Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Допълнителни халогени - къде и защо.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Допълнителни халогени - къде и защо.

    Доста съм се ровил по форума ма тази тема не съм срещал. Затова се усмелявам да я пусна. Знам че между нас има хора използвайки джиповете си за всякакви цели - за разходки, за спорт, за лов, за риболов, за дърва, за селскостопански дейности и за какво ли още не.
    Та при мен се получи главоблъсканица относно разположението на допълнителните халогени. Никой не обича да му е тъмно, нали. Затова ще помоля за мнения по въпроса. Всеки е виждал паркетници накичени като коледни елхи. Но не това е целта тук, поне аз така мисля.
    VITARA, SAMURAI
    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
    RENAULT ESPACE QUADRA
    ...и едно сивикче за града...

  • #2
    За перфектно осветление според мен са нужни четири фара, но качествени. Два, които да светят по-разсеяно непосредствено пред джипа и два прожектора както се казва "бойни" за надалече
    Два от фаровете ми са на фирмата FER и съм много доволен,а другите два са руски халогенни прожектори, но пък достатъчно мощни
    sigpic УАЗ-452

    Коментар


    • #3
      JC е абсолютно прав.Тези светлини си имат определено предназначение за мъгла или ако действително ще ги ползваш за нещо друго.Да не забравиш ,като ги сложат да са с разделно включване т.к. виждаш как някои ги включват към бутона за късите и става чудо.Много е важно да избереш качествени лампи,защото голяма част от това което продават на магазините служи единствено да гледаш ключалката на гаража или да събираш насекоми.
      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

      Коментар


      • #4
        Благодаря ви за мненията и аз съм съгласен. Обаче, я ми кажете кво да праим в мъгла. Всеки е карал в мъгла, всеки като се е качвал в планината е минавал през облаци докато се изчисти. Та всички знаем че джиповете са високи, а на колите фаровете за мъгла са ниско долу да осветяват под мъглата. А да сложиш на джип фарове долу си е меко казано глупост. Аз на моя имам 3 допълнителни халогена които са на ролбара и светят на къси и дълги - с крушки Н4, и като влзна в мъгла става чудо почва едно включване и изключване, къси- дълги и пак не виждам нищо. Кво мислите по въпроса?
        VITARA, SAMURAI
        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
        RENAULT ESPACE QUADRA
        ...и едно сивикче за града...

        Коментар


        • #5
          А колега под Боен фар аз не разбирам фар който свети само на дълги /на точка без разсейване/, а фар който позволява да си го местиш и нагласяш от шофьорското място по време на движение. Такива фарове мисля че има оргинално по текезесарките. Аз си мисля около инсталирането на подобен на покрива.
          VITARA, SAMURAI
          FIAT PANDA 4x4 CABRIO
          RENAULT ESPACE QUADRA
          ...и едно сивикче за града...

          Коментар


          • #6
            за мъгла не става с дълги светлини!
            имам 2бр оригинални Hella специално за мъгла, правоъгълни, с жълта светлина... ако на някой му трябват, давам ги по 15лв
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Ето какво аз мисля по въпроса.
              Има 3 основни светлини ( от тези дето се кичат допълнително)
              1. Халогени за мъгла. Тези е добре да се поставят под бронята за да се намали дистанцията между фара и асфалта. Със по малката дистанция се достига по малко отражение от мъглата и от там повече отражение от асфалта което искаш да видиш.
              2. Халогени със широко покритие. Тези е за предпочитане да се поставят паралелно на оригиналните или на същата височина. Тези доставят покритие на части които не са покрити от оригиналните на близка дистанция до колата и също за повече светлина ако оргиналните не са достатъчно мощни.
              3. Халогени фокусирани в определена точка, обикновенно се поставят над кабината. Те предоставят светлина на по голяма дистанция от колата и обикновенно нямят никаква полза в мъгла.Някои модели са направени със елецтронен контрол за да можеш да ги контролираш от кабината при нужда да осветяват определени места.
              Това какви светлини ти трябват зависи от това как работят оригиналните ти светлини.
              Халогените на бронятя предоставят светлина за близка дистанция до 4-5 метра. От 3-10 метра използваш оригиналните, а за по дълга дистанцие тези отгоре.
              CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
              http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
              http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

              Коментар


              • #8
                за отгоре трябва да са насочени да, за надалеко и с тесен сноп, за да не се пъха светлина в кабината и да се самозаслепяваш...

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от sharrko
                  1. Халогени за мъгла. Тези е добре да се поставят под бронята за да се намали дистанцията между фара и асфалта.
                  Теоретически правилно. Ама на практика е подходящо само за превозни средства, които не слизат от асфалта. Халогени под бронята на джип, който ходи там, където е мястото на джиповете, просто ще бъдат ликвидирани скоропостижно.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    Мястото на халогените за мъгла е под бронята - иначе не са ефективни. Като се страхуваш, че ще ги счупиш ги направи демонтируеми. Все пак не се чупят толкова лесно и си зависи от монтажа им - например не стягай болтовете за регулиране до скъсване, това дава възможност, като си в калта фаровете да поддадат и да легнат назад.
                    Фаровете над тавана са за да виждаш над върховете на царевицата, която газиш - щатните нищо не светят при това положение - светлината се разсейва и отразява в листата на същата царевица.
                    А хубавите фарове са си хубави - утре ми монтират 2 бр. Хела - Рали 3000 - ще ми правят нощта - ден!
                    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от V93
                      Първоначално публикуван от sharrko
                      1. Халогени за мъгла. Тези е добре да се поставят под бронята за да се намали дистанцията между фара и асфалта.
                      Теоретически правилно. Ама на практика е подходящо само за превозни средства, които не слизат от асфалта. Халогени под бронята на джип, който ходи там, където е мястото на джиповете, просто ще бъдат ликвидирани скоропостижно.
                      А джиповете при гъста мъгла и тежки извънпътни условия включват бавни и пускат отпред навигатора пешком да разузнава и води...
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • #12


                        Коментар


                        • #13
                          Къде са ми лампичките?!?

                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            Не искам да правя реклама ... ама погледнете .....
                            Допълнителни фарове
                            Работни прожектори
                            Прожектори търсачи .....

                            И тука си е... май..та туних !!!
                            Ксенон ...
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #15
                              http://www.hella.com/produktion/Hell...ght_tunnel.jsp

                              полезно за сравнение м/у моделите

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X