Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Затягане въжето при размотаване на лебедка MileMaker

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Затягане въжето при размотаване на лебедка MileMaker

    Колеги,
    обръщам се към вас за помощ по следния проблем.
    Имам лебедка MileMaker 12000 lb. При закупуването и преди 3 години работеше нормално. Приблизително след година и половина работа при изключен съединител въжето започна да се размотава много трудно. Отворих я и с наставления от официалния вносител не открих нищо нередно. Пратих я на рамонт при вносителят, но те също не откриха някакъв проблем. При връщането и лебедката работеше нормално. След около месец започна същият проблем. В момента двама човека много трудно размотаваме въжето, а в последно време зацепвам съединителя и я рамотавам с ел. двигателя.
    Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен проблем да сподели мнение.
    LZ1AID

  • #2
    От: Затягане въжето при размотаване на лебедка MileMaker

    Проблема е в смазването на редуктора. Около гривната на свободния ход е влязла грес. Или греста е много или е сложена много близо до инфарктното място. Около муфата трябва да има само масълце. Най-тънкото което намериш.
    Имах същия проблем и някъде има тема със снимки и коментари.
    Ще се опитам да я намеря.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #3
      От: Затягане въжето при размотаване на лебедка MileMaker

      Разбирам за какво говориш. Когато я разглабях преди година и нещо гледах специално за това. Нямаше видими следи от грес. И пак размотаването беше доста трудно.
      LZ1AID

      Коментар


      • #4
        От: Затягане въжето при размотаване на лебедка MileMaker

        Да не е поддала''плочата'' на която е монтирана самата лебетка и да се посуква.

        Коментар


        • #5
          От: Затягане въжето при размотаване на лебедка MileMaker

          Ако го прави само на студено-замръзва греста в редуктора! Чистиш редуктора от тази и слагаш молибденова!
          088пет722пет99
          http://www.hydropompi.com/

          Коментар


          • #6
            От: Затягане въжето при размотаване на лебедка MileMaker

            Първоначално публикуван от GRI6AN Преглед на мнение
            Да не е поддала''плочата'' на която е монтирана самата лебетка и да се посуква.
            И мен последно време ме навежда на тази мисъл. Защото когато е свалена въртя барабана на ръка, а когато я сложа се развива много трудно. Ще разхлабя болтовете от плочата към лебедката и ще пробвам.
            LZ1AID

            Коментар


            • #7
              От: Затягане въжето при размотаване на лебедка MileMaker

              Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
              Ако го прави само на студено-замръзва греста в редуктора! Чистиш редуктора от тази и слагаш молибденова!
              Не мисля, че грста може да замръзне токова, че 3 човека да не можем да развием въжето.
              LZ1AID

              Коментар


              • #8
                От: Затягане въжето при размотаване на лебедка MileMaker

                Може. Леко и безгрижно.

                Коментар


                • #9
                  От: Затягане въжето при размотаване на лебедка MileMaker

                  Това което съм ти написал горе не е теория. Пробвал съм го лично. Пише го в мануалите.
                  Между гривната и корпуса трябва да ИМА масълце. Много тънко масълце. Никаква грес. Греста се слага вътре на зъбните колела. Ако не е подходяща, също пречи но не толкова, че да не се развива.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • #10
                    От: Затягане въжето при размотаване на лебедка MileMaker

                    Бе, не знам за мануалите и туториалите, ама от невежество така съм патил от богато сипана в таралежите грес, че зае...би. Там работата е същата, а май нямаше и 10 под нулата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Затягане въжето при размотаване на лебедка MileMaker

                      Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                      Не мисля, че грста може да замръзне токова, че 3 човека да не можем да развием въжето.
                      Може. Моята лебедка е чисто нова купих я зимата. Монтирахме я навън и при температура около нулата едвам я развивах а не съм от слабичките.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Затягане въжето при размотаване на лебедка MileMaker

                        Първоначално публикуван от ethero Преглед на мнение
                        Може. Моята лебедка е чисто нова купих я зимата. Монтирахме я навън и при температура около нулата едвам я развивах а не съм от слабичките.
                        Добре де, щом на нова лебедка го има този проблем ние каква грес да слагаме? Щом самия производител не е предвидил този проблем, ние как да го избегнем?
                        LZ1AID

                        Коментар


                        • #13
                          От: Затягане въжето при размотаване на лебедка MileMaker

                          Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                          Добре де, щом на нова лебедка го има този проблем ние каква грес да слагаме? Щом самия производител не е предвидил този проблем, ние как да го избегнем?
                          Ето ти нещо полезно-
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...E1%E5%E4%EA%E0
                          088пет722пет99
                          http://www.hydropompi.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Затягане въжето при размотаване на лебедка MileMaker

                            Първоначално публикуван от GRI6AN Преглед на мнение
                            Да не е поддала''плочата'' на която е монтирана самата лебетка и да се посуква.
                            Щом трима човека не можете да изтеглите въжето, провери и този вариант.
                            При положение, че плочата не формира една равнина , възможно е да се задейства спирачка - знам го от Явор / Вромос /.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • #15
                              От: Затягане въжето при размотаване на лебедка MileMaker

                              Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                              Ето ти нещо полезно-
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...E1%E5%E4%EA%E0
                              Благодаря
                              LZ1AID

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X