Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво правим по коледа.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво правим по коледа.

    Както беше казал някой "лудите сме много ама сме пръснати" . Отдавна си мисля да си направя една броничка и едно багажниче, и един ден докато малкия ме караше да рисувам "тюних" и си лафихме с Добри по скайпа се роди тоя проект:

    Добри каза "бива", жената каза " ти си луд" а дядото каза "кога?" Ами кога, първите свободни дни са по коледа. Естествено тъй като това е втора кола материалите бяха от скрапа на село, някоя друга ламаринка 4мм дебела, някоя друга тръбичка от здравите... . Бронята бе направена на база на старата, под ламарината има вградена деформационна зона от ТЛК120, и ето какво се получи.

    Този проект не би бил възможен без помоща на Добри и дядото. Остава да се сложат вантите, лампиона, и да подаря на жената за рождения ден една 15 000 либри. Мисля че ще се зарадва....
    В очакване съм някой голф или бакшиш да ми изкочи за да разбера имало ли е смисъл от вграждането на деформационна зона, ама се пазят . Ще пусна снимки и в завършен вариант.

  • #2
    До: Какво правим по коледа.

    Митак, казах ти, ама и тук ще повторя: Много са грозни и багажникът и булбарът!
    Ела следобед да ти монтираме ванти... и да махнем грозните железа.
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #3
      До: Какво правим по коледа.

      Всички багажници са грозни. Правилните - особено. На тоя трябва само да му отрежете ъглите за да не закача хептен излишно клоните.
      А ролбарът трябва да го свалите пет пръста. Като се удари, най-вероятно ще легне назад. Ще спре за се огъва като се подпре на ламарините. Трябва да не застъпи капака, така че да остане възможността той да се отвори. За да се откачи акумулаторът, да се гаси, да се спират течовете.

      Коментар


      • #4
        До: Какво правим по коледа.

        Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
        Митак, казах ти, ама и тук ще повторя: Много са грозни и багажникът и булбарът!
        Ела следобед да ти монтираме ванти... и да махнем грозните железа.
        Абе грозни, красотата им е в грозотата. Нищо не махам.

        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
        Всички багажници са грозни. Правилните - особено. На тоя трябва само да му отрежете ъглите за да не закача хептен излишно клоните.
        А ролбарът трябва да го свалите пет пръста. Като се удари, най-вероятно ще легне назад. Ще спре за се огъва като се подпре на ламарините. Трябва да не застъпи капака, така че да остане възможността той да се отвори. За да се откачи акумулаторът, да се гаси, да се спират течовете.
        Идеята е да пази ръбовете на калника, а и ако го сваля надолу закрива фаровете. Ъглите на багажника са нарочно сложени, за да пазят фаровете които ще бъдат поставени допълнително, А и няма да закачат тъй като вантите ще са естественото им продължение.

        Коментар


        • #5
          До: Какво правим по коледа.

          И докато си почиваме от едната направихме и още една броня и монтирахме лебедка на тракторчето .
          Прикачени файлове
          Най-добрия реглаж на преден и заден мост

          Коментар


          • #6
            До: Какво правим по коледа.

            А така .
            Аз от масата не съм станал. А я вижте хората кво правят
            Браво на вас.

            п.п. Това тракторче го забелязох скоро до нас - ул.Дебелт
            [U][I]Land Rover Freelander 2.0 D [/I][/U]

            Коментар


            • #7
              До: Какво правим по коледа.

              Първоначално публикуван от priap Преглед на мнение
              А така .
              Аз от масата не съм станал. А я вижте хората кво правят
              Браво на вас.

              п.п. Това тракторче го забелязох скоро до нас - ул.Дебелт
              Ти си ми бил комшия ли бре, и да не знам Аз живея на Иван Шишман .
              Най-добрия реглаж на преден и заден мост

              Коментар


              • #8
                До: Какво правим по коледа.

                Добри, ще оспамим темата на Митака, ама тя е техническа. Каква е лебедката, кой направи монтажа и доволен ли си?

                Коментар


                • #9
                  До: Какво правим по коледа.

                  Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                  Добри, ще оспамим темата на Митака, ама тя е техническа. Каква е лебедката, кой направи монтажа и доволен ли си?
                  Митака се съгласи да пусна мойте снимки тук да не правя нова тема че много станаха за лебедки и брони на витари . Монтажа и бронята я правихме с Митака пред блока му . Много съм доволен, трябва да я видиш на живо, зверски здраво стана а и е прибрана доста навътре и ъгъла на заход е много голям .
                  Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какво правим по коледа.

                    Браво. Като за направи си сам е станало перфектно. Колко време ви отне поставянето и лебедката каква е? Вромос, Т-Макс и колко либри е?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какво правим по коледа.

                      Е как няма да стане здраво, на комшиите им гаснеха крушките от ампеража...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какво правим по коледа.

                        Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                        Браво. Като за направи си сам е станало перфектно. Колко време ви отне поставянето и лебедката каква е? Вромос, Т-Макс и колко либри е?
                        Лебедката е вромос 6000 либри обаче съм сложил по яка планка и ако тази ми дойде слаба ще сложа по яка .
                        Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X