Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лебедка на 24волта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лебедка на 24волта

    Колеги предстои ми монтаж на лебедка на джипката коята е на 24волта. Може ли да се постави 12волтова и до колко е надеждно.
    Благодаря предварително за вашите мнения.
    Опит е името, с което много хора наричат грешките си.

  • #2
    До: Лебедка на 24волта

    Може. Вече е правено, но зависи от лебедката. Има дребни детайли, които са важни.

    Коментар


    • #3
      До: Лебедка на 24волта

      Спрял съм се на Уарм 9000и.
      Опит е името, с което много хора наричат грешките си.

      Коментар


      • #4
        До: Лебедка на 24волта

        Първоначално публикуван от rado69 Преглед на мнение
        Колеги предстои ми монтаж на лебедка на джипката коята е на 24волта. Може ли да се постави 12волтова и до колко е надеждно.
        Благодаря предварително за вашите мнения.
        Колега,и аз имам същия проблем,но моята вече е монтирана и захранена от единия акомолатор.Проблема е там че много бързо изтощава акомолатора а динамото не може да зереди двата аком .Тоя мъм лебетката остава разреден,а другия презареден.Митко знам,че знаеш отговора.Поздрави

        Коментар


        • #5
          До: Лебедка на 24волта

          Като гледам май ще е по-добре да взема направо за 24волта и да не си създавам главоболия. Може ли да ми препоръчате от къде.
          Благодаря.
          Опит е името, с което много хора наричат грешките си.

          Коментар


          • #6
            До: Лебедка на 24волта

            Първоначално публикуван от GRI6AN Преглед на мнение
            Колега,и аз имам същия проблем,но моята вече е монтирана и захранена от единия акомолатор.Проблема е там че много бързо изтощава акомолатора а динамото не може да зереди двата аком .Тоя мъм лебетката остава разреден,а другия презареден.Митко знам,че знаеш отговора.Поздрави
            Имам въпрос, защо само от единия акумулатор? Ако може обяснете?

            Коментар


            • #7
              До: Лебедка на 24волта

              Преди две седмици си порьчах от ВРОМОС втора употреба,но я бяха сбьркали с 24 волта.Вьрнах я и ми пратиха 12 волта.Можеш да ги питаш дали не са я продали.
              JSM 0899633364

              Коментар


              • #8
                До: Лебедка на 24волта

                Първоначално публикуван от rado69 Преглед на мнение
                Като гледам май ще е по-добре да взема направо за 24волта и да не си създавам главоболия. Може ли да ми препоръчате от къде.
                Благодаря.
                Взимай направо 24волта не се занимавай с глупости. Окабеляването е по лесно а разликата в цената незначителна. Не се натоварва само единия акомулатор което създава после проблеми при зареждането и изисква допълнителни доработки.

                В раздела "Търговски партньори" валяло лебедки.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #9
                  До: Лебедка на 24волта

                  Първоначално публикуван от YOSIF Преглед на мнение
                  Имам въпрос, защо само от единия акумулатор? Ако може обяснете?
                  Защото ако я закача на двата ще стане 24в. а тя е 12в.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лебедка на 24волта

                    Първоначално публикуван от GRI6AN Преглед на мнение
                    Защото ако я закача на двата ще стане 24в. а тя е 12в.
                    Вързани последователно-24в.,вързани успоредно-12в.
                    ТЛК 80 4,2ТД-95г

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лебедка на 24волта

                      Имаш и опцията за монтаж на отделна батерия само за лебедката,другите 2 си остават за джипа.

                      Не е добре да мачкаш само една батерия еле на вьрзани последователно,много бьрзо ще клекне батерийката.
                      Имаш и вариянт да захраниш от 2 батерии през ключ/изолатор - пьрвата от стартовите и отделна батерия само за лебедката.С ключа да избираш коя да ползваш или по-просто да дьржиш една от стартови резерва за лежедката.Няма да е евтино обаче.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лебедка на 24волта

                        И аз не разбирам защо да не могат да се ползват двата акумулатора за 12В лебедка. Ако се изведът кабели от двата плюса и се съберът на плюсовия кабел на лебедката и същото и за двата минуса на минусовия кабел, ще ги разрежда равномерно........... Мойта инсталация е на 12в а само стартера е на 24. Аз не виждам проблем да се монтира лебедка на 12в. Но може пък и да бъркам..................... Тъй като ще слагам лебедка моля за по подробно разяснение по въпроса.
                        Благодаря
                        Роден рибар, а принуден да работи.......

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лебедка на 24волта

                          Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                          И аз не разбирам защо да не могат да се ползват двата акумулатора за 12В лебедка. Ако се изведът кабели от двата плюса и се съберът на плюсовия кабел на лебедката и същото и за двата минуса на минусовия кабел, ще ги разрежда равномерно........... Мойта инсталация е на 12в а само стартера е на 24. Аз не виждам проблем да се монтира лебедка на 12в. Но може пък и да бъркам..................... Тъй като ще слагам лебедка моля за по подробно разяснение по въпроса.
                          Благодаря
                          По твоя начин няма проблеми.

                          Хората говорят за лебедка свързана към единия акумулатор на 24-волтова инсталация, там вече се загазва.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лебедка на 24волта

                            Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                            ................. Ако се изведът кабели от двата плюса и се съберът на плюсовия кабел на лебедката и същото и за двата минуса на минусовия кабел, ще ги разрежда равномерно.............
                            Благодаря
                            За да се получи напрежение 24 Волта от два източника по 12 , те се свързват последователно по скема + със -, като двата крайни + и - дават 24 Волта.
                            Посоченото по горе свързване, означава КЪСО съединение на единия акумулатор !!!!!!
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лебедка на 24волта

                              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                              За да се получи напрежение 24 Волта от два източника по 12 , те се свързват последователно по скема + със -, като двата крайни + и - дават 24 Волта.
                              Посоченото по горе свързване, означава КЪСО съединение на единия акумулатор !!!!!!
                              Хмм благодаря, но според мен не означаява "късо" като си прехвърляме ток, нали даваме плюс на плюс и минус на минус......
                              Няма никакво "късо"
                              Все едно де важното е че става.
                              Благодаря още веднъж.
                              Роден рибар, а принуден да работи.......

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X