Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ел. проблем на лебедка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ел. проблем на лебедка.

    Направо не знам къде да пусна темата, та я пускам тук!
    По принцип въпросът е към колегите ел. техници.
    На един приятел му дадоха да оправи една лебедка mile marker, потърси моята помощ защото се занимавам с такива неща. Накарахме я да тръгне, в едната посока върти както трябва, в обратната върти с много ниска скорост и голям ток!
    Лебедката е при собственика, пускам темата защото не можах да намеря отговор на проблема!
    Нещата които направих:
    пробвахме я директно без соленоидите (контакторите), директно подаване на напрежение и ръчно обръщане на полюсите. Получи се същата работа ( в едната посока всичко е ок, в другата голям ток и бавно въртене).
    Статора към корпус има няколко мега-ома. Ротора, приятеля го е носи на електричар-всичко е ОК. (най вероятно го е пробвал на дросел), но ако е от него ще го прави в двете посоки. Предполагам, че схемата за реверс е ясна на всички. Статорната намотка е шина намотана на четири полюса, няма връзка към корпуса, всичко изглежда нормално. След доста игра не можах да открия нищо? Имам една идея за проблема, в единият вариант се подава "+" на единият край на статора, а в другият "-", ако има замасяване в един от краищата на статорната намотка мисля, че ще се получи това, но защо не ми излиза на уреда? (вярно, че има много големи динамични натоварвания на намотките, но поне щеше да се "завари" ако имаше проблем)
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

  • #2
    От: Ел. проблем на лебедка.

    Може проблема да не е електрически. Вижте спирачката дали не задържа
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Ел. проблем на лебедка.

      Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
      Може проблема да не е електрически. Вижте спирачката дали не задържа
      Пробвахме и това, изкарахме само двигателя ( в една посока голям ток), а и при завъртане на ръка нямаше проблеми и в двете посоки!
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • #4
        От: Ел. проблем на лебедка.

        И аз имах същият проблем, изредиха се доста ямболски майстори и нестава. Пратих я на Явор в Бургас, сега е като нова.
        ТЛК-120 Николай Колев
        0898521295

        Коментар


        • #5
          От: Ел. проблем на лебедка.

          Първоначално публикуван от Николай Колев-64 Преглед на мнение
          И аз имах същият проблем, изредиха се доста ямболски майстори и нестава. Пратих я на Явор в Бургас, сега е като нова.
          С нов двигател? Или е пренавивана?
          Последно редактирано от Marin Stoyanov; 21-12-13, 09:45.
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X