Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за водоструйка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Мнение за водоструйка

    Да пишат тези ,които имат.Може би промивки с лим. или оцетна к-на,зависи вътре детайлите от какво са.Май на по-евтините са пласмасови детайлите на помпата,мисля,че на този модел за,който писах са му метални детайлите на помпата.
    0887/400121 Антон Донев

    Коментар


    • #17
      До: Мнение за водоструйка

      Колеги, ние имаме хоби водоструйка на Керхер 3'та по клас от близо 2 години. ( струваше около 300 лв - за съжаление в момента немога да кажа повече за модела и характеристиките) Използваме я доста хора и мием средно 5-6 коли седмично, но не повече от 3-4 едно след друго и спокойно Бих казал че сме доволни!
      Но два пъти е влизала в сервиз по една и съща причина - изгоряла помпа благодарение на замръсена вода !
      По точно винаги ( ВИНАГИ ! ) е ползвана с питейна вода!
      Но и двата случая беше пълен вътрешния и филтър с песачинки и в сервиза ни казваха, че е благодарение на попаднали песачинки в помпата блокирали някакви клапани и гори ?!

      До сега по някакъв късмет минаваме гаранционно, но вече ако и стане нещо ... ще си търсим нова по висок клас !
      ВАЖНО ! - за Керхер
      Трябва да се знае, че гаранцията и при покупка с фактура на фирма е само една година !
      а за частни лица - 2 години !

      Иначе се е случвало да спукаме мъркуча ( струваше ни около 60 лв )
      Основния накрайник започна да губи налягането и спрахме да го ползваме, но е най-удобен !

      За мен извода еЂ !
      Струва си човек да си има водоструйка
      1'во - по мивките никога не ми бутат изцяло калта от разходките
      2'ро - спестява доста пари
      3'то - върши и доста странична работа
      SUBARU TRIBECA '08

      Коментар


      • #18
        До: Мнение за водоструйка

        Аз мия три автомобила и две АТВ-та,ходим и по състезания и постоянно се налага да мием.За две години съм счупил три водоструйки от тези до 200 лв.Последната Керхер предната седмица се запали в ръцете ми докато мия.Сега отивам да купя този модел "Бош" дано да издържи повече.Независимо от всичко каквато и водоструйка да е преди да се счупи се изплаща няколко пъти.Разбира се ако не ни мързи да миеме сами,но това е част от удоволствието за нашето хоби.
        Тюркеджиев старши
        sigpic

        Коментар


        • #19
          До: Мнение за водоструйка

          Направил съм си една рампичка/като на състезанието мерене на ходовете на Приморско/ и качвам джипката на нея иможе да се мие по-обстойно отдолу.Малко мивки имат канал или рампа и като си спомня,че на една такава ми взеха за БМВ-то 40-50 лв за измиване шаси и двигателя,за вътре не си спомням,но в цената със сигурност не влизаше външно измиване!Това беше първият и последен път,когато давам толкова пари за мивка,ама тъкмо го бях купил!За тия пари и една с...ка трябваше да включат в цената
          0887/400121 Антон Донев

          Коментар


          • #20
            До: Мнение за водоструйка

            Купих я и довечера ще я полея да не се чупи,пак ще имам повод за черпане!
            0887/400121 Антон Донев

            Коментар


            • #21
              До: Мнение за водоструйка

              а кога ще я изпробваш/кога ще се каляш/
              не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

              Коментар


              • #22
                До: Мнение за водоструйка

                Колега да ти е честита новата придобивка, и много кал да измие.Сподели дали добре се претставя, че да знам дали и аз да си вземам такава направо.
                Търговията е проста работа ама не е за прости Люде.

                Коментар


                • #23
                  До: Мнение за водоструйка

                  Благодаря,утре отивам да я окалям на търновската разходка и в понеделник ще я тествам!
                  0887/400121 Антон Донев

                  Коментар


                  • #24
                    До: Мнение за водоструйка

                    От една 7-8 месеца ползувам Керхер от Практикер за 117 кинта и съм много доволен. Малко съм с предразсъдъци към непрофесионалните серии на Бош, та и аз чакам инфо с интерес.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Мнение за водоструйка

                      Аз пък точно за непрофесионалните на Керхер нямам добри отзиви,ама явно си зависи от човека как я ползва!
                      0887/400121 Антон Донев

                      Коментар


                      • #26
                        До: Мнение за водоструйка

                        Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                        Аз пък точно за непрофесионалните на Керхер нямам добри отзиви,ама явно си зависи от човека как я ползва!
                        На терор Може би просто съм случил на бройка, макар, че я взех, защото имахме в старата фрма служебна такава и излезе яко куче.
                        Като тръгна да мия някой двигател, редово е цялата в масла и кал и вода (аз също ), засега държи юнашки.

                        Между другото, каквато и да е струйката, най-често се прецакват от необезвъздушен маркуч на входа, имай го едно на ум.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #27
                          До: Мнение за водоструйка

                          Я сподели за това обезваздошаване на маркуча на водата, че да не патим и ние.С една дума като махнеш входяштия маркуч за вода, трябва да издухаш водата от водоструйката да не остава в нея така ли да разбирам.
                          Търговията е проста работа ама не е за прости Люде.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Мнение за водоструйка

                            Първоначално публикуван от Kelevski Преглед на мнение
                            Я сподели за това обезваздошаване на маркуча на водата, че да не патим и ние.С една дума като махнеш входяштия маркуч за вода, трябва да издухаш водата от водоструйката да не остава в нея така ли да разбирам.
                            не ,мисля че колегата има предвит преди да се пресаедини маркуча към водоструйката от него да текне вода.с други думи да се изкара въздуха от маркуча за да не работи помпата на празно
                            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                            Коментар


                            • #29
                              До: Мнение за водоструйка

                              Обезвъздушаването се прави така:
                              Съединяваш захранващия маркуч към водоструйката, и на ИЗКЛЮЧЕНО положение, т.е. без захранване с електричество стискаш ръкохватката, и държиш докато от накрайника не спре да излиза въздух. В зависимост от дължината на маркуча това може да отнеме и над 2-3 минути. Важно е да няма снадки по маркуча, или ако има да са добре уплътнени. Оттам винаги може да дръпне някой въздух. Също и захващането към водопровода трябва да е плътно, без възможност да взема въздух оттам.
                              И не пръскайте по-дълго от 10-15 секунди, давайте възможност на помпата да си почине малко преди следващото включване. Все пак не са професионални, а любителски техники.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Мнение за водоструйка

                                Здравейте
                                И аз да дам мнение... работех в магазин за авточасти и ми бяха оставили на консигнация 10тина машини на керхер... работя в момента на автокъща и само и единствено ползваме керхер. Пръсвмаме ги от работа. Ест чупят се,но е нормално. За хоби ти препоръчвам пак керхер, нищо че са китайски пак си работят хубаво. На самата кутия задължително има бяла лепенка там си пише Germany или China...
                                0884 626 333

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X