 1 контакт за по-силни тоци и 2 за допълнителни вериги. Тъй като тези ключове по принцип са слаби за тока на лебедката, веригата беше разделена на две. През ключа минава "+" за всички консуматори в колата без лебедката, чието захранване е прекарано през соленоид, чието управление е вързано на един от допълнителните контакти на ключа.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: До: Прекъсвач на плюса за лебедка

                          За информация моя джип го купих с изградена инсталация и там режат плюса на главния кабел за лебетката с реле близо до акумулатора и вътре има копче което работи само на контакт. Аз допълнително си монтирах копче за напред назад.Само сега съм решил да слагам ключмаса и незнам дали да вържа лебетката минуса директно или и той да минава през него.
                          Прикачени файлове
                          Стефан 0878655377

                          Коментар


                          • От: Прекъсвач на плюса за лебедка

                            Добра идея ако релето ти е кукла,но ако зацепи не ми се мисли какво се получава при проблем.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Прекъсвач на плюса за лебедка

                              1000А обикновенни ключове тип кран, наше българско производство, пробвани от мен лично в продължение на 1 година на китайска лебедка 13000 либ. се намират при Гена на цена към 30 лв.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар


                              • От: Прекъсвач на плюса за лебедка

                                Моят шалтер го купих от Вромос. Пратиха го по Еконт. Телефонът им е 0897832444. Не си спомям цената.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X