Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Булбар на Nissan Vanette ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Булбар на Nissan Vanette ?

    Здравейте!
    Имам два въпроса...възможно ли е на това чудо да му сложа булбар




    Ако е възможно от къде мога да си намеря такъв тип булбар и горе долу колко ще ми струва






    Може и да не е толкова лскав просто формата му да е такава.Виждал съм такива на Витари и Тракъри...
    И още един въпрос...искам да си изкарам резервната гума отзад на капака...



    Какво трябва да направя...

  • #2
    До: Въпрос!?!?!

    Първоначално публикуван от spikie Преглед на мнение
    Здравейте!
    Имам два въпроса...възможно ли е на това чудо да му сложа булбар

    Ако е възможно от къде мога да си намеря такъв тип булбар и горе долу колко ще ми струва


    Може и да не е толкова лскав просто формата му да е такава.Виждал съм такива на Витари и Тракъри...

    И още един въпрос...искам да си изкарам резервната гума отзад на капака...


    Какво трябва да направя...

    Честно да ти кажа, тези екстри на това ще са му като на свинче - звънче. Не се сърди, но по-добре си вземи някаква джипка и на нея вече - може!
    С такъв булбар отпред ставаш още по-нисък и непроходим, а с гумата отзад ще си счупиш главата. Ако не се лъжа капакът се отваря нагоре и ако пантите и амортисьорите му са зле...

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос!?!?!

      Че и да не са зле. Пак няма да издържат цяла гума амортисьорчетата.
      Последно редактирано от Goblin; 30-11-08, 22:38.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос!?!?!

        при "мицубиш L300" има 4х4 ама много им личи.... при "тойота" "модел F"(сходна с "ванет"-а) ако не гледаш може и да не видиш че е 4х4 ....същото е и при "исузо миди", така е и "транспортер синхро" на "фолксваген" ама май няма рама като другите....това 4х4 ли е, броня ли искаш или нещо друго ?
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос!?!?!

          Благодаря за едекватните отговори...сега и моите отговори...значи Ванета ми НЕ Е 4x4(не мисля да го правя за екстремни условия и катерене)...попитах просто защото съм замислил един "тунинг" проект и булбара и гумата на капака ще са просто козметични декорации...исках да разбера дали ИЗОБЩО могат да му се сложат такива екстри...иначе те амортесьорчетата му едвам издържат само капака пък какво остава и за гума със джанта.Мисля да я преправя или да се отваря настрани или да си се отваря нагоре обаче да намеря доста по-мощни амортесьорчета.Не разбрах обаче дали мога да му сложа булбар,от къде мога да намеря такъв тип като на снимките (по възможност втора ръка защото ще го пребоядисвам и не ми трябва хромиран),каква джиджавка трябва да си намеря за гумата (на някои джипове съм виждал такива които не се закачат на капака а са на панти като вратички и гумата е закачена за тях и дали вобще е добра идеята за това с пантичките),от къде мога да си намеря такова (пак по възможност да не е ново).

          Много съжалявам ако ви занимавам с простотии защото и аз смятам че моят проблем не е точно за този форум защото вие се занимавате със сериозни неща,но не намерих друго място където да попитам за проблема ми...

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос!?!?!

            За булбара може и да се намери някой да ти го направи,но напиши откъде си,за да можем евентуално да те ориентираме към някой майстор.Тук има доста хора с технически умения и желание за импровизаций с флекса.А за багажника мога само да ти дам идея да му сложиш пръчка,която да го фиксира в горно положение (като на предния капак).Не разчитай на амортесьорчетата,не виждам от каква кола ще има да издържат на такава тежест.Успех.

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос!?!?!

              Благодаря за идеята с пръчката,това също е вариант.Аз съм от София до НДК-то живея.
              Иначе другият ми вариянт е това но незнам нито как се казва нито къде да го търся...



              Коментар


              • #8
                До: Въпрос!?!?!

                Имам такова, но си го ползвам. Даже возя и 35кг. извънбордов двигател на него, освен гумата.
                По моргите, но имай предвид, че върви със специална ключалка.

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос!?!?!

                  Първоначално публикуван от spikie Преглед на мнение
                  нито къде да го търся...
                  .... ..."Андро Паджеро"-то или "Ковач"-а (преди възродителния процес Блексмит) доказани "хеви метъли"
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    До: Булбар на Nissan Vanette ?

                    А къде се намират тези "Андро Паджеро" или "Ковача"...а има ли някъде специализирани морги за джипове или да търся в моргите за леки автомобили по производител...а каква е тази специална ключалка.За самото закачане или за отключването на "уреда"
                    (Ша мъ прощавате още веднъж ама я съм малко проС )

                    Коментар


                    • #11
                      До: Булбар на Nissan Vanette ?

                      Първоначално публикуван от spikie Преглед на мнение
                      А къде се намират тези "Андро Паджеро" или "Ковача"
                      Колеги от София тук във форума
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        До: Булбар на Nissan Vanette ?

                        Може да се направи и булбар, и люлка. Аз, или друг колега. Въпроса е заслужава ли си? От стоманени тръби и профили, и прахово боядисване. Булбара, дори и само пред радиатора ше излезе мин. 300 лв. Люлката сигурно x 2. Може и хром/никел - X 3. Аз лично не виждам смисъл да се дават такива пари. Ако беше джип който ходи в гората е друго.
                        Ама ако колегата много държи, може и да я бронираме.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Булбар на Nissan Vanette ?

                          колега, Андро добре ти го е казал, ама ако търсиш - търси по австралийските форуми за идеи - там правят всевъзможни булбари и bush гардове.
                          За гумата мислех да ти кажа да я качиш на тавана, ама пък видях че си със надстройка и ще ти дойде много високо. За люлката отзад - нито вратата ще издържи допълнителната тежест, a страниците са ти тънки. Купето ти е изгнило (не се сърди) - ма с тия ръжди ... пък и си е на годинки колата. Дори ида се направи ще почне да поддава и да ръждясва за норматив, освен ако не укрепиш мястото и пребоядисаш и изкърпиш цялото купе.
                          Мое мнение.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Булбар на Nissan Vanette ?

                            Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                            ...
                            ако търсиш - търси по австралийските форуми за идеи - там правят всевъзможни булбари и bush гардове...
                            Някъде бях чел че в Австралия им викат "кенгуратници".

                            Коментар


                            • #15
                              До: Булбар на Nissan Vanette ?

                              Първоначално публикуван от spikie Преглед на мнение
                              А къде се намират тези "Андтърся в моргите за леки автомобили по производителро Паджеро" или "Ковача"...а има ли някъде специализирани морги за джипове или да ...а каква е тази специална ключалка.За самото закачане или за отключването на "уреда"
                              (Ша мъ прощавате още веднъж ама я съм малко проС )
                              Тя е комбинирана. Фиксира носача към купето и го отключва при необходимост

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X