Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си вържа халогените 4х55w???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да си вържа халогените 4х55w???

    Сложих 4 халогенчета... полски.... по 55 вата....
    Мога ли да ги вържа за оригиналните халогени на моята кола или евентуално за дългите светлини???Или ще препоръчате отделна инсталация...кабели ,реле,бутон?????Разтоянието от таблото ще е поне 3 метра,колко кв. да е кабела за да няма пад на напрежението???
    Divers do it deepеr

  • #2
    Задължително вържи халогените на отделно копче и през реле

    Коментар


    • #3
      Отиди при човек който разбира, или си купи пожарогасител

      Коментар


      • #4
        Нема да се плашиш.
        Аз сложих два х 55ват.На два фара едно реле.Според мнението на специалист.След релето бушон - задължително и тогава на акомулатора.
        Ато искаш мога да кача рисунката-схема.Разбираема е и лесна за изпълнение.

        Коментар


        • #5
          Един такъв фар пие 5 А. Избираш си от къде покрай акумулатора да вземеш +, веднага след него бушон, едното перо на релето, от другото - на фарчето. От управляващите клеми - две тънки жици до таблото. Четирите фарчета искат 20 А, едно 32 амперово реле стига.

          Коментар


          • #6
            Обаче е хубаво да са на отделни кръгове за да се управляват отделно.

            Коментар


            • #7
              Също е добре да се знае дали тези халогени са "къси" т.е. с широк ъгъл на излъчване или "дълги", с тесен сноп.
              Хубаво е и да се предвиди сигнализация на таблото за включени халогени, за да не се забравят:
              а/ ако са вързани преди контактния ключ забравянето им свършва акумулатора
              б/ ако са след него не става това от а/, но те псуват останалите участници в движението
              Добре е и да знаем по закон къде по дяволите се връзват(кога да светят), защото е такава каша от фарове, фарчета и светодиоди по нашите пътища... Аз например не знам има ли нещо в закона по този въпрос...

              Коментар


              • #8
                Има естествено. По височината спрямо пътя, по местата спрямо контура на колата и спрямо основните и фарове. Брутални при това.

                Коментар


                • #9
                  "Дългите" халогени са предназначени САМО за селскостопански и др. подобни машини или OFFROAD ....
                  "Късите" нормално се връзват на задната червена лампа за мъгла ... и по правило работят само с късите на автомобила ...

                  А кой какво може да си сложи ..... и къде .... е друга бира ....

                  А конкретно по темата - 4 халогена се връзват задължително през 2 бушона 2х15А и две релета по 20А .... и отделно управление ....
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #10
                    Допълнителните халогенни фарове не се връзват към оригиналните фарове, защото ще претоварят веригата и в най-добрия случай ще изгарят предпазителите и то при положение, че се случи през деня, през ноща без коментар.
                    За целта ще ти трябват две релета, по едно за комплект фарове, подходящи са тези от светлините за Лада. На кутиите на фаровете има схема за свързване, на която цифрово е показано кое кабелче къде се закача. Тези цифри от схемите на кутиите и цифрите на релето съвпадат.
                    Или: За единия комплект фарове захранваш бобинката на релето от единия габарит на колата а за другия комплект съответно от другия габарит. Това се прави така за да не може да се пуснат фаровете без габарити. На тази верига са поставя прекъсвача /ключето/ за вкл. и изкл.
                    Ползва се предпазителя на габарита. От плюса на акумолатора задължително през предпазител /бушон/ 8 А на фар през релето и отива във фара.
                    Не знам колко ясно ти стана, но гледай схемата и ще се справиш.
                    Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                    Коментар


                    • #11
                      Какво става, върза ли халогените?
                      Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да си вържа халогените 4х55w???

                        Здравейте,

                        Обикновенно реле 40А с 5 крачета, как се свързва???

                        Имам номерца: 30 и 87а, като изглежда те са си във верига.

                        86 на което е указан +

                        85 на което е указан -

                        и 87.


                        Имам + от акумулатора(през предпазител разбира се) - А

                        Имам маса от купето - Б

                        Имам 2 кабела В и Г , които отиват към таблото към ключенце с което ще командвам светлините.

                        Сега бихте ли били така добри да ми кажете как да свържа А, Б, В и Г към релето ?

                        Предварително благодаря.

                        Поздрави,
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да си вържа халогените 4х55w???

                          ОТГОВОР:

                          краче 85 указано - на МАСА

                          краче 86 - закачаме на ключе с + в купето(при мен къси допълнителни светлини, фабрично поставено)


                          краче 30 , закачаме на акумулатор +

                          краче 87 + на халогените

                          Накратко първите 85- и 86+ командват магнита в релето, те управляват прекъсването.

                          Другите, 30 и 87 правят верига която доставя + от акумулатора към светлините.

                          Поздрави,
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как да си вържа халогените 4х55w???

                            Да не пропусна
                            87А е затворен контакт!
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да си вържа халогените 4х55w???

                              Някой няма ли да даде схема за 4 халогена по 55W...........всичко подробно???

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X