Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шумоизолация.. ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шумоизолация.. ?!

    Някой правил ли си е подобен експеримент с джипа?

  • #2
    дамммм
    drive alive

    Коментар


    • #3
      Виж в архива, на времето беше писано много. С две думи - вятър работа.

      Коментар


      • #4
        готино е но е много скъпо и стигаш до вечния проблем. няма как да защитиш шумоизолацията от топлината, която извира от тунела между двете седалки. разбирасе винаги можеш да ползваш оригиналните кичета но те мухлясват и смардят. затова просто зареши тая работа
        drive alive

        Коментар


        • #5
          А, то тапетите и без това не вършат кой знае каква работа ... Колата се проектира безшумна, или не се, и това е. Ако тенекиите са без дупки и тапицерията не е хептен съдрана, нищо особено не може да се направи.

          Коментар


          • #6
            новите Ниви за да докарат Евро 3 са им налепили от вътрешната страна на купето едни гумо-образни кечета, които ималт някакъв ефект .. .
            Само идея, не знам дали подобен материал е удобен за ползване навсякъде, дали не задържа вода и прочие. А и да ти кажа нямам представа откъде може да се намери.

            Коментар


            • #7
              Здрасти,на моя стария ЛР налепих 16 мм неопренова гума. Поръчах я от София щото тук цените са почти двойни и пак от София я пращат.Важното е да не останат дупки.Ако искаш ще попитам какъв беше телефона на фирмата.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                Targa, неопреновата гума не задържа ли вода в порите си? Аз мислех да използвам парчета от стар, водолазен, непренов костюм,но се отказах. Ти доволен ли си от тази 16мм гума?
                P.S.
                Във Варна,до римските терми бях видял един Land Rover Series III,дългата база (109), да не е твоят?
                There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                No wahalla.

                Коментар


                • #9
                  Здрасти ,моя е.Неопрена е голяма екстра.Лесно се лепи, лесно се реже,лесно се напасва по завои и кюшета. И на топло търпи.Вода не поема.Не се халосвай със стари костюми, много са тънки и работа не върши.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    Костюма си завърши дните като наколенки и кръпки за по-новите непорени Беше зимен- 7мм. Прав си,че е тънък за добра звукоизолация.
                    Веднъж мои приятели от Варна ми се обадиха да ме питат, дали не са ми откраднали жипката-имам LR Series III 88, в същият зелен цвят като твоя. Сигурно са видели теб и неволно са те заподозрели. Веднага им казах,че си невинен
                    There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                    No wahalla.

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от targa
                      Здрасти ,моя е.Неопрена е голяма екстра.Лесно се лепи, лесно се реже,лесно се напасва по завои и кюшета. И на топло търпи.Вода не поема.Не се халосвай със стари костюми, много са тънки и работа не върши.
                      Ще обясниш ли по-подробно къде ги лепиш тези неопрени, от къде ги поръчваш и какъв е ефекта в крайна сметка?

                      Коментар


                      • #12
                        Мда. И пак никви въпроси, само чисти знания ...
                        Звукът е вълна. Помислете над това ако ви остане време от рязане и лепене на дунапрен. Ако не ви мързи може и да сметнете. На коя нота отговарят 7 мм, на коя - 16. И дали не трябва да напълните с неопрен цялата кола, отгоре да я затрупате с още акваланги, и чак после да седнете да се чудите И що бе, мамка и гадна, още се чува))

                        Коментар


                        • #13
                          Неопрена го залепих от страната на мотора и от външна страна на кожуха на ск. кутия-16мм.Сложих и на целия таван отвътре ,щото в момент на умопомрачение накъсах залепените кечета. познай какво стана.Почна да дрънчи, че чак да кънти.Бахмааму-голям фургон.На тавана залепих 13мм.Значи ефекта огромен.Не искам да кажа,че в колата е тихо(за това и не съм сложил музика), но преди това въобще не можехме да се чуем в движение.Мотора ми е 300d-123 мерцедес.Грешката ми е, че не се постарах малко повече,пък и имам бая хендеци.Сега на късия съм решил да поправя грешката.Отвън е готов,като приключа с ел. инсталацията ще залепя и отвътре на преградата на мотора. За пода не става. ще се накъса.За фирмата ще стане най-вероятно утре вечер, щото стана късно.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #14
                            Абе не знам за неопрена обаче за тапетите не съм съгласен. Последния път когато карах джипа беше без тапети. Днес когато я карах беше със импровизиран тапет отзад и тапети наполовина по вратите (защото мойте са от 2 части) - имаше голяма разлика, шум -50%.

                            Коментар


                            • #15
                              Tramp каза Веднъж мои приятели от Варна ми се обадиха да ме питат, дали не са ми откраднали жипката-имам LR Series III 88, в същият зелен цвят като твоя. Сигурно са видели теб и неволно са те заподозрели. Веднага им казах,че си невинен . Аз мислех, че ги знам всичките дърти ЛР в окръга.Ако си около Варна веднага се яви на спявка.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X