Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как може да се измери налягането на водоструйка ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как може да се измери налягането на водоструйка ?

    Здравейте !
    Купих си водоструйка Макита. По данни трябва да прави 100 бара налягане . Обаче като я пробвах не ми се вижда да е така . Или аз имам грешни очаквания за 100 бара. Има ли начин да я измеря , защото представителя твърди , че всичко и е наред ?
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

  • #2
    Не знам как да измериш , но 100 бара за водоструйка си е слабо . Имам малък Кархер 120 бара , който реално не е нищо особено . Малко по голямата ми е 140 , но се представя по зле от малката ми . За да е доволно мощна си трябват 160 , 180 , 200 бара. Мисля следващата да е 180 бара професионално изпълнение , ама цената там е около 800 - 900 евро.

    Коментар


    • #3
      Може да се измери налягането с глицеринов манометър монтиран с един тройник на изхода на машината преди мъркуча. Манометър струва 26 лева тройник 4-5 лв.

      Дебита определя добрата водоструйка, не толкова налягането. Важно е какъв дебит дава при 100 бара за да е ефективна. Трябват и поне 500 - 700 литра а час при 100 бара налягане за да мие както трябва.

      Ако Макитата е от 200 - 300 лева не е чудно че, я усещаш слаба това са хоби машини да си оплакнеш колата в неделя.

      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Еми нормална водоструйка на мивка на самообслужване е 200 бара и 900 литра на час. Подобна водоструйка е с мощност около 5-6 киловата.

        С класа "около 200лв" няма как да ти се получи нещо сравнимо.

        Особено с "метла" накрайника пък хич. Ползвай ротационния накрайник (ако нямаш, купи си) - върши поне 2 пъти по-добра работа от "метлата", но обработваш същата повърност по-бавно.

      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        Никой не иска да е като на автомивката , професионалната техника, ама и не искам да сваля калта както я сваля маркуча с пръст отпред, зщото от мивката , дори и с пръст, на маркуча няма как да стане 100 бара. Аз исках водоструйка за кола , като изразих съмнение в магазина , че тази ще ми върши работа. Та сега се чудя , тя ли не е наред или аз.

      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        Пак - това, което искаш с водоструйка клас "200лв", няма как да се получи. 100-те бара с мижав дебит е просто едно голямо нищо. Хубава мазна кал и тая на автомивката трудно сваля.

    • #4
      Нещо не е наред. С моята като мия плочките на село, че буренясват, тревата я вади направо с корените.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        Каква е твоята ?

      • santaclash
        santaclash коментира
        Редактиране на коментар
        Керхер, най-ниския клас...стотина лева струваше. Райдер бяха по-скъпи...

    • #5
      Мисля си, входящата вода е слаба. При мен често спада налягането от водопроводната мрежа и тогава водоструйката не работи добре.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • Juiced
        Juiced коментира
        Редактиране на коментар
        Входящата вода няма касателство, моята водоструйка има и функция да си дърпа вода от съд, например туба или кофа. На изхода резултата е един и същ.

    • #6
      С подходящ манометър. Тези малките освен налягане им трябва дебит и професионална дюза. Стават, но са като с маркуча.

      Коментар


      • #7

        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
        Мисля си, входящата вода е слаба. При мен често спада налягането от водопроводната мрежа и тогава водоструйката не работи добре.
        ​​​​​​Няма си вътък, слаба си е. Захранване от водопровод с голям дебит и налягане или хидрофор. Или от повече пари.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #8
          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          Няма си вътък, слаба си е. Захранване от водопровод с голям дебит и налягане или хидрофор. Или от повече пари.
          И? Като повишиш входното с 2 бара, изходното от 100 ще стане на 102. Дебит все няма да си има, от там и ползата от файдата - никаква. На всяка водоструйки и стига само нулево налягане с достатъчен дебит и без засмукване на въздух. Лично пробвано с маркуч, потопен в кофа - миенето беше минимално и ме мързеше да разпъвам маркучи. Една кофа вода впрочем стига за доста миене.

          Иначве казано - достатъчно и е само маркуча да е плътен и водата все пак да стига до нея, макар и с налягане, близко до нула. Налягането от водоструйката ми е спадало единствено ако дърпа въздух или входящия дебит е недостатъчен. Работя с 30 метра стандартна градинска макара от Бриколаж.

          И пак - на "метла" работата е трагична, и затова ползвам ротационния накрайник. Той има значително повече вътък, включително за сваляне на кал - освен че струята е максимално концентрирана, от гледна точка на конкретен участък за миене, даботи пулсово, кото допълнително увеличава ефекта.

