Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръчна лебедка???

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ръчна лебедка???

    Може ли в България да се намери свястна ръчна лебедка, с която да мога при необходимост да дръпна Галопер-а.

    Видях, че въпросът е поставян и преди, но не можах да намеря конкретен отговор. Препоръката вместо ръчна лебедка да се вземе Hi-Lift сигурно е правилна, само че това чудо хем ще е по-неудобно за возене в багажника, хем нямам идея къде бих могъл да го запъна с тия пластмасови брони.

    Видях също така, че според някои мнения, ръчните лебедки не ставали за по-тежки джипове. Ама като гледам, из нет-а има информация за изделия, които би трябвало да свършат работа за двутонно возило.
    Така излиза напр. от линка, който ми подаде Тедо .
    На друго място мернах информация за австралийска Bushranger, която също би трябвало да е използваема.

    Та, пита се в задачката: Има ли в България предлагане на ръчни лебедки извън Илиянци?
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    Mои приятели си бяха взели ( не купили) комплект от три такива от някакъв завод в Габрово , който ги е произвеждал , но отдавна . Аз също исках , но вече нямало , тези били някакви залежали. Мисля , че им казват "тирфорт" или нещо подобно . Виждал съм такива из нет-а - комплект от три с различна теглителна способност .

    Коментар


    • #3
      Има Яле, германски. Магазинчето на Бринко, в София е на Пенчо Славейков, срещу моргата на Медицинската академия. Във Варна беше някъде около окръжната болница.
      Обаче това нещо тежи и струва почти колкото електрическата. Въпроса със закачането си стои по същия начин като с джека.

      Коментар


      • #4
        Re: Ръчна лебедка???

        Първоначално публикуван от V93
        Може ли в България да се намери свястна ръчна лебедка, с която да мога при необходимост да дръпна Галопер-а.

        Видях, че въпросът е поставян и преди, но не можах да намеря конкретен отговор. Препоръката вместо ръчна лебедка да се вземе Hi-Lift сигурно е правилна, само че това чудо хем ще е по-неудобно за возене в багажника, хем нямам идея къде бих могъл да го запъна с тия пластмасови брони.

        Видях също така, че според някои мнения, ръчните лебедки не ставали за по-тежки джипове. Ама като гледам, из нет-а има информация за изделия, които би трябвало да свършат работа за двутонно возило.
        Така излиза напр. от линка, който ми подаде Тедо .
        На друго място мернах информация за австралийска Bushranger, която също би трябвало да е използваема.

        Та, пита се в задачката: Има ли в България предлагане на ръчни лебедки извън Илиянци?
        що не си вземеш на-скъпата от китайските, само ти трябва истинско въже, и се предполага че няма да я ползваш всеки ден? а ако закъсаш яко със сигурност ще ти свърши работа, другите наистина не си заслужават като цена гледам че в германия са по 250-300 евро, което е безумие за ръчна лебедка.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Стефан
          Обаче това нещо тежи и струва почти колкото електрическата. Въпроса със закачането си стои по същия начин като с джека.
          Ъ ?!? Поне това, което видях из нет-а, определено не струва даже дори колкото 1/3 електрическа. Ама явно, че в България май и в тази област положението е - има от най-евтините боклуци и от най-скъпите неща, а по средата няма никой.

          За закачването на лебедката имам предвид, че се използват щатните куки за теглене, които си ги има.

          Първоначално публикуван от fanatic
          що не си вземеш на-скъпата от китайските, само ти трябва истинско въже, и се предполага че няма да я ползваш всеки ден? а ако закъсаш яко със сигурност ще ти свърши работа
          Нямам нищо против такъв вариант стига "най-скъпата от китайските" да може да ми свърши работа (т.е. да може да дръпне 2 тона). То и като гледах руския тест, една от добре представилите се си е пак с дръпнати очички, ама читаво направена.
          Затова и питам, ако някой има конкретни впечатления да каже какво и откъде може да се намери тук. Ако изобщо може де.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            Преди 5-6 години купих ръчна Манесман 2.5 тона от един магазин за немски инструменти малко по нагоре от театър София посока Подуене няколко пъти съм я ползвал с Нивата вършеше работа. Струваше около 80 лв. недостатък малкия ход около 1,5м. дърпа през полиспас и за разлика от китайските които съм имал преди това е още здрава. Не знам дали магазина съществува но няма начин по други магазини за фирмени инструменти да няма. Сетих се че в магазина беше само на витрена и ме водиха с тяхна кола да си избера от склад някъде между Оборище и Ситняково. Там имаше и други видове включително и с верига така че търси представители на Манесман и ти се урежда проблема. Моита и досега я карам в УАЗа смятам че ще свърши работа ако колата се свлича странично докато виси на другата лебедка.

