Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смазва ли се въжето на лебедката?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смазва ли се въжето на лебедката?

    Иде есен и е време да постегнем оборудването, цяла година чакаме да дойде време да теглим, дърпаме и т.н.!

    Може би въпроса ми е банално тъп и много бистрен тук, но на мен все още не ми е ясно, смазва ли се въжето на лебедката с грес?

    Моя опит /от една година/ ми показа, че при смазано въже, като нищо може да си въртиш барабанчето докато скъсаш накрая винта на края на въжето!
    От друга страна прищипано несмазано въже, няма вадене без дърпане на заден, отделно има занемарен вид. Отделно калта не полепва по смазано въже и най-важното - по-трудно се заледява при преминаване на локви!
    WD 40 има давност 48 часа след пръскането, греста за мотоциклетни вериги си е също грес.

    За синтетика няма да говорим, аз лично няма да си тегля джипа с чорапогащници!

  • #2
    въжетата на warn каквото е и твойто не се смазва, така пише в сайта. мойто никога не е смазвано, а имам лебедката от 2001г. така че карай спокойно
    drive alive

    Коментар


    • #3
      WD40 замзъзва и разяжда метала. Смеите се ако искате обаче го имаите в предвид.
      Веригите на моторите се смазват като се варят в спецялна тефлонова смазка за около 15 минути. После се подсушават и това на всеки сезон. Предполагам че тази процедура няма да навреди и на въжето на лебетката ама по добре да слушаме тези които ги произвеждат.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от kinex
        WD40 замзъзва и разяжда метала. Смеите се ако искате обаче го имаите в предвид.
        незнам за въжетата, но по принцип вместо WD 40 за разни смазвания използвам аерозолна оръжейна смазка - със сигурност поне не замръзва и не разяжда метал
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от IvanIvanovi
          Първоначално публикуван от kinex
          WD40 замзъзва и разяжда метала. Смеите се ако искате обаче го имаите в предвид.
          незнам за въжетата, но по принцип вместо WD 40 за разни смазвания използвам аерозолна оръжейна смазка - със сигурност поне не замръзва и не разяжда метал
          И правилно правиш щото маса ловджий си прецакаха пушките с тва WD40. Американската армия го ползвала незнам си кви глупости на търкала. Като видях язвите се опулих.
          Като контактен спреи обаче деиства отлично.

          Коментар


          • #6
            ако искаш да е мазно опитай със спрей за спортен филтър .много фина смазка не се изпарява и не се окислява като гадното вд-40. става и с нафта
            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

            Коментар


            • #7
              Re: Смазва ли се въжето на лебедката?

              Първоначално публикуван от Volk
              ...За синтетика няма да говорим, аз лично няма да си тегля джипа с чорапогащници!
              Нещо си се объркал..

              Коментар


              • #8
                Хич не съм се объркал, някой мангал ще си метне фаса върху барабана и после прегорялото въже ще ми обърше физиономията!

                P.S. При последното "висене" над едно дере, джипа изкорени дъб с диаметър 20 см. /мога да те заведа да го видиш/, дървото падна отгоре и късмет че бях прехвърлил върху съседен дънер, та се отървах...
                Мислиш ли, че може да си спокоен с тия разтегливи сезалчета от синтетика в подобна ситуация?

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от kinex
                  Като контактен спреи обаче деиства отлично.
                  точно обратното
                  не е удачно да се ползва като контактен спрей защото увеличава контактното съпротивление(съдържа силикон) и не чисти нагара
                  за това си има спрейове специално за тази цел а WD40 е смазка не е за чистене на контакти

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Volk
                    ...Мислиш ли, че може да си спокоен с тия разтегливи сезалчета от синтетика в подобна ситуация?
                    Не знам какво е сезалчета...
                    За мен синтетиката определено има предимства (повече от недостатъците, за мен) и като си взема лебедка, ще си взема синтетично въже. Пример, Алекс има поне 50 дърпания и то само с Хънтъра, на половината поне съм бил свидетел - никакви проблеми, никога. В момента май Веско все още дърпа с това въже.

                    Изместваме темата, въпросите бяха за смазване на метално въже..

                    Коментар


                    • #11
                      според мен синтетичното въже се използва само зада се щади навигатора, във всички други случаи стомаменото е по - добро. разбира се всичко е до начин на употреба, има много скъсани стоманени въжета.
                      drive alive

                      Коментар


                      • #12
                        )) Ако искаш да го изхвърлиш като побеснееш, всичкото, с макарата и с едно замахване, малко след хоризонта - смажи го))
                        Не се набутвай с тоя номер, 30 метра мокър глист се държи много трудно. Мазното въже - още по ... Мога да ти покажа такова чудо, на всеки оборот измисляш нова псувня. За словотворчеството даже е полезно, за работа не става фъопште!
                        На чорапогащниците всичко им е по-хубаво от на стоманата. Някои му казват полиамид, някои паяжина - това например е едно и също. Само дето едното излиза от завода в Димитровград а другото от задника на паяка. Супер здраво нещо. Обаче. Аз например просто не вярвам в ресурса му. Слънце, камъни, пясък, пепел от цигари, протриване ... Сигурно ще чакам нормални стъклени. Пък до тогава - желязо, мамка му...

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Стефан
                          )) Ако искаш да го изхвърлиш като побеснееш, всичкото, с макарата и с едно замахване, малко след хоризонта - смажи го))
                          Не се набутвай с тоя номер, 30 метра мокър глист се държи много трудно. Мазното въже - още по ...
                          Китайските другари са написали в инструкцията "Lubricate wire rope periodically using light penetrable oil ... "

                          А ся де!
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            За тях може, на тях не им струва нищо да хвърлят 50 китаеца на 30 метра въже.
                            Не съм сигурен в тая работа. То общо взето е стегнато, не е като пластмасовото. Вътре в него уж не влиза прах и кал. Ако можеш да го пръскаш цялото с ВД-40 - сигурно не е лошо. Ама май е по-евтино да си купуваш всеки път ново. Нормално, сертифицирано, колко там тона беше, 9,1 мм - примерно 30 лева. 30 метра. А една туба ВД е повече от 10((( Ако го омажеш с грес, верно после не можеш да свалиш ни праха ни нищо. Башка дето може да те пребие, щото няма как да го удържиш. Освен с някви клещи. Ама не съм виждал да си рак)

                            Коментар


                            • #15
                              Може да го полееш с ATF, тя е много по-евтина и много повече прониква от WD-то - гаранция
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X