Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Накъде ще тръгне джипа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Накъде ще тръгне джипа?

    Първоначално публикуван от nisanterano Преглед на мнение
    ... Сега се чудя дали да си давам зор да усъвършенствам схемата с една лебедка или просто да си монтирам новата отзад на джипа !!!
    Да ти е честита придобивката и със здраве да я ползваш по-рядко!

    Що се отнася до приложението, то и двата варианта ми се струват с доста ограничена практическа приложимост.

    Задна лебедка обикновено се слага на джипки, предназначени само за тежък офроуд (напр. трофи състезания), тъй като монтажът й отзад ще изисква някои преработки, които човек едва ли ще иска да прави на кола, която се използва ежедневно.

    А от практически наблюдения, теглене назад най-често се е налагало в следните случаи: закъсалият или няма лебедка, или лебедката няма къде да се върже отпред, или лебедката е неизползваема по друга причина (примерно предницата е забита яко в някой ров). И в трите случая схемата с една лебедка и много макари няма да върши работа, защото предполага наличие на работеща лебедка и достатъчно на брой и подходящо разположени места за закрепване на макарите.

    В такива случаи най-добра работа върши жокерът "помощ от приятел".
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #77
      До: Накъде ще тръгне джипа?

      Постановката дето сте я направили е страшна. Браво.

      Евала на човека който си държи на думата.
      Ако решиш да не си я слагаш отзад лебедката(имам в предвид на задната броня) и ти остане за продаване аз сам заинтересован. Вальо.0888557474
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #78
        До: Накъде ще тръгне джипа?

        Първоначално публикуван от nisanterano Преглед на мнение
        Колеги въпроса ми е провокиран от тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=33399 , където колегите описват как са опитвали чрез лебедката да дръпнат джипа не напред, а назад и настрани.Та като гледате картинката накъде ,според вас, ще тръгне автомобила-
        1)напред
        2)назад
        3)ще се скъса( джипа, въжето , някоя макара и т.н. )
        М1 до М4 са макари( полиспасти)
        Ако поставим въпроса по общо – има ли начин с лебедка автомобила да бъде дръпнат откъм противоположния на лебедката край?




        http://forum.offroad-bulgaria.com/at...1&d=1221338213
        Аз 2 пъти съм се дърпал в противоположна посока.Но ставам на прасе докато прекарам въжето под Джипа.Иначе не ми са ставали поразий от долу.А на схемата мисля че ще СКЪСАШ нещо.
        sigpic

        Коментар


        • #79
          До: Накъде ще тръгне джипа?

          Първоначално публикуван от turboto45 Преглед на мнение
          Аз 2 пъти съм се дърпал в противоположна посока.Но ставам на прасе докато прекарам въжето под Джипа.Иначе не ми са ставали поразий от долу.А на схемата мисля че ще СКЪСАШ нещо.
          Идеята поставена в темата е да се дръпне джипа назад БЕЗ да се прекарва въжето отдолу.Възможността това да стане бе доказана както в постовете по-горе, така и в тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=40792.
          Практическия смисъл от такава схема на дърпане е друг въпрос.
          А иначе с прекарване на въжето отдолу ти препоръчвам следните по-лесни ( и по-чисти ) начини:
          1) Държиш ПОД джипа едно въже закачено отпред до лебедката и отзад на (около) задната броня.При нужда закачаш отпред това въже за въжето на лебедката и го издърпваш назад докато се покаже въжето на самата лебедка.По-нататък е лесно...
          2) Прекарваш предварително въжето на самата лебедка под джипа и го закачаш отзад на удобно място.Като потрябва просто го издърпваш и се теглиш назад. Неудобството на този вариант е ,че ако трябва да се дърпаш напред се налага да изтеглиш въжето изпод джипа.
          Успех!

          Коментар


          • #80
            До: Накъде ще тръгне джипа?

