Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Продължителна работа на лебедка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Продължителна работа на лебедка

    Колеги, преди известно време имах следния проблем:
    Наложи се да вадя лека кола от заблатен участък край една река (Не ме питайте какво прави колата там). Та вадих е близо 90 минути от около 30 метра. Имайте напредвид, че колата беше със спукани гуми лежеше на под и висящи всякакви железа и пластмаси от нея,абе все едно дърпам плуг.
    След 1 час усилие на лебдката при запален двигател на високи обороти мотора взе да пука и гасне. Явно динамото не можеше да смогне да зарежда.

    Лебедката е 17К либри. Китайско-немска продукция.

    Та въпроса ми е имали решение на този проблем след продължителна употреба на лебедката? Аз ли съм допуснал някаква грешка? Как да си помогна завбъдеще за да не изпадна в ситуация мен да ме дърпат или да използвам резервен акумулатор

    Моля за мнения

  • #2
    От: Продължителна работа на лебедка

    Първоначално публикуван от kp_jeep Преглед на мнение
    Колеги, преди известно време имах следния проблем:
    Наложи се да вадя лека кола от заблатен участък край една река (Не ме питайте какво прави колата там). Та вадих е близо 90 минути от около 30 метра. Имайте напредвид, че колата беше със спукани гуми лежеше на под и висящи всякакви железа и пластмаси от нея,абе все едно дърпам плуг.
    След 1 час усилие на лебдката при запален двигател на високи обороти мотора взе да пука и гасне. Явно динамото не можеше да смогне да зарежда.

    Лебедката е 17К либри. Китайско-немска продукция.

    Та въпроса ми е имали решение на този проблем след продължителна употреба на лебедката? Аз ли съм допуснал някаква грешка? Как да си помогна завбъдеще за да не изпадна в ситуация мен да ме дърпат или да използвам резервен акумулатор

    Моля за мнения
    Давай и почивки, докато генератора насмогне. Някакъв волтмер би помогнал доста. И един съкратен курс по електротехника също.

    Коментар


    • #3
      От: Продължителна работа на лебедка

      Обикновено лебедката харчи нещо като 200-500 ампера, а генераторите по автомобилите обикновено са по 50-100 ампера и то от средни обороти на двигателя нагоре. На празен ход - 1/3 до 1/2 от общата мощност на генератора, от което пък трябва да се извади собствената консумация на автомобила (системи на двигателя, фарове и тн).

      Та е нормално да не смогва да зарежда и въпросът обикновено се решава с по-голям акумулатор и по-голям генератор. Ама те повечето лебедки са за красота, та въпросът не възниква често. Още повече че са малко лебедките които могат да работят общо 60 минути между ремонтите и обикновено свършва не токът, а лебедката.

      Коментар


      • #4
        От: Продължителна работа на лебедка

        30m e стандартно дълго въже на лебедка. 17000 либри са 7650кг усилие на първия слой.
        Не се сещам да има ухо на лек автомобил, който да може да издържи това усилие.
        Явно лебедката е писана по китайските мерни единици
        Следващия път пробвай с полиспаст, ще разпъваш лебедка 2-3 пъти за 30-те метра, но ще и е много по-леко. И ще харчи по-малко ток.

        П.П. Има и друг вариант - да си закачил неправилно автомобила и въжето вмесно да го повдига, да го закопава повече.
        Такива ми ти работи. И ако не си пътна помощ, едва ли ще ти се случи втори път.

        Коментар


        • #5
          От: Продължителна работа на лебедка

          30м един час.... Явно тази 17к е с още по бавен редуктор и от 12к китайците, които преобладаващо са непростимо бавни... Как си имал търпение, да не е лашна с едно въже не знам

          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          ...
          17000 либри са 7650кг усилие на първия слой.
          Не се сещам да има ухо на лек автомобил, който да може да издържи това усилие.
          Явно лебедката е писана по китайските мерни единици
          Следващия път пробвай с полиспаст, ще разпъваш лебедка 2-3 пъти за 30-те метра, но ще и е много по-леко. И ще харчи по-малко ток.
          ...
          Eм за да е устискало явно съпротивлението не е било 7650 кг
          Тя ще харчи по-малко ток, ама и ще се наложи да се дърпа 2-3 пъти повече време, та къде е истината като трябва да се свърши една и съща работа?
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • #6
            От: Продължителна работа на лебедка

            Такааа, на първи ред лебедката има около 5 метра.
            Та какво прави на първи ред не е интересно.
            Тия 500А на Ясен са чудесни ама искат и един кабеляци дето вероятно ги няма. Иначе вместо да дърпа грее.
            Алтернатора също не е особено интересен, щото лебеда си дърпа от акумулатора.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Продължителна работа на лебедка

              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
              Тя ще харчи по-малко ток, ама и ще се наложи да се дърпа 2-3 пъти повече време, та къде е истината като трябва да се свърши една и съща работа?
              Понякога точно в полиспаста е истината, особено когато си над половината от теглителната сила. Като я натовариш двойно, лебедката харчи около 2 пъти повече ток, ама и върви тройно по-бавно и на финала си изхарчил 6 пъти повече ток, голяма част от който е станал на топлина в ротора и четките.

