Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за монтаж на механична лебедка на NISSAN SD33-SD33 TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Въпрос за монтаж на механична лебедка на NISSAN SD33-SD33 TD

    Механичната лебедка на Румен работи идеално, само с присъединяването и към кардана е малко тегаво- отваряш капака и завиваш болтчетата към кардана. Ако се сложи КОМ или някаква муфа ще стане прекрасно.
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • #47
      От: Въпрос за монтаж на механична лебедка на NISSAN SD33-SD33 TD

      Някой няма ли да сподели какъв редуктор може да се използва/ясно е че червячен/за да се направи лебедка!Примерно от какво или поне с какво предавателно число да търся!?
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • #48
        От: Въпрос за монтаж на механична лебедка на NISSAN SD33-SD33 TD

        Стандартна Ровърска е 45/1, На Паджерото също беше там някъде. С по-малко предавателно число, може да се окаже прекалено бърза. С по-голямо, зъбите стават дребни или редуктора ще е огромен.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #49
          От: Въпрос за монтаж на механична лебедка на NISSAN SD33-SD33 TD

          БТР-ската е 20:1.
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • #50
            От: Въпрос за монтаж на механична лебедка на NISSAN SD33-SD33 TD

            Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
            БТР-ската е 20:1.
            Хубаво, яки зъби, Въпроса е, откъде взима движението?
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #51
              От: Въпрос за монтаж на механична лебедка на NISSAN SD33-SD33 TD

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Хубаво, яки зъби, Въпроса е, откъде взима движението?
              Може и от Скоростната кутия , може и от раздатката, зависи с какъв КОМ разполагаш.
              На Зил 157 предавателното число мисля, че е 40:1, но първата витка на въжето е 55 см., на 4 ред си вече на 67-68 см въже за 1 оборот на макарата, така , че голямата макара отчасти компенсира скоростта.

              Коментар


              • #52
                От: Въпрос за монтаж на механична лебедка на NISSAN SD33-SD33 TD

                При мен е 20-1,и движението съм го взел от раздатката.Вече имам включваща муфа,но една лебедка от БТР ще ми пасне повече,щото за да е сигурно и просто нямам опция да се рзвива макарата сама,може само на задна скорост,и напред намотава на всички 4скорости ,като можеш да избираш според натоварването и бързината.

                Коментар


                • #53
                  От: Въпрос за монтаж на механична лебедка на NISSAN SD33-SD33 TD

                  Кома който аз закупих е оригинален за SD33D-SD33TD и се задвижва от скоростната кутия!
                  и с какво предавателно число е не знам!ако някой има инфо да казва!
                  driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                  Коментар


                  • #54
                    От: Въпрос за монтаж на механична лебедка на NISSAN SD33-SD33 TD

                    На Тойотата Кома е на раздатката,а на Нисана на Кутията,хм,мисля си че на раздатката е по удачно по принцип.
                    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Въпрос за монтаж на механична лебедка на NISSAN SD33-SD33 TD

                      Едва ли има значение да ли е на раздатката или на скоростите,важен е редуктора след него.На руските чирепи е на скоростите,а те имат може би най-яките лебедки,нищо че са около нулата от към двигатели.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Въпрос за монтаж на механична лебедка на NISSAN SD33-SD33 TD

                        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                        Едва ли има значение да ли е на раздатката или на скоростите,важен е редуктора след него.На руските чирепи е на скоростите,а те имат може би най-яките лебедки,нищо че са около нулата от към двигатели.
                        Да,но самата раздатка сама по себе си е редуктор също,това имам в предвид.
                        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Въпрос за монтаж на механична лебедка на NISSAN SD33-SD33 TD

                          А варианта КОМа да задвижва хидравлична помпа...?? Така и лебедката ако е хидравлична не е задължително да е отпред да тежи на носа!
                          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                          Коментар


                          • #58
                            От: Въпрос за монтаж на механична лебедка на NISSAN SD33-SD33 TD

                            Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                            А варианта КОМа да задвижва хидравлична помпа...?? Така и лебедката ако е хидравлична не е задължително да е отпред да тежи на носа!
                            Почваш да откриваш топлата вода
                            И механична да е пак няма нужда да е отпред. Изобщо, писал съм какъв е най-смисления вариант за монтаж на лебедка - отзад и сочи назад. И схеми и картинки и кво ли не съм дал
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #59
                              От: Въпрос за монтаж на механична лебедка на NISSAN SD33-SD33 TD

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Почваш да откриваш топлата вода
                              И механична да е пак няма нужда да е отпред. Изобщо, писал съм какъв е най-смисления вариант за монтаж на лебедка - отзад и сочи назад. И схеми и картинки и кво ли не съм дал

                              бре батко...ти знаеш ли колко място има там където е КОМа и с какъв редуктор ще трябва да му обърна движението назад а и тя топлата вода е открита отдавна ама айде всеки със занаята си!все едно ти на мен да обясняваш за мрамори гранити и обработката им
                              далеч си иначе бих питал ....че въпроси много а ключа към отговора им е - Кинти!а пари така и така се дават но поне да стават нещата.....та за това питам и се интересувам...от обща култура!а за направата има кой......
                              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                              Коментар


                              • #60
                                От: Въпрос за монтаж на механична лебедка на NISSAN SD33-SD33 TD

                                Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                                Да,но самата раздатка сама по себе си е редуктор също,това имам в предвид.
                                Не е така,движението се хваща от вала,който идва от скоростите за да можеш на неутрална да я ползваш(когато не въртят колелата)Ако искаш да използваш редукцията на раздатката,независимо на бързите или бавните(то май на бързите само на Газ-69 е понижаваща)няма да можеш да я използваш на неутрална.Поне така съм я направил аз,и то много години преди тоя форум,впоследствие когато купих ме Дефендера,се оказ,и на неговата раздатка по същия начин.(не че аз,съм много умен ,но просто няма друг начин,хем да се теглиш,когато не въртят колелата хем да можеш и да я използваш когато ти трябват да помагат и те)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X