Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предна броня (TLC LJ70)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предна броня (TLC LJ70)

    По подобие на темата ТУК, смятам да ви разкажа за предната броня която измайсторихме на Тойотата и етапите на еволюция през които премина.

    Идеята беше: метална броня за гората в комбинация с плоча за лебедка и защита на кормилния демпфер.

    Започва се с малко чертане:


    .

    .

    .

    .



    За съжаление етап реализация беше пропуснат да бъде документиран и поради тази причина преминавам директно към крайния продукт, който мога да покажа само с няколко снимки от разходки (направо голяма издънка ):



    .

    .



    На последната снимка ви моля да се съсредоточите върху бронята / защитата а не върху стойката
    The only thing that looks good on me...is TOYOTA

  • #2
    До: Предна броня (TLC LJ70)

    От тегловни и функционални съображения, там трябва да има тръба, а не тая кошница за кал. Което се и прави на състезателните, и не само, коли.
    По мое дълбоко убеждение истината не е и тръбата, а дърво. Но доколкото въпросът не е изследван и решен окончателно, няма какво особено да кажа.

    Коментар


    • #3
      До: Предна броня (TLC LJ70)

      Може би на някой ще му се стори, че темата започва малко скучно, ама няма да прав... има си и продължение.

      След ненадейна среща с Голф в градски условия, пред мен се откри поле за изява:


      .



      Бях успял да си сцепя бронята, което ме подтикна към еретични мисли да повторя етап реализация с известни допълнения.

      Този път идеята: заздравяване на слабите места и добаване на булбар.
      The only thing that looks good on me...is TOYOTA

      Коментар


      • #4
        До: Предна броня (TLC LJ70)

        Мисля че тази предпазна решетка за демпфера май не върши никаква работа

        Коментар


        • #5
          До: Предна броня (TLC LJ70)

          Така леко и непринудено ще стигнеш до където и всички - нормална железопътна релса. Само за бързи ралийни коли - трамвайна. Като голфо- и бабичкоотбойник работи прилично. Но не съвършенно. Освен ако не искаш следващата тема която отваряш, да е "спешно търся рама за ТЛК-70".
          Вместо всички тия упражнения, гниещите заварки, и изплюващи джека скосове, там се слага нормален швелер 100. С което въпросът е реално приключен, ако искаш лебедката да бъде скрита. Ако тя не те вълнува - слагаш тръби.

          Коментар


          • #6
            До: Предна броня (TLC LJ70)

            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
            Така леко и непринудено ще стигнеш до където и всички - нормална железопътна релса. Само за бързи ралийни коли - трамвайна. Като голфо- и бабичкоотбойник работи прилично. Но не съвършенно. Освен ако не искаш следващата тема която отваряш, да е "спешно търся рама за ТЛК-70".
            Вместо всички тия упражнения, гниещите заварки, и изплюващи джека скосове, там се слага нормален швелер 100. С което въпросът е реално приключен, ако искаш лебедката да бъде скрита. Ако тя не те вълнува - слагаш тръби.
            Мани тоя шфелер, тежи много. Нали има студено огънат, тънкостенен, ама трябва нещо и вид да има. А и да се намираме на работа.
            Като гледам, може да вдига за ушите.

            Коментар


            • #7
              До: Предна броня (TLC LJ70)

              Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
              Мисля че тази предпазна решетка за демпфера май не върши никаква работа
              Сещам се поне за 2 случая в които ме е спасила
              Голям камък който е по-висок от моста и по-нисък от бронята - бях полегнал със защитата върху него без никакви щети.
              Тя покрива не малка част и от кормилната щанга.
              The only thing that looks good on me...is TOYOTA

              Коментар


              • #8
                До: Предна броня (TLC LJ70)

                Ставаше дума за бронята, не за защитата. По моему тя е общо взето правилна, макар че мнозина смятат че тая конструкция пречи в сняг и кал.

                Коментар


                • #9
                  До: Предна броня (TLC LJ70)

                  Ето това беше купчината железа в началото на деня:



                  .



                  И се почна едно заваряване, рязане...


                  .

                  .

                  .

                  .
                  .

                  .

                  .

                  .

                  .

                  .

                  .

                  .

                  .



                  и в края на деня имахме това:



                  .

                  .

                  .



                  Ъглите на булбара ги направихме с колена, което беше и основната причина да не сам много доволен от крайният резултат.
                  Първото ниво беше ОК, но за второто това коляно с малък радиус не изглеждаше много на място имайки предвид пропорциите на страниците.
                  Идеята ни беше да заменим горния ъгъл с такъв с по-голям радиус, но това се оказа не много лека задача. Три пъти ходене в цех за огъване на тръби бяха нужни за да ми кажат че не могат да ми свършат работа, но това си беше видно и от огъването което се получаваше. В крайна сметка намерихме тръба огъната с желания радиус във фирма за парни инсталации и ето какво се получи:



                  .

                  .

                  .

                  .
                  The only thing that looks good on me...is TOYOTA

                  Коментар


                  • #10
                    До: Предна броня (TLC LJ70)

                    Перфектна е ,но с тези тръби на края я загрозиха.Браво голям майстор е този човек!
                    0887 526 564/ 0897 933 755 /

                    Коментар


                    • #11
                      До: Предна броня (TLC LJ70)

                      Много бачкане. Моите уважения, но. При положение, че си видял вече как се разпада първата, направи и втората от парчета
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Предна броня (TLC LJ70)

                        Чудесно като изработка, но при един страничен удар ще изкриви лошо рамата. Не е предвидина деформационна зона. Дано да не се случва.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Предна броня (TLC LJ70)

                          Хубава е станала,малко я претрупват тея тръби,дано не е много тежка,инак и мойта я направих подобна от 3 мм ламарина,не е тежка,по лека е в пъти от старата ми ТиДжиЕмска...
                          Прикачени файлове
                          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X