              Коментар


              • #8
                От: Продължителна работа на лебедка

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Понякога точно в полиспаста е истината, особено когато си над половината от теглителната сила. Като я натовариш двойно, лебедката харчи около 2 пъти повече ток, ама и върви тройно по-бавно и на финала си изхарчил 6 пъти повече ток, голяма част от който е станал на топлина в ротора и четките.
                Е нали се разбрахме, че "автомобилната" кука не може да даяни толкова

                Можеш ли това двойно и тройно да го кажеш по конкретно. Имам предвид правил ли си някакви конкретни наблюдения, аз лично не съм, но нещо от вътре ми подсказва, че е все тая.
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #9
                  От: Продължителна работа на лебедка

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Понякога точно в полиспаста е истината, особено когато си над половината от теглителната сила. Като я натовариш двойно, лебедката харчи около 2 пъти повече ток, ама и върви тройно по-бавно и на финала си изхарчил 6 пъти повече ток, голяма част от който е станал на топлина в ротора и четките.
                  Това ако изобщо върви щото като падне напрежението и стават един ташаци на рояци
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Продължителна работа на лебедка

                    Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                    Можеш ли това двойно и тройно да го кажеш по конкретно. Имам предвид правил ли си някакви конкретни наблюдения, аз лично не съм, но нещо от вътре ми подсказва, че е все тая.
                    Наблюденията и ти си ги правил, ама не си се замислил в тази посока. При 10 или 20% натоварване на лебедката е все тая. Близо до максималния си товар обаче лебедката върви едва-едва, ако я разтовариш наполовина нищо чудно и 10 пъти по-бързо да тръгне. Ще харчи наполовина ток и даже и с половината скорост от полиспаста ще е много по-бързо.

                    Отделно че и теоретично е така. Просто лебедката не е много ефективна машина, нищо че е електромотор.

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Това ако изобщо върви щото като падне напрежението и стават един ташаци на рояци
                    Там вече опираме и до подбор на акумулатори, кабели и релета. И мястото им на всичките тези неща в джипа.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Продължителна работа на лебедка

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Понякога точно в полиспаста е истината, особено когато си над половината от теглителната сила. Като я натовариш двойно, лебедката харчи около 2 пъти повече ток
                      SPAM : От доста време се каня да премеря с амперклещите - 2 пъти ли пада консумацията при ползването на полиспаст...
                      First Man, then Machine!
                      Lada Niva
                      Honda XR 400

                      Коментар


                      • #12
                        От: Продължителна работа на лебедка

                        Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
                        SPAM : От доста време се каня да премеря с амперклещите - 2 пъти ли пада консумацията при ползването на полиспаст...
                        Не винаги. Но при високи товари общо взето да.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Продължителна работа на лебедка

                          Мерси момчета за съветите, ще се опитам да обобщя

                          Акумулатор уж бях предвидил за тази цел BOSCH SILVER S4 96-98 ah. Мотора ми е 2,3 бензин 82година. Няма голяма консумация.
                          Да презакачах няколко пъти лебедката.
                          Явно китайско немската лебедка издържа на натоварването. Оцених факта за полиспаст още тогава и в най-скоро време ще се здобия с една може и два зависи от цената. Идеи от къде да се вземе читав на сносни пари (има на АРБ 200 кинта )

                          Генератор няма да е по голям засега, ако се опаря и с полиспаст тогава ще му мисля.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Продължителна работа на лебедка

                            Полиспаст надали - виж ролка да. Какво можеш да сътвориш с няколко ролки е друга тема.
                            Виж от Данчо от СтЗ - мисля бяха на добра цена.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Продължителна работа на лебедка

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Полиспаст надали - виж ролка да. Какво можеш да сътвориш с няколко ролки е друга тема.
                              Виж от Данчо от СтЗ - мисля бяха на добра цена.
                              Кой е Данчо и как да го открия?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X