Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за водоструйка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Мнение за водоструйка

    А и няма такова животно като обезвъздушаване на водоструйка,тя се обезвъздушава сама......По принцип пише да задържиш спусъка без да е влючен мотора докъто потече водата след това включваш и си в джаза ! За песъчинките е така ,дори машина в гаранция не я оправят докъто не платиш ако причината е задрал клапан ...при мен има два филтъра за финно и скоро ще слагам още два за грубо и финно щото се пълнят с пясък,дърпам вода от сондаж !
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #77
      От: Мнение за водоструйка

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      А и няма такова животно като обезвъздушаване на водоструйка,тя се обезвъздушава сама......По принцип пише да задържиш спусъка без да е влючен мотора докъто потече водата след това включваш и си в джаза ! За песъчинките е така ,дори машина в гаранция не я оправят докъто не платиш ако причината е задрал клапан ...при мен има два филтъра за финно и скоро ще слагам още два за грубо и финно щото се пълнят с пясък,дърпам вода от сондаж !
      Имам предвид като топнеш маркуча в бидона да напълниш маркуча с вода...Както и да е.Има случей при които налягането на водата от системата не е достатъчно,че да отвори К пръстените,минава вода между тях и буталата и маслото става на боза.Имам предвид чисто нова помпа на Лавор.Същия случей сега го имам с WAP,но не нова.Когато водата е на самоток,тоест не под налягане,а от съд този проблем го няма.Но тук говоря за професионални водоструйки с дебит около 1000л/час и налягане около 200 бара за хоби сериите не знам дали е така.

      Коментар


      • #78
        От: Мнение за водоструйка

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Lavor Time 110 - 1.jpg
Прегледи:1
Размер:51.5 КБ
ID:5550480Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:51.4 КБ
ID:5550481Става въпрос за тези два модела:
        Makita HW102
        • Мощност: 1300 W
        • Двигател: универсален
        • Максимално налягане: 100 bar
        • Работно налягане: 70 bar
        • Дебит: 360 л/ч
        • Максимална входяща температура: 50 C
        • Аксесоари: маркуч 5м, удължител, пистолет, променлива дюза, турбо дюза, контейнер с дюза за почистване с препарати, мъжки и женски конектори
        • Тегло: 5.8 кг
        • Гаранция: 3 години
        Производител: Makita Corporation – Japan
        и
        LAVOR TIME 110
        • Работно налягане 110 bar
        • Дебит на водата 330 l/h
        • Мощност 1700w
        • Волтаж 230~50hz
        • Тегло 7 kg
        • Стандартна окомплектовка
        • Инсталационни връзки
        • Пистолет
        • Маркуч високо налягане
        • Струйник високо налягане
        • Турбо струйник
        • Пянообразувател
        Производител: Италия
        Ще се ползва в къщи – миене на две коли и друга домашна работа. Коя от двете да взема? Цената и на двете е под 200лв., сега са в промоция и цената е определяща.
        Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

        Коментар


        • #79
          От: Мнение за водоструйка

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          А и няма такова животно като обезвъздушаване на водоструйка,тя се обезвъздушава сама......По принцип пише да задържиш спусъка без да е влючен мотора докъто потече водата след това включваш и си в джаза !
          От кога и се каня на тая водоструйка,и миналата седмица си я взех.Паричките са доста,но ги дадох и ги забравих.Доволен поне за сега е малко да се каже.От начало и аз я обезвъздушавах като пусна малко вода с пистолета и след това я включвам в мрежата,но по съм склонен да мисля като колегата че се обезвъздушава сама. Мия колите си само безкантактно и нямам никакви проблеми,а и до сега съм ги мил само така по автомивките.На последък взеха да ме връщат под предтекст че от голямата кал щели да им се задръстят каналите и решетките и за това реших да не губя време в чакане и това че се мръщят като видят кална до ушите кола.Иначе машината е "Керхер" и я препоръчвам на този който се двуоми у се чуди каква да вземе.
          Прикачени файлове
          jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

