Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уред за измерване на наклона.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Уред за измерване на наклона.

    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
    Тия показатели при какъв наклон се обръща важат в статично положение. Реално може да се обърне и на далеч по-скромен наклон ...
    Разбира се че скороста е от голямо значение.

    Коментар


    • #92
      До: Уред за измерване на наклона.

      Потвърждавам за безполезноста. Имам такъв уред. Не съм го виждал да показва повече от около 15 градуса . Просто не съм имал време да го гледам . Може би, ако не е вграден в таблото, а се закрепи на прозореца пред очите ти ще е полезен, но пък ще ограничава видимоста, което не мисля, че е добра идея.
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #93
        До: Уред за измерване на наклона.

        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
        Просто не съм имал време да го гледам .
        Именно за това става дума ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #94
          До: Уред за измерване на наклона.

          Ами аз имам такъв уред и моя когато си достигне разграфения максимум и си спира до там, не може да се разчита на него защото не е правен за камикадзисти а за нормални люде с гуми АТ 195 65 15

          Не мисля е удачно да се разчита дори на писанията по документацията на автомобилите, защото само след смяната на едни гуми(ами лифт, ами натовареност на автомобила, и т.н.) и вече сте излезнали от изчисленията валидни за написаното в книгите за конкретния автомобил...

          Моите две стинки

          Поздрави,
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #95
            До: Уред за измерване на наклона.

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            Ами аз имам такъв уред и моя когато си достигне разграфения максимум и си спира до там, не може да се разчита на него защото не е правен за камикадзисти а за нормални люде с гуми АТ 195 65 15
            Е до колко ти е разграфен, та си могъл да го докараш до максимума, че и да го подминеш (за да видиш, че си остава дотам)?!? Че моят на детевоза беше до 45 (т.е. до теоретичния максиум, след който се преобръща) и нямам спомен да съм го докарвал до там ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #96
              До: Уред за измерване на наклона.

              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
              Е до колко ти е разграфен, та си могъл да го докараш до максимума, че и да го подминеш (за да видиш, че си остава дотам)?!? Че моят на детевоза беше до 45 (т.е. до теоретичния максиум, след който се преобръща) и нямам спомен да съм го докарвал до там ...
              45 градуса е фасулска работа
              Вранглера може 245.


              Коментар


              • #97
                До: Уред за измерване на наклона.

                Мисля моя е до 40-45 надлъжен и съм ги минавал не веднъж според уреда, ако се не лъжа Бистрица баира на парапланеристите е около или над 40 на места а страничен не съм сигурен, а страничен ми е 30 максимума според уреда...

                Поздрави,
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #98
                  До: Уред за измерване на наклона.

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Мисля моя е до 40-45 надлъжен и съм ги минавал не веднъж според уреда, ако се не лъжа Бистрица баира на парапланеристите е около или над 40 на места а страничен не съм сигурен, а страничен ми е 30 максимума според уреда...

                  Поздрави,
                  Надявам се не говориш сериозно . Баира на парапланеристите я има 20, я нема. Стената в Рио де Лайнаре е 40 в най-стръмната си част и си изглежда отвесно.
                  RB Patrol Team

                  Коментар


                  • #99
                    До: Уред за измерване на наклона.

                    Асене искаш ли да сложим возило за возило, че има 20 градуса

                    Поздрави,
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • До: Уред за измерване на наклона.

                      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                      Асене искаш ли да сложим возило за возило, че има 20 градуса

                      Поздрави,
                      Може да има само в най-стръмната си част. Но и там са далеч под 30 . Там се качвам на 2-ра почти без газ ( за проба съм спирал на 2 метра преди да се кача и пак си тръгвам на 2-ра ). С Голфа слизаме без никакви ядове ( няма бавни, няма гуми ). Отиди на стената на Рио де Лайнаре и ще се убедиш. Там специално сме го мерили и на най-стръмното в на Влади Паджероти показа точно 38градуса . Само като ги подледнеш и двете места и ще се убедиш.

                      П.С. - Никога не се ловя на бас, дори и да сам 100% сигурен
                      RB Patrol Team

                      Коментар


                      • До: Уред за измерване на наклона.

                        Съгласявам се с теб, че не знам колко е 40 градуса аз говоря според индикации те на моя уред, но определено мога да преценя над 20 градуса

                        Поздрави,
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • До: Уред за измерване на наклона.

                          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                          Бистрица баира на парапланеристите е около или над 40 на места
                          Като го гледаш челно може да ти изглежда страшно. Ама, заобиколи го и го погледни отстрани и ще видиш, че дяволът изобщо не е толкова черен.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • До: Уред за измерване на наклона.

                            е, именно за това говоря - разни очи - разно гледат; не мога да преценявам наклоните и надали скоро ще мога;
                            затова обръщам въпроса - знаете ли място с големи и ясни наклони (рампа или нещо подобно) - да го ползвам за учебен полигон ?
                            разбирам добре, че не е само до градуси, а и до скорост, твърдост на окачването, качество на терена и пр., ама все от някъде да почна ...
                            при втората от цели две разходки имахме следния случка - шофьорът казва - много е голям наклона (страничен), "навигаторът" му (който се явява и водач по трасето) - "карай бе, няма проблем тука" аз стоя отстрани и гледам как колата се хлъзга по тревата с вратите надолу .... не е задължително и да се обръщаш, за да се оа*а работата
                            Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                            Коментар


                            • До: Уред за измерване на наклона.

                              Не мисля, че има полза от таквоз нещо.

                              Човека просто не си познава колата и иска ориентир, но такъв няма, има каране и като се обърне ще знае за следващият път . Навигатора е Важен.

                              ivanik1978 потърси goldy, май може де помогне (за уч. полигон и рампа)
                              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                              Коментар


                              • До: Уред за измерване на наклона.

                                Благодаря, за това става дума.
                                Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X