Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кемпер или каравана ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Кемпер или каравана ?

    Може и само това!
    http://www.youtube.com/watch?v=4UCZF...eature=related
    Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
    VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

    Коментар


    • #17
      До: Кемпер или каравана ?

      Колега а помислили че за каравана ти трабва категория Е аза кемпера както гледам твоите изисквания С или Е а паркомаясто за мен решението е палатка и саответното оборудване има такива модели с кухня и баня друг е въпросът че пак се опира до ремерке но там проблемите са ти по малки и колата ще се справи и може да минеш без категории
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • #18
        До: Кемпер или каравана ?

        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
        Гена, прекрасна огромна каравана с всички екстри може да се купи за 10к. За мърляв скапан кемпер искат 20. На морето ако закараш такова нещо го обричаш на моментална смърт.
        Моето мнение е каравана за дълги почивки на едно място и покривна спалня-палатка комбинирана с хотели за дълги пътувания.
        Вмества се в бюджета за кемпер.

        Караваните биват като цени, ама размерите по-големи.
        Кемперите биват на размери, ама парите големи.
        Аз съм болен на тая тема от половин година и накрая реших да си направя, като за база ще използвам туристическо ремарке. Даже и макетче си спретнах /не се смей/. Те всички идеи на маса стават, та затова от клечки за шишчета.
        Това е в разгънато състояние.
        Прикачени файлове
        Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
        VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

        Коментар


        • #19
          До: Кемпер или каравана ?

          Първоначално публикуван от IVO 68 Преглед на мнение
          Ето още един вариант.
          И видео.
          http://www.youtube.com/watch?v=Y6dwL...layer_embedded
          Еее това ми хареса много, къде в България може да се намери нещо подобно и какви са му цените
          Positive and free spirit
          И нека бъде светлина,
          нека бъде звук,
          нека бъда себе си,
          а не някой друг !!!

          Коментар


          • #20
            До: Кемпер или каравана ?

            IVO 68
            Аз съм болен на тая тема от половин година и накрая реших да си направя, като за база ще използвам туристическо ремарке.

            Вкъщи имам една реска книга със снимки чиртежи и материали ако искаш да я намеря и да я снимам
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • #21
              До: Кемпер или каравана ?

              Да споделя и моето мнение като човек,който половината от живота му е минал по каравани!Кемпера е идеален за дълги преходи или по точно живот на колела.По старите модели кемпери са по-високи защото имат спално над кабината,това означава,че изгарят по-вече гориво,тромави са и много трябва да се пазят от горе от клони!Последните модели кемпери вече ги правят ниски като обикновен бус,спално над кабината няма,вървят по-вече и горят по-малко!За нов кемпер в момента според мен най-добра цена дават Форд.Идеята на жена ми е като се пенсионираме да си купим един хубав кемпер и да живеем където си пожелаем!На този етап предпочитам каравана от 4.50м.до 5.50м.и да има баня,с една ос да бъде.Предимството на тези каравани,е че като спреш и я откачиш от теглича,двама човека си я нагласят докато с двуоската се маневрира трудно и трябва да се бутва напред и назад и тогава да се завърта,ако я въртиш на място може да излезе гума.Едно от предимствата при дърпане на голямата двуосна каравана,е че като гръмнеш гума тя си върви в права посока докато еднооската започва да се мята и те обръща ако не се откачи.За предпочитане е караваните да се дърпат от МПС със задно задвижване,защото натиска от караваната е отзад,ако си с предно предните колела се отлепят,сцеплението намалява,въртиш кормилото и не завива лесно.Височината на топката на теглича трябва да бъде от 45см. до 50см.от земята,караваната трябва да е наклонена напред!Според мен най-добрите каравани са Хоби,Таберт,Адрия,напоследък влязоха много Английски,които отвътре изглеждат много луксозни,на тях вратата им е от другата страна.Важно нещо за караваните ,е че веднъж като я удариш тя се пръсва и оправия после няма,това е така защото отвътре конструкцията им е дървена.Друго важно,е че старите модели каравани са по здрави от новите като конструкция!Също така има така наречените зимни и летни каравани,разликата е в стъклата,на зимната са двойни.
              Много ми допадна тази тема,поздрави на всички колеги,които си падат по ЖИВОТ НА КОЛЕЛА!
              Тюркеджиев старши
              sigpic

              Коментар


              • #22
                До: Кемпер или каравана ?

                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                IVO 68
                Аз съм болен на тая тема от половин година и накрая реших да си направя, като за база ще използвам туристическо ремарке.

