Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПОМОГНЕТЕ!Къде да поръчам керамични дискове за INFINITY FX35

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПОМОГНЕТЕ!Къде да поръчам керамични дискове за INFINITY FX35

    Трябва ми фирма , която внася за България чрез поръчка или фирма , която изработва керамични дискове.

  • #2
    Re: ПОМОГНЕТЕ!Къде да поръчам керамични дискове за INFINITY

    Първоначално публикуван от alexs02
    Трябва ми фирма , която внася за България чрез поръчка или фирма , която изработва керамични дискове.
    много ми е интересно за какво са ти керамични ? с 300 км. ли мислиш да го караш !!!
    LZ1RED

    Коментар


    • #3
      по скоро си мисля че ще се опитва да спира от 300 ;-)
      тоя кит за тея дискове сигурно е 20 000 $ ама карай.....
      а да не би човека да си мисли за съединител???? доста инфо е дал такаче гадаем....
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от fanatic
        по скоро си мисля че ще се опитва да спира от 300 ;-)
        тоя кит за тея дискове сигурно е 20 000 $ ама карай.....
        а да не би човека да си мисли за съединител???? доста инфо е дал такаче гадаем....
        ми те са автоматици...
        а в ниските скорости няма смисъл от керамика....
        освен ако не се пуска на до морето за 3 - 4 часа

        Alexs02: дай малко повече инфо за какво са ти точно ????
        тези... оригиналните си спират супер
        LZ1RED

        Коментар


        • #5
          колко теми има с това infiniti
          B+

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от vokel
            колко теми има с това infiniti
            "Само" две

            Коментар


            • #7
              Нормално
              B+

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от redair
                Първоначално публикуван от fanatic
                по скоро си мисля че ще се опитва да спира от 300 ;-)
                тоя кит за тея дискове сигурно е 20 000 $ ама карай.....
                а да не би човека да си мисли за съединител???? доста инфо е дал такаче гадаем....
                ми те са автоматици...
                а в ниските скорости няма смисъл от керамика....
                освен ако не се пуска на до морето за 3 - 4 часа

                Alexs02: дай малко повече инфо за какво са ти точно ????
                тези... оригиналните си спират супер
                Защото са по - издражливи и по - сигурни, освен това държа на автомобилите си и без това прекарвам в тях повечето от времето си.Керамични накладки съм намерил , но с керамичните дискове има проблем.

                Коментар


                • #9
                  В град Мездра в един от заводите се занимават с изработката на керамични неща... Ако това ти помага нещо - успех!
                  Все пак, от това, за което даваш информация, че ще сътворяваш ми се струва абсолютно безумие и то точно от страна на безопасността! Но може да имаш и няква добра идея и да си видял нещо направено някъде! Та ако го споделиш ще те разберат и другите тук
                  лек ден
                  Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                  Коментар


                  • #10
                    Керамичните дискове започват да работят ефективно чак след сериозно загряване. Те са подходящи за пистови автомобили със зверско натоварване на спирачките, като освен това печелят и от намаляване на неподресорените маси... Обаче за джип, какъвто и да е, дори G-500 AMG, е същински абсурд и хвърляне много пари на вятъра за да влошиш параметрите на това което си имал вече като заводско изпълнение... Не го разбирам това....
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      Alex 02, питай близнаците!

                      Коментар


                      • #12
                        имам идея кой може да ти достави такива дискове но горещо ти препоръчвам да не си ги слагаш защото ще се пребиеш някаде и ще строшиш хубавата кола.

                        керамичните дискове, инакладки /истинските/ са много специално нещо, първо са напълно несъвместими с АБСа, който е вграден в автомобила. после както каза колегата работят в много високи температурни режими и когато са студени реално нямаш спирачки. адски скъпи са, трудно се намират и доставят, обикновено по индивидуални поръчки и в крайна сметка изкарва около 5000 км горна граница.

                        ако става дума за нормални дискове и накладки с керамични примеси това вече е друга работа, такива има навсякаде и са на цената на нормалните + 10%

                        моя съвет е да си вземеш двугомпонентни двойно вентилирани дискове на някоя от известните марки, феродо, брембо, галфер, АР рейскинг .... в комплект с най - хубавите им накладки и ако пак са ти недостатъчни, вземи си от някоя от тези фирми тунинг кит с по - големи дискове, апарати и накладки
                        drive alive

                        Коментар


                        • #13
                          Мноооооого е прав колегата ГоГоГо
                          Насочи се към Брембо и другите подобни . Ще останеш доволен от ефекта

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Митко/fulda/
                            Мноооооого е прав колегата ГоГоГо
                            Насочи се към Брембо и другите подобни . Ще останеш доволен от ефекта
                            аз мога да гарантирам за Брембо, спират зверски ако и накладките са такива, но говорим за високите модели иначе има някакви около 400 лв. май Брембо МАХ се водеха..... а за тва инфинити пак отиваме на 10 000 лв.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #15
                              ето го твоя диск:
                              това е кода на брембо 09.5682.15/25


                              трябват ти още 1-2 нещица и здрави колани



                              мисля че колегата Митко (fulda) може най-добре да те ориентира.
                              no signature no problems

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X