          Водоструйката ми е Lidl-ска, води се 130 бара, но не вярвам да е нещо драстично различно от всички останали от "клас 200лв". Имаше и предположения че реално е ребрандиран Karcher.
          Последно редактирано от sparkybg; 26-05-20, 18:43.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #9
            Известо време се отхранвах като "лайнарка" (аварийно отпушване на канали) та малко практичен опит. Добрата ръчноприносима водоструийка тежи 10 и повече кг. лека ли е - не става.
            Съфорумците по-горе са писали ".....и дебит" - правилно, може да имаш 100 ат. но с малък изходящ дебит си е мъка (това пък хич го не дават в каталозите), и така едната водоструйка може почти да не мокри под колата, но да огъва ламелите на радиатора, а другата да не можеш да е удържиш с една ръка, да прави под колата локва и да не огъва ламелите (това от едно и също разстояние) и да мие, т.е. свикни си с наличната, или по метода проба-грешка купуваш.Понякога стара малка професионална е по-добре от нова маркова в гаранция.........може да дойдеш при мен да пробваш, че съм ги натрупАл няколко
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
              ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря , ама си ми далечко
              Що не ми прави демонстрация га бех там

            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Щот не си питАл.

          • #10
            [QUOTE=sparkybg;n6606772]На всяка водоструйки и стига само нулево налягане с достатъчен дебит/QUOTE]

            Буквално погледнато е така, но помпата трябва да е потопена в язовир. Как се постига това с маркуч половин цол и нулево налягане?! Пак си провери сметките!

            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Лесно - както писах просто не трябва да смуче въздух. Пробвай с кофа и маркуча небрежно потопен в нея и ще видиш.

              Нулево налягане значи че се разчита на подналягането от засмукването на помпата. Тия водоструйки са с мижав дебит и изобщо не им трябва много. 450 литра за час е 7.5 литра в минута. Ако водопроводът не иска да даде толкова е проблем, но далеч по-честия проблем е че засмуква въздух заради неплътности по тръбите/маркуча/накрайниците, които при нормално налягане ги няма, или просто от там сълзи и капе, ама не смуче заради налягането. Въздухът драстично и сваля показателите.

          • #11
            Дебит и наягане са равни на мощноста, просто гледай колко вата е . Над два киловта мие добре, истинските са трифазни, защото са над 3 .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Моята е 2.1 киловата според спецификацията. МНОГО е далече от наистина добра, но и не съм очаквал друго. Маркуча за отпушване на канали мие добре шаси отвътре, обаче.

            • Juiced
              Juiced коментира
              Редактиране на коментар
              Тоя маркуч, колкото пъти го пуснат в лидл, все стоя и се чудя тези 50 лв кога ще ги прежаля. Знам,че са като 2 бутилки узо , ама вобще не ми се дават.

            • gy6ter
              gy6ter коментира
              Редактиране на коментар
              Последно беше намален ,мисля под 30 лева ,но върши работа с любителската Кархер ,шасито го изми идеално отвътре както казва Спарки.

          • #12
            Намерих това в нета и реших, че ще продавам водоструйката.
            Както подозирах, просто не е за лека кола.
            Да са живи и здрави продавач-консултантите.
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #13
              Аз още в началото ти писах че с нищо от "клас 200лв" няма да постигнеш това, което си си мислел че представлява ширпотребска водоструйка. Нещо що-годе читаво струва около и над 4-цифрена сума (Karcher K7 например), а нещо наистина читаво е над 3-4 бона.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Уважавам доста от мненията ти , но с това не мога да се съглася .
                Благодарение на приятел се сдобих с лидълска за 200 пари и е точно това което очаквам. Аз автомивка не искам да отварям.

              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                Говоря именно от гледна точка на възможностите на лидълска, която притежавам от 3-4 години. Ако макитата е била по-зле от това, или нещо не е било в ред, или просто си е клас "пръскалка" с огромен данък марка.

                Лидълската например не е в състояние с "метла" да откачи лишеи и замърсявания от бетон. Справя се що-годе с ротационната дюза, с цената на много повече време за свършване на работата.

                Тъпото е че поне моята дюза си работи когато си иска и има случаи, в които работи почти перфектно и други случаи, при които дори след 10-ки опити упоритео не желае да се развърти. Не съм хванал от какво и зависи поведението, но имам подозрения че при по-ниска външна теммпература (и евентуално температура на водата) работи по-добре.

              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Понеже имах точно такава, за която говориш и тя се предаде. След питане тук, дали си струва ремонта я изхвърлих , даже пистолета с маркуча отиде във човек от форума .Взех тази макита по препоръка на продавача, защото беше 200 лева и ме убедиха, че върши работа . Подведох се по името на марката .Тази новата лидълска, от тази година е 170 бара и има истинска дюза за пяна , не резервоар . Абе много съм доволен
                Ако искаш клип с метлата , как маха лишеи , ще ти направя , ама не знам как да ти го пратя

            • #14
              Здравейте. Да не отварям нова тема, ще попитам тук.
              Някакви мнения за водоструйки марка Güde ?
              В миналото ще остане, каквито сме били...

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X