Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лебедка за Фиат Панда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лебедка за Фиат Панда

    Здравейте,колеги!
    Преди по-малко от месец се сдобих с Фиат Панда 4х4, закупена от колега от Форума.Пандата е супер,повдигана с 5 см лифт и се справя доста добре за ходенето на риба,леки разходки и барбекюта сред природата. А за по-хард разходките разчитам на редукторния Уаз
    Сега по същество : Мисля да й сложа лебедка. За повече сигурност. Знам,че с яденето идва и апетита,но мисля,че една лебедчица няма да е излишна.
    Изхождайки от всеобщото мнение,че теглото на автомобила х 1.5 ни показва минималната теглителна сила на лебедката ( 800*1.5 = 1200 кг , тоест минимум 3000 либри) се замислям колко да й монтирам.
    Знам,че 6000/6500 ще й "заспи" , обаче ме притеснява факта,че много ще й натежи на предницата,тоест ще трябва да мисля за по-здрави амове. Другото,което е - Пандата е на самоносеща конструкция, страх ме е,че мога буквално да изскубна нещо от нея. Разбира се, силната лебедка изисква и качествен,тягов акумулатор.
    Другото което е,имам в гаража чисто нова 3500 либри и не знам,комбинирана с 1 или 2 полиспаста дали няма да ми върши работа?
    Лебедката ще се използва като осигурително средство,няма да се използва за хард.
    Благодаря предварително за отговорите!
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

  • #2
    От: Лебедка за Фиат Панда

    За каква част от колата мислиш да я монтираш?
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Лебедка за Фиат Панда

      Ако ходиш сам може и лебедка да ти потрябва, ама ако сте двама винаги може да я повдигнете и да подложите нещо отдоло за по малко от 30 сек.

      С полиспаст от 3500 я правиш 7000 с още един 14000.
      Biagini Passo Powered By VW Syncro

      Коментар


      • #4
        От: Лебедка за Фиат Панда

        Слагай тази дето я имаш, за това което ползваш колата ще ти е от полза, само обмисли добре закрепването че да не изкъртиш някоя греда
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #5
          От: Лебедка за Фиат Панда

          Лебедка 3000 лб. повдига предницата на Самурай почти вертикално. Проблем ти е закрепването към автото. Що не я направиш преносима и да си я закачаш при нужда на орогиналните места за теглене?
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #6
            От: Лебедка за Фиат Панда

            Колеги, извинявам се, че с такова голямо забавяне ще продължа темата.
            За закрепването имам 2 варианта:
            Вариант 1) - премахвам пластмасовата брона, зад нея,точно където стои рег.номер се намира гредата. Изглежда стабилна и идеята ми е да се закрепи на нея, или с помощта на изключително здрави болтове, разбира се с планки. Въпроса, които веднага изскача е : дали гредата ще издържи ( няма видими следи на корозия ) натоварването, породено от лебедката и дали закрепване чрез здрави болтове и планки е удачен и сигурен монтаж.
            Вариант 2) - отново на тази греда , обаче вече ще пусна два профила, изнесени напред и между тях нова греда, на която вече ще се монтира лебедката. Идеята ми е да се направи нещо като булбар. Според мен Вариант 2 изглежда по-солиден.
            First Man, then Machine!
            Lada Niva
            Honda XR 400

            Коментар


            • #7
              От: Лебедка за Фиат Панда

              Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
              Колеги, извинявам се, че с такова голямо забавяне ще продължа темата.
              За закрепването имам 2 варианта:
              Вариант 1) - премахвам пластмасовата брона, зад нея,точно където стои рег.номер се намира гредата. Изглежда стабилна и идеята ми е да се закрепи на нея, или с помощта на изключително здрави болтове, разбира се с планки. Въпроса, които веднага изскача е : дали гредата ще издържи ( няма видими следи на корозия ) натоварването, породено от лебедката и дали закрепване чрез здрави болтове и планки е удачен и сигурен монтаж.
              Вариант 2) - отново на тази греда , обаче вече ще пусна два профила, изнесени напред и между тях нова греда, на която вече ще се монтира лебедката. Идеята ми е да се направи нещо като булбар. Според мен Вариант 2 изглежда по-солиден.
              Не съм специалист по лебедките, но съм имал Панда.
              Колицата е изненадващо проходима за вида си и ако не се набуташ някъде от глупост или прекалена самонадеяност, то лебедка просто не ти трябва както казва и Бат_Ванко.
              Сложи си твоята лебедка която имаш на щатната греда и си карай.
              Поздрави!
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • #8
                От: Лебедка за Фиат Панда

                Тази греда няма замисъла да работи напречно и с 3000 лебедка ще я изскубеш тривиално. Кола без рама се тегли за някакви надлъжни елементи на купето ('рогове'). Те обаче са полезни само за теглене по асфалта и обикновено там са точките за теглене, но в калта лесно се откъсват.