          Коментар


          • #80
            От: Мнение за водоструйка

            Миналата зима моя кирхер явно съм я забравил със вода и е замръзнала и пролетта протече,работи но прави локва под нея.Между временно купих още една от лидъл с метална помпа която работи отлично,макар че кирхера ми допада с една идея повече.Утре пристига пароструйка ,пак кирхер,подарък за жената,с тайна мисъл за двойно предназначение.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #81
              От: Мнение за водоструйка

              И аз си патих от замръзнала водоструйка, но като отворих се оказа, че едно гумено уплътнение е "изплюто" навън от леда. Разглобяване, наместване на гарнитурката(даже не се наложи да купувам нова), сглобяване-и всичко работи.
              Та отвори и виж, може ремонта да е елементарен.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #82
                От: Мнение за водоструйка

                Не мога да видя от къде тече,инъче я отварях за кондензатор
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #83
                  От: Мнение за водоструйка

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  макар че кирхера ми допада с една идея повече..
                  Не знам но са страхотни машини,работят като часовник,а колко ще изкара,ще видим.Помпата не е метална,но отзивите за тях е че са Мерцедеса на водоструйките.В комплекта имаше и въртяща четка,която от начало мислех че няма да използвам много,но върши чудесна работа, особенно за баня и тоалетна.Направо изчиства всичко до блясък.
                  Прикачени файлове
                  jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Мнение за водоструйка

                    На кирхера тая четка стои чисто нова,на парксайда я пробвах не ми допадна кой знае много,парочистачката я вземам за жената точно за банята,досега я миех с водоструйката но вади цимента от фугите и всичко подгизва с вода.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #85
                      От: Мнение за водоструйка

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      На кирхера тая четка стои чисто нова,на парксайда я пробвах не ми допадна кой знае много,парочистачката я вземам за жената точно за банята,досега я миех с водоструйката но вади цимента от фугите и всичко подгизва с вода.
                      Ако за това става въпрос сподели моля малко повече впечатления :
                      http://images.google.de/imgres?imgur...TIDW8QrQMIITAA
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Мнение за водоструйка

                        Да,за същата става въпрос,работи,грамотно направена,маркуча е доста дълъг,навива се на макара във тялото,метална помпа.Кирхера го купих към 500-600 лв.тая към 200 лв.Разлика няма,лидълската мисля че ще кара повече,кирхера ми създаваше ядове след втората година,едни гумички на пистолета ги сменям два три пъти,работния кондензатор смених,сега проблем прави изключвателя за налягане,като тръгне да пръска ,пръска 2 сек.и спира,тръгва и пак спира ,но не всеки път е така.Затова взех лидълската,струйника тип метла на лидълската е малко странен,но може би съм свикнал със кирхера и затова така ми се струва може би.

                        П.п кирхера е работил доста,две години на седмица по два пъти,килими,пътеки и цимента мия на двора,в смисъл работила е много....



                        Прахосмукачките на лидъл са по добри във всяко отношение от кирхер,кирхера отиде в гаража за колите,цените на лидълските доста по евтини.На кирхер плащаш данък марка.Не казвам че са лоши..
                        Последно редактирано от Roninn; 17-02-16, 07:31.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #87
                          От: Мнение за водоструйка

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          ,досега я миех с водоструйката но вади цимента от фугите и всичко подгизва с вода.
                          Ами ще ти вади цимента,като си я пуснал на MAX.Струята си я регулирам между HARD и SOFT точно между двете стрелки и си работи безупречно.Тя струята колко и трябва,да измие само препарата,който изчаквам 4-5мин "да си свърши работата" и всичко е ОК.
                          jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Мнение за водоструйка

                            Къде ги в Лидъл тея чудесии ??
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар


                            • #89
                              От: Мнение за водоструйка

                              Миналата година ги следих дълго време Лидъл кога ще пуснат водоструйки но така и до ден днешен не пуснаха.Пуснах им дори запитване но не се ангажираха със срокове и се отказах.Взех си Бош и за сега съм доволен.Иначе съм чел че не са лоши за тея пари.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Мнение за водоструйка

                                Дано не е акватек 100.
                                Аз изпуснах две лидълски промоции и на третата си направих аларма и бях първи в магазина.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X