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Иван Алексиев
              Преди 5-6 години купих ръчна Манесман 2.5 тона от един магазин за немски инструменти малко по нагоре от театър София посока Подуене няколко пъти съм я ползвал с Нивата вършеше работа. Струваше около 80 лв. недостатък малкия ход около 1,5м. дърпа през полиспас и за разлика от китайските които съм имал преди това е още здрава.
              Благодаря за наводката. Това ми е почти в махалата и ще погледна дали още има такъв магазин там като се прибирам.
              Това с малкия ход май си е така за доста ръчни лебедки. Или поне аз оставам с такова впечатление.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                Тия с малкия ход са си телфери. Освен тях има и протяжни механизми, те са с неограничена дължина на въжето и ход:

                http://www.best-sklad.ru/images/cat/b259.jpg

                Кусурите им са че тежат и понякога калното или замръзнало въже може да забуксува.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Стефан
                  Кусурите им са че тежат и понякога калното или замръзнало въже може да забуксува.
                  Това със синия корпус май беше включено в руския тест, към който пуснах линка по-горе, и пишеше, че работело добре, ама привеждането му в работно състояние било доста труден процес, а пък в сглобен за работа вид било твърде обемисто и тежко.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    В Пловдив има един магазин , където от известно време се заглеждам по едни тирфори (въжено-лостови лебедки). Внасят ги от Чехия мисля, и 1,5 т. струва ~ 350 лева, въжето се продава отделно - 20м. ~ 100 лв. За цените не съм много сигурен, може и по скъпи да бяха, трябва да проверя. Иначе изработката и качеството на материалите е добро. Проблема е, че жената в магазина не е много компетентна. Казва , че тирфора се използва за преместване на товари в хоризонтално направление (не за вертикално вдигане). Но не знае тези 1,5 тона какво са. Дали товара е на колела или се трие по пода? Защото, ако се отнася за товар на колела 1,5т. нищо не е, но ако е без колела е екстра.

                    Коментар


                    • #11
                      Забравих да спомена , че тежат доста - поне 20-30 кила. Иначе изглеждат, като тези от сайта , който е дал Стефан.

                      Коментар


                      • #12
                        Обикновено им казват монтажно-тягови механизми. Това са честни 1,5 тона, какви ти колела. Щом са чехски сигурно са Бърно, няма кво и да гледаш за качество, това не са китайски ментета.
                        Да, теглят хоризонтално. За вдигане не стават. Освен през блок.

                        Коментар


                        • #13
                          Преди час си купих ръчна лебедка май от китайските. Обаче я взех щото мой приятел с ГАЗ 69 я има и е много доволен. Дават и на теглене до 4,5 тона. Струва само 62лв. Ако някой го интересува магазина за авточасти се намира в София ж.к. Люлин 10 бл.132 срещу бензинистанция ШЕЛ тел. 925 11 86 .


                          [/img]

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от edobg
                            Дават и на теглене до 4,5 тона. Струва само 62лв.
                            Ти шегуваш ли се

                            Коментар


                            • #15
                              Не е шега, защото говорим за теглене а не за вдигане и джиповете имат колела. Само се змисли някой яки мъжаги как теглят цял автобус със зъби. Между другото не разбирам чак толкова от лебедки за пръв път ще ползвам ако ми се наложи. Пък досега с УАЗКАТА не ми се е налагало освен някое рамо или приятел с джип и въже.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X