Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направим лебедка ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Как да си направим лебедка ?

    Kupi si хидравлична лебедка !
    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

    Коментар


    • #47
      До: Как да си направим лебедка ?

      Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
      Попадна ми една лебедка, руско изпълнение , но е на 28волта! Някакви идеи как може да се ползва на 12волта? Смятах да сменя ел.мотора със стартер, но спирачката е втрадена във оригиналния ел. двигател!
      Електродвигателя може да работи и на 12в само че оборотите ще са му по малки.

      Коментар


      • #48
        До: Как да си направим лебедка ?

        И ще изгори, защото като не му стига напрежението, за да поддържа мощността ще пие повече ток.
        27 волта е авиационен бордови стандарт, може ли да покажеш снимка на това чудо? Много вероятно е да е за няколко стотин кила, и за джипа да не става.

        Коментар


        • #49
          До: Как да си направим лебедка ?

          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
          И ще изгори, защото като не му стига напрежението, за да поддържа мощността ще пие повече ток.
          .
          Тук не си прав. Няма такова нещо при правотоков мотор. Просто ще му паднат двойно обороти/въртящ момент и ще дърпа бавно и слабо

          Коментар


          • #50
            До: Как да си направим лебедка ?

            Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
            Ето няколко снимки на самоделна лебедка.И на мен ми се въртят мисли за такава.
            колега смятам че ако макарата се замени с барабан от някай стар телфер ще стане по добре и няма да се намотава въжето ако се добави редач кото вал да го притиска към барабана

            Коментар


            • #51
              До: Как да си направим лебедка ?

              Тука някой ползваха наименованието "либетка", което вероятно произлиза от либе т.е. любима. Вярно е, че като закъсаш в калта си готов да разцелуваш някоя лебедка, ама пък чак толкова ли бе
              Прощавайте за спама, ама неможах да се сдържа, като си представих гледката на колиничал кален мъж как целува скъпоценното желязо
              Последно редактирано от nola; 21-02-09, 19:34.
              [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

              Коментар


              • #52
                До: Как да си направим лебедка ?

                Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                Попадна ми една лебедка, руско изпълнение , но е на 28волта! Някакви идеи как може да се ползва на 12волта? Смятах да сменя ел.мотора със стартер, но спирачката е втрадена във оригиналния ел. двигател!
                Ако е последователно свързана, можеш да ошиташ паралелно. Предварително трябва да се премери разликата ротор/статор ако е приблизително еднакво ще стане. Мери се в процес на работа.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #53
                  До: Как да си направим лебедка ?

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  И ще изгори, защото като не му стига напрежението, за да поддържа мощността ще пие повече ток.
                  27 волта е авиационен бордови стандарт, може ли да покажеш снимка на това чудо? Много вероятно е да е за няколко стотин кила, и за джипа да не става.
                  Да, от авиационна техника е и същото това нещо захранено на 24в. успя да дръпне 8 кубикова цистерна Маз пълна с гориво!
                  Та за това се зарибих, но не ми се слагат два камионски акумулатора във Фронтерата!
                  Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                  А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                  Коментар


                  • #54
                    До: Как да си направим лебедка ?

                    Те не са за дълговременна работа, ще я съсипеш.
                    Какво пише на нея?

                    Коментар


                    • #55
                      До: Как да си направим лебедка ?

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Те не са за дълговременна работа, ще я съсипеш.
                      Какво пише на нея?
                      Ами ще изтрия прахоляка от нещото и ще напиша!
                      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X