Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Електрическа палетна количка но с големи гуми??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Електрическа палетна количка но с големи гуми??

    Имам нужда да разтоварваме/претоварваме (уж временно) стока в един подземен паркинг и ми е необходима "подемно ръчна" техника - на практика стоката от тира трябва да отиде в паркинга и после обратно... Сиреч около 20-30 метра но с голяма денивелация.

    Проблемите са два :
    1.Голям наклон - както се слиза в подземен паркинг - хич не е малък
    2.Повърността е грапав бетон - тоест нормална палетна количка с малки гуми(колелца) много трудно върви - особено пък в комбинация с наклона...

    Трябва ми нещо което е по малко от мотокар - представям си го като ричтрак или някакъв вид моторизирана палетна количка НО С ГОЛЕМИ ГУМИ да преодолява неравности и да е маневрена...
    На практика максималния товар който ще пренася е разнородни кашони с общо тегло до 200 кг(примерно)
    Няма нужда се вдигат на височина.
    Може и да набода палет и да товаря на палета и така да претоварвам...

    Гледах електрически палетни колички - ама те едни такива нежнички малки колелца - по този грапав бетон - абсурд.
    Освен това не искам и да струва прекалено голяма сума - ще се ползва няколко пъти годишно...
    Направо не знам дали има такова нещо каквото търся

    Изчерпих се от идеи - някой нещо да подскаже??

  • #2
    Купи две стари електро тротинетки и дай на Станьо да ти изработи нещо, ще се управлява като модерен танк ляв мотор десен мотор с копченца, вдигането и свалянето стара палетна количка, бързо лесно и чудесно

    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      ел палетна количка е около 1500 лв, за колелата няма много избор. Търси се наджипена количка и май предложението от по горе е от малкото възможни.
      O888 749-O86
      C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
      NC 750

      Коментар


      • #4
        За няколко пъти годишно,бобкат под наем с вилици...за по-евтино,аз бих подравнил бетона за моя сметка,и елтранспалетна количка...
        Последно редактирано от vwbeetle; 24-09-23, 22:10.

        Коментар


        • #5
          Бобкат и мотокар не стават... Големи са --- не са удобни...отделно имаме проблеми с викането...В смисъл понякога и късно вечер абе отпада...

          Транпалетна количка също отпада --- тя е направена за равен под. Абсурд да я търкаляме по нашия терен...
          Няма да заглаждам бетона - защото грапав пък е идеален за нормални гуми колелета и прочие....

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28680965914654.jpg
Прегледи:223
Размер:49.5 КБ
ID:6938201

          Такива гуми като размер - са достатъчни....
          Ама тази не е подходяща - желателно електрическа да помага изкачване слизане по баира...
          Абе ричтрак ама с големи (като на снимката) колелета ми трябва...

          Самоделки не ми се правят - трябва да ги електрофицирам - което не е лесно...

          Изчерпих се от идеи

          Коментар


          • #6
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15976682881054.jpg
Прегледи:215
Размер:46.2 КБ
ID:6938203

            В краен случай нещо като това - ама ТРЯБВА ДА Е С ГОЛЕМИ НАДУВАЕМИ ГУМИ (като горната жълта показана) - може би ще преглътна електрофицирането...ако не намеря...

            Коментар


            • #7
              Две гумени транспортни ленти и действаш с обикновенна количка...или самоделка с лебедка,да преодолява наклона.
              Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
              ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

              Коментар


              • #8
                С ръчноводима електрическа по наклон си е рецепта за сериозна злополука . Видял съм го навремето в една фирма в Сливен кариста (слава богу мангал) размазан на бетонена стена . Тая техника не е предвидена за офроуд .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  Щом е няколко пъти годишно и в кашони защо не просто една РК1 или иначе казано обикновенна ръчна количка. Ако ще и по един кашон да караш в посока 200 кг ще ги разделиш на 5 - 6 курса без да се зориш.

                  Коментар


                  • #10
                    Купуваш си ел. палетна количка,която отговаря на изискванията най-добре.И после майстор ще и смени колелата, и каквито други доработки трябват.За мен това е решението...

                    Коментар


                    • sek.1
                      sek.1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Никой уважаващ себе си "майстор" или инженер няма да извърши конструктивни промени по транспортно - повдигателно съоръжение защото ако стане злополука е изгорял за да свети .

                  • #11
                    Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                    Купуваш си ел. палетна количка,която отговаря на изискванията най-добре.И после майстор ще и смени колелата, и каквито други доработки трябват.За мен това е решението...
                    Няма да стане,предните трябва да се подвират под палето.
                    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                    Враца

                    Коментар


                    • #12
                      Пале, натоварено със стакер в кола, колата слиза в подземния паркинг, разтоварване на колата със стакер- сложно и скъпо, защото ще трябват два стакера, ама аз за това се сещам!
                      Като човек, който се подписвам за безопасни условия на труд на стотина човека, не бих рискувал по стръмното.
                      Марин Райковски

                      Коментар


                      • #13
                        Има и all terrain стакери. Цената обаче не знам каква е, пък и работата с наклона ми е съмнителна.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #14
                          Има и следните моменти:
                          При наклон, товара ще трябва да се нивелира, че може да изпадне ?
                          При известен ъгъл на наклона може да се сметне и векторната сила на товара, която ще дърпа разтоварващия надолу, а при товарене - усилието за изкачване. Така може да се сметне приблизително колко ще може да носи количката...

                          Коментар


                          • #15
                            Сега говорих с един приятел, мисли да поръчва това https://www.aliexpress.com/item/1005...d=SfKKytUlZpul Страх го е, не знае какво е качеството Гледах, ида и други "играчки" https://www.aliexpress.com/item/1005...d=IZ2RvFrv9iJT

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X