                Вкъщи имам една реска книга със снимки чиртежи и материали ако искаш да я намеря и да я снимам

                И аз съм събрал доста информация, но се интересувам от разглобяемите. Ако имаш нещо интересно може да снимаш.
                Благодаря!
                Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                Коментар


                • #23
                  До: Кемпер или каравана ?

                  .....Ако имаш нещо интересно може да снимаш.
                  Ще се опитам да снимам още днес .А и се сетих още нещо на Masters.tb има качени всички броеве на Моделист консруктор около 2GB
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #24
                    До: Кемпер или каравана ?

                    Има достатъчно оферти за малки каравани, с хладилник, печка, котлони на газ форсел и т.н. за под 3 000лв. Защо ви е да откривате топлата вода, а и ако сметнете материалите, които ще вложите със сигурност няма да ви излезе по-евтино.
                    NISSAN PATROL 2.8TD

                    Коментар


                    • #25
                      До: Кемпер или каравана ?

                      Аз май с последствията от тази магическа криза пак ще си спинкам на земята, но поне съм с жената
                      Positive and free spirit
                      И нека бъде светлина,
                      нека бъде звук,
                      нека бъда себе си,
                      а не някой друг !!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: До: Кемпер или каравана ?

                        Малко късно се включвам, но все пак може да съм полезен на някой.

                        Навремето, преди да си купя каравана, и аз се чудех, кое ще е по-удачно: каравана или кемпер? В крайна сметка прецених, че караваната ще е по-практична за мен, защото:
                        1. Мога да оставя караваната и цялото оборудване на брега на морето или язовира /не ходя по къмпинги/ – под охраната на кучето ми, и спокойно да обикалям с колата си, където си искам, ако ще и по 100км. на ден; мога без проблем да отида до отдалечен източник на сладка вода и напълня 5бр. Х 20л. пластмасови туби, с които да заредя резервоара на караваната; да напълня газовата бутилка на караваната – 20л. и т.н., все неща, които с моторче или колело не стават.
                        *Забележете, ако съм с кемпер, ще трябва да събера целия бивак и да отида с него да напълня сладка вода или газ, но междувременно, докато се върна, някой вече може да се е разположил на мястото ми!
                        2. Друго предимство на караваната е, че може да се остави на море, язовир или в някой зимен курорт и да я ползваме през почивните си дни – разбира се трябва да е на охраняемо място!, докато през останалото време използваме колата, с която я теглим съвсем пълноценно.
                        3. Цената на каравана дълга 5м. – без теглича - и широка 2.2м., с две спални помещения побиращи спокойно 4/5 души, с мивка, хладилник на газ/ток, два газови котлона и баня с химическа тоалетна е многократно по-мака от цената на кемпер предлагащ същите битови условия.
                        Едни от недостатъците на караваната пред кемпера, според мен са:
                        1. За каравана над 750кг., се изисква категория - Е или В + Е.
                        2. Нужен ни е достатъчно мощен автомобил, за безпроблемно изкачване на планински пътища, за предпочитане с 4х4 – помага много, ако се минава по разкаляни и песъчливи терени.
                        3. Не е особено подходяща за така наречения „живот на колела” – интензивни преходи на дълги разстояния, особено шофиране в градския трафик по непознат маршрут, - но ако има възможност да оставим караваната на някой околоградски къмпинг, ще обикаляме много по-спокойно с колата си, отколкото с голям и тромав кемпер.
                        4. Управлението на каравана изисква по-сериозни шофьорски умения особено при маневриране на заден ход, по стръмни и тесни пътища, като и при изпреварване.
                        5. Нито съм теглил, нито съм виждал някои да тегли каравана зимно време.
                        Накратко това са преимуществата и недостатъците на караваната и кемпера, според мен.

                        В заключение ще споделя нещо много важно, което един познат ми каза, преди да си купя караваната, и което впоследствие се потвърди на 100% : винаги избирайте по-широката пред по-дългата каравана! - “Tabbert”, е номер едно сред караваните!

                        Успех!
                        Jeep Grand Cherokee 5.2; GSM - 0892-757-619

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кемпер или каравана ?

                          отколкото с голям и тромав кемпер
                          Има кемпери дълги 6м., което е 1м. повече от един джип и почти не се усеща разликата в карането.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кемпер или каравана ?

                            Сложен въпрос, май няма еднозначен отговор. И двете имат +/-. Според мене, ако ти трябва предимно за продължителни обиколки по света, особено в природата, кемпера има предимства, но за дълги къмпирания на едно място, бих предпочел каравана.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кемпер или каравана ?

                              аз имам каравана и джип витара хубавото на караваната е че отиваш откачаш я и можеш да ходиш навсякъде с джипа а кемпера винаги с него

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X