Обява

Свий
Няма добавени обяви.

питане за лебедка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • питане за лебедка

    Здравейте колеги имам питане относно лебедка ? Та въпросът ми е имам лебедка на джипа си която съм ползвал доста малко и досега всичко беше ок като се дърпам по наклон и искам да остана на място пускам копчето на дистанционнто джипа спираше и се държеше на лебедката,но днес пак я плзвах да се извадя от едно дере и като спирах да навивам въжето джипа просто си тръгваше назад и си развиваше лебедката и трябваше да съм постоянно на педала на спирачкие а доо сега не беше така пускам копчето и спирах. Лебедката е сравнително нова малко ползвана дали трябва да е така защото в инфото на лебедката пише че няма спирачка ама досега си спираше и то супер,като допълнение искам да кажа че зимата и правих смазване за да не ръждясва със спрей за верига за мотор като я напръсках цялата отвън и то доста обилно докато не свърши спреят и ме съмнява да не е проникнал и навътре и от там да идва и проблемът.Благодаря

  • #2
    От: питане за лебедка

    Ако няма спирачка трябва да се държи точно така. Явно е имала нужда да се разработи или си я ползвал на по-малко стръмен наклон.

    Коментар


    • #3
      От: питане за лебедка

      Много Благодаря за бързият отговор наклонът си беше доста голям защото даже и на спирачките не можех да се спра а изминавах известно разтояние но и до сега май съм я ползвал точно на същото място и не беше така може просто да е започнала да се разработва защото е ползвана общо около 20тина пъти като повечето са били съвсем леки издърпвания от по 5-6 метра и то в съвсем малко кал.Смея да вярвам на инструкцията че няма спирачка защото лебедката е китайче

      Коментар


      • #4
        От: питане за лебедка

        То има ли такива лебедки, без спирачка?
        Щото досега не съм виждал. Това разбира се не означава, че няма де, интересно ми е.

        Иначе ако няма спирачка-да-това държанието на лебедката, няма как.
        Но ако има-спирачката се е повредила. Обикновено ги слагат вътре в барабана около който се навива въжето. Елементарно са устроени, и са лесни за ремонт, стига да има части де.

        Каква е лебедката?
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: питане за лебедка

          Лебедката е китайска уж от по качествените незнам каква марка е ама същата като лебедките на вромос само с друго име соленойда е цял контроен блок 9500лбс.

          Коментар


          • #6
            От: питане за лебедка

            Първоначално публикуван от bertone Преглед на мнение
            ...като допълнение искам да кажа че зимата и правих смазване за да не ръждясва със спрей за верига за мотор като я напръсках цялата отвън и то доста обилно докато не свърши спреят и ме съмнява да не е проникнал и навътре и от там да идва и проблемът.Благодаря
            Всяка ел лебедка с планетарен редуктор има фрикционна конусна спирачка вътре в барабана . При обилно смазване понякога прониква смазка вътре и спирачката не задържа барабана при спиране под товар . Решението е разглобяване на лебедката и почистване на спирачката и вътрешната повърхност на барабана със почистващ обезмасляващ спрей .
            VEREYA MOTORSPORT TEAM

            Коментар


            • #7
              От: питане за лебедка

              На моята лебедка пък вътре е пълно с грес и спира безгрижно.

              Коментар


              • #8
                От: питане за лебедка

                Каква е лебедката?
                На лебедката пише EWG 10000

                Коментар


                • #9
                  От: питане за лебедка

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  На моята лебедка пък вътре е пълно с грес и спира безгрижно.
                  Спирачката е отделена от редуктора с преграда и ако греста е от страната на редуктора няма проблем , но при наличие на смазка от страната на спирачката най малкото докато смазката се изтрие и изгори , лебедката няма да спира под товар ...
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • #10
                    От: питане за лебедка

                    Първоначално публикуван от bertone Преглед на мнение
                    Каква е лебедката?
                    На лебедката пише EWG 10000
                    Има спирачка бе, как да няма:
                    http://www.vromos.com/%D0%BF%D1%80%D...edka-ewg10000/
                    Чети по-надолу-в "спецификация"

                    Към модераторите-линка е към търговски партньор на форума. Макар, че е линк към друго място в нета-не ме наказвайте, моля ви. Моля...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: питане за лебедка

                      Прав си колега лебедката е същата 1към1 само не пише ВРОМОС няма лепенка с марка на нея докара ми я приятел от германия и в инструкцията за ползване има упътване на руски в което е описано че продукта НЯМА спирачка ама и превода също сигурно китайците са го объркали .Все пак благодаря много най вероятно ще я ползвам така известно време докато изгори спреят и ако тогава пак не стане ще я разглобвам да видя за какво иде реч

                      Коментар


                      • #12
                        От: питане за лебедка

                        Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                        Спирачката е отделена от редуктора с преграда и ако греста е от страната на редуктора няма проблем , но при наличие на смазка от страната на спирачката най малкото докато смазката се изтрие и изгори , лебедката няма да спира под товар ...
                        Молибденова грес върху самата спирачка. Просто спирачката е хитра. Майл-маркер 8500.

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Към модераторите-линка е към търговски партньор на форума. Макар, че е линк към друго място в нета-не ме наказвайте, моля ви. Моля...
                        Само бой за тебе.

                        Коментар


                        • #13
                          От: питане за лебедка

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Молибденова грес върху самата спирачка. Просто спирачката е хитра.
                          Молибденовата грес е ясна , какво е идеята да е върху спирачката ?
                          Бяха ми докарали лебедка с блокирала "хитра" спирачка , така беше зацепила че се наложи да си правя приспособление за да мога да превъртя спирачката ...
                          VEREYA MOTORSPORT TEAM

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X