Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тест на лебедки (MileMarker, Warn, Ramsey, SuperWinch)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тест на лебедки (MileMarker, Warn, Ramsey, SuperWinch)

    Като водещ доставчик на лебедки за HMMWV на Американската армия, Mile Marker прави подробен тест за възможностите на основните модели електрически и хидравлични лебедки. Теста обхваща всички параметри на лебедките, начина на работа, инсталация, изисквания към захранване и възможност за продължителна работа. В теста са представени лебедки на Mile Marker, WARN, Ramsey и Superwinch.

    Внимание, размер на видео файла 234 Мб ! - http://htftp.offroad-bulgaria.com/v_...er/mmpromo.mpg
    VPetrov.photography

  • #2
    така като гледам сигурно ще трябва MileMarker (12 000 lb)- 5440 kg.
    ама много е скъпа,
    няма ли вариянти през някоя лизингова компания.?
    как да дам 2300 за лебедка на куп.?

    Коментар


    • #3
      Дядо Коледа ми обеща лебедка , ама не знаел MileMarker или Superwinch ! помогнете му !
      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
      0899187766

      Коментар


      • #4
        и на мен ми обеща но друг път....
        ако твоя е по читав дай някякви координати

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от danielr
          така като гледам сигурно ще трябва MileMarker (12 000 lb)- 5440 kg.
          ама много е скъпа,
          няма ли вариянти през някоя лизингова компания.?
          как да дам 2300 за лебедка на куп.?
          като ги даваш на части ще станат 2800 или ги имаш или ги нямаш... ама да изплащаш лебедка като, че ли без нея не можеш да караш още няколко месеца /или години - зависи от лизинга /
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            Венци, ще ме зарибиш ти за хидравлична лебедка ама дали моита хидравлика може да я върти?

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от LJ73
              Първоначално публикуван от danielr
              ...ама много е скъпа,
              няма ли вариянти през някоя лизингова компания.?...
              ...зависи от лизинга
              Няма никакъв смисъл от лизинг за вещ на такава стойност. За размера на лихвата и таксите ще си вземеш куп качествени въжета, хай-джек и т.н... Да не говорим, че няма да те лизинговат на тази сума, а ще ти дадат прост потребителски кредит..

              Коментар


              • #8
                Внимание, размер на видео файла 234 Мб ! - http://htftp.offroad-bulgaria.com/v_...er/mmpromo.mpg
                филмчето ми трьгва и на 20 секунда спира
                някой да има идея защо така?

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от jordantcho
                  Внимание, размер на видео файла 234 Мб ! - http://htftp.offroad-bulgaria.com/v_...er/mmpromo.mpg
                  филмчето ми трьгва и на 20 секунда спира
                  някой да има идея защо така?
                  свали си го на компа и тогава го гледай... после си го триеш и готово!
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    ок
                    ще опитам отново
                    в нашия офис казваме когато нищо друго не сработи прочети инструкциите за употреба

                    Коментар


                    • #11
                      нещо тоя тест е много странен... Защо всичките лебедки издърпват различна дължина, за различно време... какъв е критерия кога да ги спрат? освен това сравняват лебедки с различен капацитет - ММ Е8000 и с 9000 и 9500 от другите производители и след това пак с ММ Е12000 ?

                      Разстоянието покрито от Е8000 е в пъти по-малко от това на конкурентите... Логично е те да загреят повече, когато извършват многократно по голяма работа /нали работата е = пътя по усилието/... В реални условия с тях ще се издърпаш за 1 мин /например/ вместо за 2 и ще спреш лебедката преди да прегрее...

                      Не казвам, че са лоши лебедките, а се чудя на теста...

                      ПС: Хидравличната ми допада най-много /бавна, но сигурна/...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        Това и показва, че теста е съвсем реален. Различните лебедки показват различни резултати и точно при този тест Е8000 е с по-лош резултат от конкурентите. Нали затова се прави реален тест за да се видят не само предимствата но и недостатъците на всеки един модел. Само че не трябва да се забравя че същата тази Е8000 пък понеже е с постоянен магнит в статора консумира само половината от конкурентите си, т.е. може да работи много по-успешно при обикновен акумулатор и в нормални условия. Нали се видя коя лебедка колко А консумира? Та ако някой ловец иска лебедка, която да му помогне в планината коя ще си избере, тази, която иска специален акумулатор способен да отдава 400А - 500А за няколко минути и изисква преправяне на ел. системата или Е8000. Аз и затова съм публикувал този тест, защото той наистина дава реална представа за предимствата и недостатъците на всяка една от представените марки. И както се и вижда всяка от тях има слаби и силни страни...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          а бе моля ви помогнете на моя дядо коледа !
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • #14
                            Ей, твоя дядо Коледа след толкова писане и тестове, ако не се е ориентирал не знам. Но като последен жокер мога да ти дам следната идея:

                            Вземи първо реши колко следва да е усилието на нужната ти лебедка. Аз си мисля че ще да е 9500lb. Като знам къде искате да ходите мисля че двигателя следва да е със намотка в статора. И накрая, но не и най-маловажно сметни си теглото на бронята и добави теглото на евентуалната лебедка кандидат. И винаги имай в предвид, че всеки килограм пред моста са горе-долу два върху моста... И така какво избра?
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              избрал е жокер "помощ от тракториста"

                              ************
                              имате ли някаква реална информация /или статистика/ за хидравличните лебедки - колко сте монтирали, могат ли да работят нормално със щатните хидропомпи на колите или задължително с по-мощна помпа... /все пак са проектирани за американските стандарти, а тук джипките са с по-малки помпи.../
                              досега имаше само една информация във форума, че на Дискавъри ефекта е незадоволителен...
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X