Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой ще ми помогне с акъл?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой ще ми помогне с акъл?!

    Подариха ми ел.мотор от танк/този,който върти купола/ заедно с вариатора.За сведение купола тежи около 4т./поне така ми казаха/.Решил съм да си правя лебедка .Понеже танка е на 28в.,може ли някой,който е правил или има опит с преобразуване от 12 на 24в.да сподели как го прави.Аз се сещам само за шалтер от ИФА.Моля ви,приемам идеи за радукцията от елмотора към барабана на въжето.И друго,не знам как са изводите на мотора/те са три/-кое е + ,кое е -.Благодаря на тези,които знаят и ще ми пишат!Ето и снимки:
    Прикачени файлове
    Чавдар Владимиров
    0887/912075
    Ленд Ровър Диско 1
    Самуад в проект

  • #2
    До: Кой ще ми помогне с акъл?!

    Намери кво пише на мотора. Или от кой танк е.
    Той вярно е високомоментен, обаче не е за дълговременна работа ... Пък като му свалиш напрежението повече от два пъти, няма и да му остане сила.

    Коментар


    • #3
      До: Кой ще ми помогне с акъл?!

      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
      Намери кво пише на мотора. Или от кой танк е.
      Той вярно е високомоментен, обаче не е за дълговременна работа ... Пък като му свалиш напрежението повече от два пъти, няма и да му остане сила.
      Не искам да бъде на 12в.,а на 24.Няма никакви табели по него,нищо никъде не пише.Мисля си за втори акумулатор и шалтер от Ифа 12-24в?
      Чавдар Владимиров
      0887/912075
      Ленд Ровър Диско 1
      Самуад в проект

      Коментар


      • #4
        До: Кой ще ми помогне с акъл?!

        То, главният проблем с правенето на лебедки е редукторът. Кой ще ти направи планетарен, по едно кво да е колело е борба с месеци ...(((

        Коментар


        • #5
          До: Кой ще ми помогне с акъл?!

          Планетарен редуктор съм виждал изваден от някаква автоматична скоростна кутия.
          Вариант 2 попитай във вромос дали нямат редуктор от лебедка като резервна част.
          Друго което се сещам е ако си от София имаше един павилион на Илиянци с втора употреба ел. мотори и редуктори, ако се поровиш там може да излезе нещо интересно.
          Като цяло май става доста сложна задача да подкараш мотора на 12в, да намериш редуктор, макара, управление на посоките, да изклюваш редуктора за да размотаваш въжето на ръка и да зглобиш всичко, така че да бъде надеждно.
          Все пак успех!

          Коментар


          • #6
            До: Кой ще ми помогне с акъл?!

            )) Колко са предавателните числа в скоростните кутии и прочее колесни редуктори? Щото в лебедките са 200, 400 ...
            Хората карат с купешки лебедки не от хубаво. От нямане накъде ...)

            Коментар


            • #7
              До: Кой ще ми помогне с акъл?!

              Ми аз за това казвам че задачата е трудна.

              Коментар


              • #8
                До: Кой ще ми помогне с акъл?!

                На това редуктора е вътре. Или поне така си мисля де.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  До: Кой ще ми помогне с акъл?!

                  На това половината планетарен редуктор е на оста. А другата половина е на погонния лагер на куполът. Тука гледам десетина зъба, онова е с диаметър два метра.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кой ще ми помогне с акъл?!

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    На това половината планетарен редуктор е на оста. А другата половина е на погонния лагер на куполът. Тука гледам десетина зъба, онова е с диаметър два метра.
                    А ако зацепя една зъбчатка,например около250мм.направо за мотора какъв ще е ефекта?
                    Чавдар Владимиров
                    0887/912075
                    Ленд Ровър Диско 1
                    Самуад в проект

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кой ще ми помогне с акъл?!

                      Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                      А ако зацепя една зъбчатка,например около250мм.направо за мотора какъв ще е ефекта?
                      Ще намериш ли зъбчатка със същия модул като колелото на мотора???
                      Луд умора нема,само се поти!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кой ще ми помогне с акъл?!

                        Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                        Ще намериш ли зъбчатка със същия модул като колелото на мотора???
                        Трябва да намеря,ако не ще ми направят.В Русе има една фирма-"Зъбонарязване"-Киров.Правили са ми зъбчатка за конбаин и досега върви без проблем.
                        Чавдар Владимиров
                        0887/912075
                        Ленд Ровър Диско 1
                        Самуад в проект

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кой ще ми помогне с акъл?!

                          Ми смятай коефициента на редукция се смята по тройното просто правило. Може да използваш и броя на зъбите и оборотите, квото ти е по-удобно. В твоя случай ти трябват и двете.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кой ще ми помогне с акъл?!

                            Този, който ти е дал двигателя, има ли нещо общо с танково поделение и изобщо достъп до други чаркове оттам? Аз имам редуктор от механична врата на танково хале - 1/120, с габарити грубо 20х20х20см и тежи около 10кг. Та този човек, ако може да ти намери такъв редуктор. Реверса е сериозна играчка, по-просто е да измислиш някакво отцепване между двигателя и редуктора, или между редуктора и макарата, и да навиваш въжето на ръка. Вярно, не е най-удобният вариант, но то като цяло самоделната лебедка си е някакъв компромис.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X