                Коментар


                • #9
                  От: Лебедка за Фиат Панда

                  Темичката малко остаряла,но... защо не си направиш това :

                  Не тежи на окачването,няма вероятност да скъсаш купето,но върши работа!!!Аз лично съм го пробвал само веднъж на същия автомобил.Тези панди са доста проходими и ако не влизаш в блата трудно се закъсва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лебедка за Фиат Панда

                    Пандата ако не легне по корем няма какво да й се опъне /не само тя, де/
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лебедка за Фиат Панда

                      Аз имах подкартерна кора (доста голяма) Имал съм доста случай в които съм минавал буквално като шейна В сняг (големи преспи) се получава много добре!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лебедка за Фиат Панда

                        На моята Панда съм включвал двойното почти сама за демонстрации и басове. Висока, лека и къса база.
                        Един приятел също с Панда викаше: "Ще се кАчи връз обелено дръво".
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лебедка за Фиат Панда

                          Съживявам темата от дълбок сън.
                          Най-накрая Пандата е с лебедка. Вярно,не е с онази 3500 либрова,за която говорех преди близо 2 години,тъй като я подарих на един приятел. Сега съм с едно китайско миксерче - Райдер. Уж му дават 1300 кг.Колкото изкара толкова - в крайна сметка не съм плащал за лебедката. Като се развали ще си купя по-истинска.
                          Сега по същество. Монтажа бе изпълнен от един мой приятел,заварчик. Под предната броня се намира гредата. Върху нея заварихме с цял шеф 6 мм П-образен профил. Първоначалната идея беше лебедката да се намира, където преди стоеше номера. След известни размисли прецених,че е прекалено ниско - и без това при всеки риболов или барбекю в гората номера ми беше целия в кал. Предложих лебедката да я качим максимално нагоре. Това се постигна като заварихме отново с цял шеф върху вече съществуващия профил един вертикален П-образен 6 мм. Сега лебедката стои вече по-добре според мен.
                          Направихме също и две много здрави куки за теглене и използване на полиспаси.
                          Първата проба беше по една стръмна естакада с дръпната ръчна спирачка . Лебедката без особени усилия издърпа с Пандата. Това,което забелязах е,че доста загря корпуса и оборотите на двигателя спаднаха осезаемо. Вторият опит беше на същата естакада, обаче с полиспаст. Скоростта намаля драстично, обаче лебедката почти не загря,както и оборотите не спаднаха. Явно само с полиспаст трябва да я използвам.
                          Поръчах си копие на пул-пал котва,което също ще попадне в багажника на Пандата.
                          Прилагам и снимки.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-01-18 16.16.09.jpg
Прегледи:2
Размер:80.2 КБ
ID:5556414Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-01-18 16.15.39.jpg
Прегледи:2
Размер:114.2 КБ
ID:5556415Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-01-18 16.18.02.jpg
Прегледи:2
Размер:171.2 КБ
ID:5556416
                          First Man, then Machine!
                          Lada Niva
                          Honda XR 400

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лебедка за Фиат Панда

                            Браво, дано не ти се налага да я ползваш, но пък ще си спокоен като имаш лебедка когато си сам.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лебедка за Фиат Панда

                              Толкова й беше живота на лебедката. Днес се обади приятелче също с Панда,че закъсал в една мноооого мазна кал. Отивам аз, опитахме с дърпене с въже,но Пандата е лека и не помогна. Изпънахме лебедката, вързахме полиспаст и започнахме да дърпаме.Изпъна си въжето,започна тегленето и след 2-3 секунди нещо силно изчатка в лебедката и въжето се отпусна. Повече не поиска да дърпа и не позволи на въжето да се навие,дори ръчно. Надявам се гаранцията да важи и да отстраним проблема. Ако ли не - нова,но вече 6000 -6500 либри...
                              First Man, then Machine!
                              Lada Niva
                              Honda XR 400

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X