Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с колектора на ротора - идеи за решения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с колектора на ротора - идеи за решения

    Проблема е че един от ламелите на колектора е счупен на половина , за момента ротора се върти нормално /четките са доста дебели и не влиза в дупката, опират на доста голяма площ / но ни съмнява че след време като се поизносят четките от едната страна ще "хлътнат" в дупката

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00036.jpg
Прегледи:1
Размер:129.6 КБ
ID:6053700Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00035.jpg
Прегледи:1
Размер:128.6 КБ
ID:6053701Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00033.jpg
Прегледи:1
Размер:221.1 КБ
ID:6053702

    - Има идея да се запълни с нещо дупката /поксипол и т.н./
    - Ако остане така засега били карала определено време


    И варианта който на мен най-много ми допада в Пловдив някъде правели колектори по поръчка да си го сменя

    п.п. Лебедката е Уорн дали би го имало като резервна част въпросния колектор или върви заедно с ротора
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

  • #2
    От: Проблем с колектора на ротора - идеи за решения

    Парче мед, запоено или залепено с нещо здраво?

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с колектора на ротора - идеи за решения

      Кой модел Warn е лебедката?
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с колектора на ротора - идеи за решения

        Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
        Кой модел Warn е лебедката?
        Warn M8000
        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с колектора на ротора - идеи за решения

          Навремето в Кесарево Търновско имаше цех за колектори.Не знам дали още съществува.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с колектора на ротора - идеи за решения

            При смяната на колектора под въпрос е колко успешно ще стане,трябва да се запои перфектно освен това и да се центрова! Аз бих потърсил друг ротор ... а докато се реши проблема в дупката може да запоиш парче мед да не пропадат четките, но при сериозно натоварване от греенето може да се разпои!
            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с колектора на ротора - идеи за решения

              А пък според мен да не пипа колектора. Пластината е много по-тясна от четката, тя стъпва с достатъчна площ. Ако има късмет да не излети и останалата част от пластината, този колектор може да надживее останалите чаркалъци на лебедката.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с колектора на ротора - идеи за решения

                Най-бързо и евтино става с "запълване" на липсващата част (viperr го подсказа) с двукомпонентните лепила (известни като-течен метал,издържат до 150-200 градуса). След това го качвате на струг и само с шкурка (около 150) зачиствате.Монтаж и "Газ". На стартер "номера" се оказа вечен,вероятно и на лебедката "маймунжилъка" ще устиска.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с колектора на ротора - идеи за решения

                  Аз съм правил такава процедура на стартер на J5 с епоксидна смола . Никакви грижи . Не те съветвам да бараш целия колектор

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с колектора на ротора - идеи за решения

                    Благодаря за съветите на всички колеги дотук

                    Равносметката дотук е следната:

                    - Свързах се с един завод/сервиз не знам точно в Костенец "Адимекс 2000" - които твърдят че произвеждат колектори , навиват ротори и т.н. Изпратил съм им размери утре ще се чудим . но цената ще е 150 - 200 лв. което поради някой факти покрай тази лебедка мен не ме устройва

                    - Говорих с хора работили в тази област и тяхното мнение горе долу клони към Вашето да лепя и да видя какво ще стане

                    Това което притеснява някой колеги е топлиното разширение на материала - това дали няма бързо да падне
                    Мен лично ме притеснява и друго - защо се е стигнало до отчупването

                    Знам че няма вечни неща но смятам да ползвам лебедката по-дълго време и затова търся варианти.
                    088455338две
                    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                    Джамбазов 2010г..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с колектора на ротора - идеи за решения

                      Ако дадеш броя на ламелите и диаметъра на колектора мога ди помогна.Мога ди го сменя пренавия или да ти направя нов ротор дори и нов мотор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с колектора на ротора - идеи за решения

                        Благодаря колега!

                        Мога да видя колко бяха ламелите и всички т.т. данни понеже пращах запитване тогава до тази фирма.

                        Диаметър 43 мм
                        Дължина 26 мм
                        Брой ламели 27

                        В момента лебедката е сглобена и работи, но ако нещо стане ще е добре да знам какви са опциите.
                        Ако наистина може да се смени само колекторчето мисля че при следваща "ревизия" на лебедката бих го подменил все пак зависи и от цената де
                        088455338две
                        "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                        Джамбазов 2010г..

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с колектора на ротора - идеи за решения

                          колектор с 27 бр. ламели нямам - ако беше с 29 можех да ти помогна.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с колектора на ротора - идеи за решения

                            А какво ще стане, ако изместиш четкодържача максимално навътре, така че четките да стъпват само по здрави ламели?
                            Като гледам ширината на следата им, имаш поле за действие.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X