Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лебедка за трактор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лебедка за трактор

    здравейте, имам следното питане: има ли лебедка, по възможност механична и незакачена на самия трактор, която може да измъкне трактор около 4 тона от тресавище? Питам, защото преди дни затънах с трактора си в тресавище и добре че намерих друг трактор в района да ме изкара, но бих искал да имам нещо преносимо, кето да мога да го закача на трактора а в другата страна за някое дърво и малко по малко да го извадя от тресавището? Та има ли такова животно и къде да го търся? Мерси педварително

  • #2
    От: Лебедка за трактор

    Колега имаш ли преден ВОМ? Тази лебедка колко си мислиш, че ще тежи и как ще се прибереш до вкъщи да си я вземеш ?
    Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
    Калоян Кирилов
    LZ2ZGT

    Коментар


    • #3
      От: Лебедка за трактор

      Първоначално публикуван от ckaytss Преглед на мнение
      Колега имаш ли преден ВОМ? Тази лебедка колко си мислиш, че ще тежи и как ще се прибереш до вкъщи да си я вземеш ?
      имам само един bom, т.е. 2 един 540 а дригия 1080 оборота май но и двата са от едната страна и понеже седалката на трактора се върти заедно с кормилото реално тези bom-ове се падат и отзад и от пред, зависи как си го направпиш, но на тях когато затънах имаше закачен шредер! С трактора винаги има обслужващ бус, в който са инструментите и пожарогасителите и т.н., така че има в какво да седи механична лебедка, била тя и обемиста или тежка, просто трябва да може да издърпа 4 тона трактор от тежка кал, а и даже трактора последния път беше легнал на шасито си върху калта!!! А и докато се дърпахме с трактора скъсахме няколко и ти дебели стоманени въжета и накерая с верига оспяхме да излезнем, така че за лебедката стомянено въже или верига е по-добре?

      Коментар


      • #4
        От: Лебедка за трактор

        Въже от 35 мм нагоре не се къса с трактор, докато не прогние. Дърветата се изтръгват, не издържат на няколкото тона усилие. Друг трактор трябва. Не може да мъкнеш желязо 500 кг в буса. И как ще го сваляш?
        Виж някъде какво е "бом" и "вом" че да не ти се смеят

        Коментар


        • #5
          От: Лебедка за трактор

          На 4 тона машина, затънала в кал, трябва лебедка с усилие около 10 тона. Това се постига с лебедка около 4 тона (каквито са на много джипки) и полиспаст.
          Лошото е, че полиспастът иска пак толкова здрава опора, която да издържи усилието от 10 тона. А не виждам такива дървета всеки ден. И всяка година даже не виждам.

          Коментар


          • #6
            От: Лебедка за трактор

            колега имам хидравлична лебедка подходяща за твоя случаи.0889894074

            Коментар


            • #7
              От: Лебедка за трактор

              Виж тази тема , лебедката със сигурност ще ти свърши работа . Ако решиш ми звънни по телефона , цената на лебедка вече е друга .
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X