            Първоначално публикуван от nisanterano Преглед на мнение
            Идеята поставена в темата е да се дръпне джипа назад БЕЗ да се прекарва въжето отдолу.Възможността това да стане бе доказана както в постовете по-горе, така и в тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=40792.
            Практическия смисъл от такава схема на дърпане е друг въпрос.
            А иначе с прекарване на въжето отдолу ти препоръчвам следните по-лесни ( и по-чисти ) начини:
            1) Държиш ПОД джипа едно въже закачено отпред до лебедката и отзад на (около) задната броня.При нужда закачаш отпред това въже за въжето на лебедката и го издърпваш назад докато се покаже въжето на самата лебедка.По-нататък е лесно...
            2) Прекарваш предварително въжето на самата лебедка под джипа и го закачаш отзад на удобно място.Като потрябва просто го издърпваш и се теглиш назад. Неудобството на този вариант е ,че ако трябва да се дърпаш напред се налага да изтеглиш въжето изпод джипа.
            Успех!
            Напред при 2 вариант можеш да се дърпаш през блок

            Коментар


            • #81
              До: Накъде ще тръгне джипа?

              Браво колега за опита и за това че успя да покажеш на всички ,че има вариант да се извадим от калчицата и на заден хУд


              Голямо евала и на Явор ,че не се отметна от думата си!!!


              Хубаво е че все още има хора които държат на думата си и такива на които не им стиска да покажат и опитат нещо ново

              Коментар


              • #82
                До: Накъде ще тръгне джипа?

                Eто и анимирана картинка
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #83
                  До: Накъде ще тръгне джипа?

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Единия блок е излишен.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Накъде ще тръгне джипа?

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Това сигурно би дърпало доста здраво назад , обаче съдържа 8 (!!!) блока.Наистина непрактично...Пък и цената на 8 блока е почти колкото на една лебедка .А може и дължината на въжето да не стигне.Все пак би било интересно да се пробва такъв сложен полиспаст ако се съберат достатъчно джипки и всеки да носи блок(ове).

                    Коментар


                    • #85
                      До: Накъде ще тръгне джипа?

                      Я да си раздвижите малко инжинерните мозъци. Измислих (по скоро един приятел ме наведе на тази мисъл) второ решение на задачата. Принципа разбира се е същия - нека Силата бъде с теб или отнесено към конкретната задача - нека Резултантната бъде назад Идеята е полиспаста да бъде заменен с лост - както някои хора тук знаят уважавам този инструмент на Силата по една основна причина - съотношеието на усилието може да се променя до безкрайност само с дължината на лоста т.е КПД-то му е 100 % за разлика от полиспастните системи където всяка макара си има коефициент на триене и работата се увеличава. Хайде да видим какво ще предложите Вие, а аз ще дам схемата примерно утре вечер
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #86
                        До: Накъде ще тръгне джипа?

                        Недостатък на лоста е сравнително малкия ход... особено в този случай. За да се придвижи джипа на по-голямо разстояние, ще е необходимо няколкократно преместване на опорната точка... "Пълно щастие няма!"...
                        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Накъде ще тръгне джипа?

                          Ако лоста се задвижва от човешка сила ще много бавно и трудно.Един средно трениран човек може да развие мощност около 0.5 к.с.( около 300-400 Вт).В края на краищата използването на хай джека за изтегляне (като лебедка) или повдигане е точно благодарение на лостовата му схема.Малката мощност на човек предполага голямо съотношение на лостовата система т.е. движението ще е много бавно.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Накъде ще тръгне джипа?

                            Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                            Недостатък на лоста е сравнително малкия ход... .. "Пълно щастие няма!"...
                            Факт. Но пък не ти трябва 2 км въже от лебедката. Освен това се елиминират почти всички паразитни макари. Помислете върху постановката... има мегдан. А и в гората "лостове" дал Бог.
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар


                            • #89
                              До: Накъде ще тръгне джипа?

                              Първоначално публикуван от nisanterano Преглед на мнение
                              Ако лоста се задвижва от човешка сила ще много бавно и трудно......
                              Разбира се, че не става дума за това. Отново говорим за обръщане на силата от лебедката в противоположна посока. Но с много голям коефицент на полезно действие.
                              Какво сега, Явор като не раздава лебедки никва креативност. Я се стегнете
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар


                              • #90
                                До: Накъде ще тръгне джипа?

                                Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                                ......Идеята е полиспаста да бъде заменен с лост ......Хайде да видим какво ще предложите Вие, а аз ще дам схемата примерно утре вечер
                                Ако знаеш що борови трупи отрязах и окастрих за да правя лостови схеми........на хартия , разбира се ! Е , не става и не става !! Преглеждах дори книги за строителните познания на древните египтяни, а те както се знае , са били върли фенове на лостовете!....Е нищо реално изпълнимо не измислих.Така че , изплюй камъчето- каква конструкция имаш предвид? Дай да я "подъвчем" малко.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X