Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Показване на външна температура

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Показване на външна температура

    Колеги поради причината, че колата ми няма борд компютър и съответно няма показания за външната температура се замислих за алтернативни варианти. Доста потърсих, но за съжаление не намирам никъде да се продават термометри за монтиране в купето с външен датчик. Моля ако някой се е интересувал и има някаква информация да сподели.
    '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

  • #2
    До: Показване на външна температура

    по всички автоджунджурийници, Конради и други подобни магазини..
    по едно време имаше дори в Метро...


    съветвам те да потърсиш по-тарикатския вариант, при който показанията на външния сензор се емитират и приемат през RDS-а на радиото ти
    зада видиш каква е температурата вън, просто трябва да отидеш на предварително запаметена станция

    Конрад - модел 2003 тодина...

    Коментар


    • #3
      До: Показване на външна температура

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      по всички автоджунджурийници, Конради и други подобни магазини..
      по едно време имаше дори в Метро...


      съветвам те да потърсиш по-тарикатския вариант, при който показанията на външния сензор се емитират и приемат през RDS-а на радиото ти
      зада видиш каква е температурата вън, просто трябва да отидеш на предварително запаметена станция

      Конрад - модел 2003 тодина...
      От къде може дасе закупи такъв сензор във Пловдив

      Коментар


      • #4
        До: Показване на външна температура

        Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
        От къде може дасе закупи такъв сензор във Пловдив
        За Пловдив не знам, но ако искаш мога да проверя в магазина на Конрад в София.
        http://www.nakladkibg.com
        накладки, спирачни дискове, съединители

        088 8613380

        Коментар


        • #5
          До: Показване на външна температура

          Много важно е мястото на което се монтира. На сянка и не в двигателния отсек.

          Коментар


          • #6
            До: Показване на външна температура

            Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
            За Пловдив не знам, но ако искаш мога да проверя в магазина на Конрад в София.
            ОкБлагодаря

            Коментар


            • #7
              До: Показване на външна температура

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Много важно е мястото на което се монтира. На сянка и не в двигателния отсек.
              При повечето коли се монтира в единия въздуховод за спирачките точно за да е на сянка и не при двигателя.
              Гледах каталога на Конрад, но немския ми е много зле и изобщо не намерих такъв термометър, ако някой може да помогне ще съм благодарен.
              '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

              Коментар


              • #8
                До: Показване на външна температура

                Термометри за външна и вътрешна температура (с изнесен датчик) има и в Метро и в Бриколаж. По около 10лева.

                Коментар


                • #9
                  До: Показване на външна температура

                  Първоначално публикуван от joro-g Преглед на мнение
                  ОкБлагодаря
                  От магазина на Конрад ми казаха, че може да се поръча в началото на януари, тъй като в момента го нямало в склада в Германия. Срока на доставка(не разбрах точно) е след 23 януари до края на месеца. Цената е 56.95 EUR + 10%(не са за мен), което ще рече - 62.65 EUR. Предполагам, че от магазина ще ми дадат документ за цената и за гаранция. Ако не го намериш от друго място, мога да го поръчам, а после ще се разберем как да ти го изпратя.

                  П.П. Термометъра е с артикулен No 85 42 01-88 и се намира на стр.410 на каталога на CONRAD 2007/2008г.
                  http://www.nakladkibg.com
                  накладки, спирачни дискове, съединители

                  088 8613380

                  Коментар


                  • #10
                    До: Показване на външна температура

                    Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
                    От магазина на Конрад ми казаха, че може да се поръча в началото на януари, тъй като в момента го нямало в склада в Германия. Срока на доставка(не разбрах точно) е след 23 януари до края на месеца. Цената е 56.95 EUR + 10%(не са за мен), което ще рече - 62.65 EUR. Предполагам, че от магазина ще ми дадат документ за цената и за гаранция. Ако не го намериш от друго място, мога да го поръчам, а после ще се разберем как да ти го изпратя.

                    П.П. Термометъра е с артикулен No 85 42 01-88 и се намира на стр.410 на каталога на CONRAD 2007/2008г.
                    Благодараяза инфото колега

                    Коментар


                    • #11
                      До: Показване на външна температура

                      Тъй като съм ползвал такъв термометър - да кажа и впечатленията си от него. Като цяло е интересно, но за да видиш температурата, трябва да превключваш радиото на предварително запаметен канал, а нямаш непрекъснато изписана стойност, както на фабричните или на тези от 10лв от МЕТРО. Единственото хубаво, което го имаше моя е, че при спадане на температурата под 4 градуса се чува сигнал през колоните. Ако искаш сутринта да видиш температурата - върши работа, но ако искаш да я следиш непрекъснато по време на движение, трябва да се лишиш от музиката или да си вземеш друг вид термометър.
                      http://www.nakladkibg.com
                      накладки, спирачни дискове, съединители

