Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква лебедка да си купя ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Каква лебедка да си купя ?

    Този алтернатор изкарва около 170 ампера (при някои условия) и конкретно моята лебедка храни, защото тя трудно взема над 150 (общо взето ако я натоваря така че да не мърда харчи около 220). Моята лебедка обаче е доволно бавна, скромна като сила на опън и с постоянни магнити, нормално е да харчи малко.

    С алтернатори на които пише 300 съм се разправял и работата е дебела.

    Коментар


    • #77
      От: Каква лебедка да си купя ?

      Ясене, как вадиш 170а с клиновиден ремък??
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #78
        От: Каква лебедка да си купя ?

        С два, ако забелязваш. И не е лесно, има си особености.

        Коментар


        • #79
          От: Каква лебедка да си купя ?

          Забелязвам, и все пак не ми е ясно
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #80
            От: Каква лебедка да си купя ?

            В общи линии това е минималния табличен диаметър на шайбата и ремъците долу горе държат . Ако минем на следващия вероятно въобще няма да има проблеми .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #81
              От: Каква лебедка да си купя ?

              Ето лебедката в действие:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0889.jpg
Прегледи:2
Размер:138.4 КБ
ID:5746577Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0898.jpg
Прегледи:2
Размер:167.2 КБ
ID:5746578
              Чавдар Владимиров
              0887/912075
              Ленд Ровър Диско 1
              Самуад в проект

              Коментар


              • #82
                От: Каква лебедка да си купя ?

                Благодаря на всички за съветите, спрях се на Power winch като най-удачен вариант като широка гама, а и от към резервни части. Чухме се с Данчо и изкоментирахме, че вероятно ще ми е нужна по-голяма от 12000lb. Сега въпроса е с какво въже ще е най-удачно синтетично или обикновено. Знам плюсовете и минусите и на двете на теория, но не и на практика. Никога не съм ползвал лебедка.

                Коментар


                • #83
                  От: Каква лебедка да си купя ?

                  Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
                  ... Сега въпроса е с какво въже ще е най-удачно синтетично или обикновено. Знам плюсовете и минусите и на двете на теория, но не и на практика. Никога не съм ползвал лебедка.
                  Като знаеш плюсовете и минусите, и като си знаеш как смяташ да изполваш лебедката, в крайна сметка ти трябва да си решиш. Аз бих казал "и бира" ...
                  Синтетиката е по-лека и по-удобна за работа, но по-нетрайна. Личните ми предпочитания (и тези на навигатора ) като цяло бяха към нея, но с една важна уговорка - стоманеното въже си стоеше в резерв и влизаше в употреба през зимата и при очаквана употреба на лебедката в тежки условия (разбирай такива, в които може да се очаква въжето често да се трие в камъни и дЪрве).
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Каква лебедка да си купя ?

                    Синтетиката вече е достатъчно евтина, така че стоманеното въже няма някакви предимства
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #85
                      От: Каква лебедка да си купя ?

                      Има.Тоя сезал бързо старее.И като замръзне се къса по -лесно.На слънце ако стои много е още по-лошо.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Каква лебедка да си купя ?

                        Вече "сезала" го прибират в допълнителна оплетка и не старее. За мен правилния избор съм описал тук - http://www.offroad-bulgaria.com/show...194193&page=13 мнение 252 и после мнение 283
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #87
                          От: Каква лебедка да си купя ?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Синтетиката вече е достатъчно евтина, така че стоманеното въже няма някакви предимства
                          Достатъчно евтината синтетика стига до скъсване и достатъчно по-бързо. Разбира се, ако човек е готов да сменя въжето на лебедката като носни кърпички, синтетиката е по-приятния вариант.

                          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                          Има.Тоя сезал бързо старее.И като замръзне се къса по -лесно.На слънце ако стои много е още по-лошо.
                          В нормалния случай точно това прави въжето на лебедката - стои изложено на всички външни въздействия.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Каква лебедка да си купя ?

                            То щото стоманеното е вечно и не се преебава от лошо подреждане
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #89
                              От: Каква лебедка да си купя ?

                              Синтетиката ясно че е по-добре,ама като се наложи смяната и,цената не кефи.Аз си взех от разпродажба на пауъруинч стоманено въже 26 метра за 26 лева.Така че малко ми дреме че тежало.
                              Yamaha Yz450F
                              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                              Всичко с ''рошави''гуми!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Каква лебедка да си купя ?

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                То щото стоманеното е вечно и не се преебава от лошо подреждане
                                Кой твърди, че е вечно и не се поврежда?!? Поврежда се, ама вероятността да ти се скъса стоманено въже, докато си увиснал на него на кофти баир, е много малка. В същност, нямам спомен да съм виждал късане на стомането въже. Виж да се късат синтетики ...
                                Лебедката след 6 години експлоатация си я продадох с оригиналното стоманено въже (и сигур още си е цяло), а пък през нея минаха 3 синтетични въжета, 2 от които се късаха в доста неподходящи моменти.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X