Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с теглич.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с теглич.

    Колеги, моля за съвет, как да сваля главата на теглич Brink. Джипа го купих с теглича, но изглежда има някаква повреда. Има ключ, но той влиза много свободно клати се вътре и нищо не прави, не може да се завърти патрончето за да отключи. Пръсках със смазка, но няма ефект. Ако някой му разбира, нека ме упъти как да се справя. Не че имам зор да го сваля на момента, но ако ми се наложи няма да мога.

  • #2
    Пръскай пак с нещо от типа на WD, някакъв спрей против ръжда. Смаските в случая работа не вършат. И с повече псуване и клатене трябва да излезе. Винаги се опъват и при слагане и при махане. Моя за това не го махам.
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #3




      Не са баш същите, но е видно, че тая част с патрона се завърта цялата(и се натиска по оста на въртене). Освен това има индикатори с червен и зелен цвят, които показват дали теглича е правилно заключен. При теб тия индикатори нещо ми се виждат, че са в някакво междинно положение. Вероятно заради това не се върти ключа.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        Ако тегличът излиза от габарита на колата е проблем, особено при ПТП, затова демонтирай куката. Провери дали въобще има патрон за ключа или е заглавена някак. Пръскай с WD-40, помага.
        На Р.Ровъра ми куката си има място в багажника.
        Последно редактирано от trapper; 13-03-21, 20:13.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
          Пръскай пак с нещо от типа на WD, някакъв спрей против ръжда. Смаските в случая работа не вършат. И с повече псуване и клатене трябва да излезе. Винаги се опъват и при слагане и при махане. Моя за това не го махам.
          благодаря, утре ще мъча. А кое трябва да пръскам, гледах доста клипчета тая втътка трябва да изегли едим палец, той може би е клеясал, ама стига ли се до него да го пръскам

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            Ако тегличът излиза от габарита на колата е проблем, особено при ПТП, затова демонтирай куката. Провери дали въобще има патрон за ключа или е заглавена някак. Пръскай с WD-40, помага.
            На Р.Ровъра ми куката си има място в багажника.
            Е хубава работа, ми те повечето тегличи ги слагат за защита от ПТП
            А моят теглич и ПТП не може да го махне от рамата.

            Коментар


            • trapper
              trapper коментира
              Редактиране на коментар
              Ако се случи в Гърция и полицаите ти вземат номерата, ще му намериш цаката. Ако нямаш флекс и с ножовка ще стане.

          • #7
            Оправих се с теглича. Прблемите му бяха два, повредена е ключалката, която узбутва едно буталце, за да не може да се натичне капачката за да се завърти и изтегли заключващия палец. Едвам го свалих с натичкане на палеца от към резервната гума. Разглобих го и видях, че събралата се ръжда пречи на тоя палец да се уздърпа достатъчно. Та чистене и сега е супер, но не се заключва против кражба, та който му разбира може да го свали, а видях че тия глави са по 150 лв на старо в продавалниците.

            Коментар


            • Krelion
              Krelion коментира
              Редактиране на коментар
              Меташ го в багажника и го монтираш,когато ти потрябва.

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X