                      088 8613380

                      Коментар


                      • #12
                        До: Показване на външна температура

                        Здравейте, колеги!
                        Темата е отпреди повече от година, но не я знаех, а предметът й ми е много интересен. Искам да споделя премеждията си с такива термометри. Става дума за тези от „по 10 лева”, които се състоят от датчик за външна и дисплей с датчик за вътрешна, свързани с кабел с дължина около 2 м.
                        Купих такъв от МЕТРО. Залепих датчика за предното стъкло от вътрешна страна, поместих някак си дисплейчето и помислих, че работата е готова. Да, ама не. Външната температура имаше стойности доста по-завишени (през зимата) от истинските. Разбира се, причината бе факта, че датчикът се влияе от температурата в купето. Ако тръгнеш да сушиш предното стъкло, влиянието става още по-голямо. Помислих да му търся място на друго стъкло, но се оказа, че кабелчето не стига, пък и щеше да остане в купето, а явно че трябваше да е отвън. Сега проблемът бе как да изкарам датчика отвън без да нрушавам цялостта на кабела. Не можах да намеря отвор, през който да мине датчика, затова се наложи да срежа кабела и да го вкарам в купето отвън навътре. Монтирах датчика зад предната броня като преди това го увих в найлон, за да не се мокри при дъжд. Мястото на монтажа измислих ръководейки се от следните приципи :
                        -да не е в двигателния отсек (по разбираеми причини)
                        -да е на достатъчно проветриво място, за да има контакт непрекъснато с атмосферата.
                        -да не се нагрява пряко от слънцето.
                        Понеже така или иначе отрязох кабела, удължих го с подобен с още около 1 м, за да мога да го скрия и да не се вижда. След всичко това термометърът се побърха и започна да покзава невероятни стойности. Реших, че съм сбъркал с удължаването (все пак 1 м допълнителен кабел завишава съпротивлението. Верно, че незначително, но пък става дума за съвсем слаб ток). Махнах удължението, но това не помогна. Помислих си, че нещо съм го прецакал и си купих още един, същия. Монтирах всичко по същия начин и този път работата стана. Поради недостатъчната дължина на кабела бях принуден да поставя дисплейчето над шофьорския сенник. По този начин само с вдигане на поглед знаех стойността на външната температура. Бях много доволен. До първото лято, когато след продължителен престой на колата на слънце дисплейчето (LCD) почерня. Като изстина пак се появиха цифрите, но след още 2-3 такива случки тотално се скапа. Реших при следващия да не залепвам дисплейчето за тавана и когато оставям колата на прдължителен престой на слънце, да свалям сенника и да оставям датчика да виси, за да не опира в нагорещения таван. Нали ви е ясно, че вече не можех да ползвам сенника в движение... но се примирих с това.
                        Третият термометър се оказа друг модел, с аларма при заледяване. Алармата представлява един бузер, който започва да издава звуци когато външната температура стане 0 градуса. Звуците продължават около 2-3 минути и после спират. Действието на алармата не може да се изключи, а бузерът е вграден. Чакаш да си изпее песента и толкоз. Ха сега познайте какво става когато външната температура е в диапазона -3 до -1 градус, което е често явление през зимата. Точността на отчитане е 0.1 градуса и при промяна в посока надолу от стойността +0.1 алармата се включва. Тръгваш от паркинга и виждаш, че навън е -1. Стигаш до първия светофар, където спираш на червено. Топлообменът с външния въздух се прекъсва докато чакаш и вследствие двигателя, автомобила пред теб, от чиито ауспух излизат топли газове и други фактори, при датчика температурта става +0.4 например. Термометъра коректно ти покзава тази стойност. Като тръгнеш, отново има топлообмен и при датчика става -1. Алармата коректно те информира за този факт. И така на всеки светофар. Не можах да издържа дълго време и реших да го махна и да потърся такъв без аларма, макар и „по-прост”. Четвъртият и петият бяха купени заедно.
                        Междувременно се обзаведох и с Терано 2, чиито размери позволяваха монтаж само меду калника и подкалника. Единият бе монтиран именно там. Показва вярна температура само когато няма слънце, понеже мястото е сравнително затворено и няма проветрение. С други думи не върши работа.
                        В Голфчето повторих познатото упражнение и известно време знаех колко градуса е навън, но напоследък взе да показва разни -45 или да прави разлика с 20 градуса между два светофара. Явно прекъсването на кабела и поновното му съединяване оказват влияние въпреки внимателните изолации, които винаги съм правил на снадките. А може и качеството на тези термометри да е такова.
                        Та за кола без борд компютър се оказа, че информациата за външната температура никак не е лесна за получаване. Наглед елементарна задача, но се оказа, че не е така. Поне моят опит това показва.
                        Това са моите премеждия. След монтиране на пет термометъра продължавам да нямам надеждно решение. А искам да имам информация за външната температура. Така, че ако някой е решил този въпрос за себе си моля да ми помогне.
                        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Показване на външна температура

                          Взех от Метро един за 8 лв. сложих си го на таблото в шофьорската половина, външния датчик прекарах през уплътнението на шофьорската врата и поставих на гредата на купето.
                          5 мин. работа, 8 лв. разход - показва вярно, работи около година
                          Biagini Passo Powered By VW Syncro

                          Коментар


                          • #14
                            До: Показване на външна температура

                            Без да режеш кабела ли го направи? Как стана?
                            Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Показване на външна температура

                              Повдигнах уплътнението, промуших го под него.
                              Biagini Passo Powered By VW Syncro

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X