Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Показване на външна температура

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Показване на външна температура

    Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
    Повдигнах уплътнението, промуших го под него.
    Те понякога очевидните работи са и най-прости, за който има очи да ги види.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #17
      До: Показване на външна температура

      Първоначално публикуван от bat_vanko Преглед на мнение
      Взех от Метро един за 8 лв. сложих си го на таблото в шофьорската половина, външния датчик прекарах през уплътнението на шофьорската врата и поставих на гредата на купето.
      5 мин. работа, 8 лв. разход - показва вярно, работи около година
      А какво става като напече слънцето? Ако е на гредата на купето би трябвало да се влияе от това.
      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

      Коментар


      • #18
        До: Показване на външна температура

        Няма проблеми, в най-големите жеги не е показал повече от 45.
        Biagini Passo Powered By VW Syncro

        Коментар


        • #19
          До: Показване на външна температура

          За да нямаш ядове с удължаване на кабел, датчика трябва да е терморезистор, но там пък има лек проблем с отрицателните температури. Ако е полупроводников, отклоненията ще са малки, но ще ги има. Ако обаче е термодвойка нещата стават по-различни. Всяка допълнителна връзка, особено пък ако материала на кабелите не е съвсем еднакъв, особено пък на евтинджос АЦП, започва да вкарва невероятни отклонения, съизмерими с реалните стойности, при промяна на температурата на всяка допълнителна връзка.

          За дисплеите: заради принципа си на действие, LCD-тата са силно чувствителни към околната температура. над 37 градуса имат навика да се скапват, под нулата - да замръзват. Има дисплеи с рразширен температурен диапазон, които работят нормално до -20, горната граница не я помня точно, но май беше нещо като +45. Съответно са по-скъпи обаче и не ги слагат навсякъде.

          Това е съвсем обща и малко опростена теория, само за ориентация.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #20
            До: Показване на външна температура

            Ясно е, че с тези "от по 10 лв." надеждно решение няма. bat_vanko, в колко голяма жега беше 45? Ако действителната температура е била 35, а дори и 38, това е разлика от 7 градуса, което според мен е много. Искам да знам колко е температурата отвън, а не просто за успокоение да имам някаква цифра.
            Все пак проблемът е решен в автомобилите с борд компютър. Там няма грешка. Отклонението е не повече от 1 градус. Знае ли някой къде е разположен датчика и въбще как е решен въпросът при тях?
            Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

            Коментар


            • #21
              До: Показване на външна температура

              Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
              Ясно е, че с тези "от по 10 лв." надеждно решение няма. bat_vanko, в колко голяма жега беше 45? Ако действителната температура е била 35, а дори и 38, това е разлика от 7 градуса, което според мен е много. Искам да знам колко е температурата отвън, а не просто за успокоение да имам някаква цифра.
              Все пак проблемът е решен в автомобилите с борд компютър. Там няма грешка. Отклонението е не повече от 1 градус. Знае ли някой къде е разположен датчика и въбще как е решен въпросът при тях?
              На mercedes-а ми /Е290TDI/, датчика е сложен зад предната броня, така че да не се влиае от въздушния поток. За измерване на температури от -50* до 100* се ползват термосъпротивленя, а за по високи тем-ри - термодвойки. Точноста зависи от уредите, които приемат и преобразуват тези стойности в градуси.
              Последно редактирано от cvetan LJ73; 26-01-10, 05:22.

              Коментар


              • #22
                До: Показване на външна температура

                И удължаването на кабела не влияе по никакъв начин.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #23
                  До: Показване на външна температура

                  Датчика е в огледалото, насочен надолу. С напичането от слънцето няма спасение, но при движение на колата се отчита истинската температура. През зимата отчитането е по-точно.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Показване на външна температура

                    Мисля си да пробвам с тези безжични метео-станции, но датчикът за външната е много голям и не ми идва идея къде да го сложа. В предвид на това, че трябва да го предпазя от намокряне при дъжд. Някакви идеи?...
                    Всъщност и вътрешната част не е малка по размер, но все ще измисля нещо.
                    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Показване на външна температура

                      Първоначално публикуван от mmitrev Преглед на мнение
                      Датчика е в огледалото, насочен надолу. С напичането от слънцето няма спасение, но при движение на колата се отчита истинската температура. През зимата отчитането е по-точно.
                      На паджеро ли колега.
                      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Показване на външна температура

                        БМВ 320 2000 година -отпред ляв подкалник около носача.......леко прилепен.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Показване на външна температура

                          Колеги защо не погледнете при братушките те имат бордни компютри за почти всички модели автомобили, продават се заедно с датчици за външна темп. с гласово предупреждение за поледица, и много други показатели/както казват твърде много за да се изброят/има модели които следят до 300 парамера/като на екран седят до 6/ и даже докладват за грешки.

                          Коментар


                          • #28
                            От: До: Показване на външна температура

                            Първоначално публикуван от cvetan LJ73 Преглед на мнение
                            На mercedes-а ми /Е290TDI/, датчика е сложен зад предната броня, така че да не се влиае от въздушния поток. За измерване на температури от -50* до 100* се ползват термосъпротивленя, а за по високи тем-ри - термодвойки. Точноста зависи от уредите, които приемат и преобразуват тези стойности в градуси.
                            Ооопсс
                            няма такъв Мерседес

                            TDI...


                            а инак, на всички от тая марка - все е там датчика

                            Коментар


                            • #29
                              От: Показване на външна температура

                              Използвам темата за да задам един въпрос?
                              става въпрос за Гранд Чероки WJ 2003, днес му сменяха маслото на двигателя и като го взех, външната температура която измерва на дисплея в купето си стои постоянно на 9 С, ме измереа , каква може да е причината ??

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X