Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теглене на 2 ремаркета/платформи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теглене на 2 ремаркета/платформи?

    От доста време се чудя как стои въпроса с тегленето на 2 ремаркета. За сега съм сигурен че трябва да имат собствена спирачна система и да не превишават теглото на теглещото МПС. Някой ако може да просветли тази ми идея ще съм му много благодарен.

  • #2
    До: Теглене на 2 ремаркета/платформи?

    Товарните автовлакове са измислени отдавна. В Австралия и досега са основен вид транспорт. И тук се мотаеха 80-те години.

    Ремаркетата им общо многократно надвишават теглото на влекача и имат активна спирачна система (пневматична) свързана с влекача.

    Като малък съм слушал доста horror stories на тема неплътности на спирачната уредба.

    Като караш напред, доста точно всички колелета описват една следа. Също доста точно всички ремаркета завиват когато им дойде ред в тесен завой.

    Назад, естествено, не се движиш.

    Коментар


    • #3
      До: Теглене на 2 ремаркета/платформи?

      Май ще трябва да си направя автовлака и да видим как ще реагират господата КАТаджии.

      Коментар


      • #4
        До: Теглене на 2 ремаркета/платформи?

        Ама закачи монстърчето да го тегли и кажи къде ще е шоуто да се съберем повечко хора
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          До: Теглене на 2 ремаркета/платформи?

          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
          Ама закачи монстърчето да го тегли и кажи къде ще е шоуто да се съберем повечко хора
          Абе не се майтапя сериозно съм решил да го правя! Вече съм поръчал мостове с електрическо управление на спирачната система.

          Коментар


          • #6
            До: Теглене на 2 ремаркета/платформи?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Назад, естествено, не се движиш.
            Така си мислиш само

            Нямаш си на представа какво правеха факирите с две ремаркета на кариерата в Казичене...

            Коментар


            • #7
              До: Теглене на 2 ремаркета/платформи?

              Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
              Така си мислиш само

              Нямаш си на представа какво правеха факирите с две ремаркета на кариерата в Казичене...
              А, аз съм учил науки. Задачата с две ремаркета все още е теоретично решима. Виждал съм и с три да се движат назад. Но кратко. Третото отива където си иска.

              Коментар


              • #8
                До: Теглене на 2 ремаркета/платформи?

                Lично гледах как ЖЕНА карайки назад качи камион с 2 ремаркета по рампата на ферибот в Игуминица , много и се накефих
                Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                Коментар


                • #9
                  До: Теглене на 2 ремаркета/платформи?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  И тук се мотаеха 80-те години.
                  Последно преди две години видях на Горнбански път,една Мадарка с две ремаркета пълни със скална маса и табелка "Автовлак"Та не мисля че само 80-те години ги е имало.Ама как седят въпросите с документи и тн. не знам.По добре Явор да пита в КАТ и ДАИ,за да не стане беля.
                  Където Бирата, Там и Аз...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Теглене на 2 ремаркета/платформи?

                    Не ги прави електрически. Ще стане кво да е с някой акумулатор, и ойде коньо у ряката. Остави ги пневматични, тогава при авария само ще спират, по закона.
                    То и мечката в цирка кара куче да разказва вицове, ама не си струва да го правиш в къщи с жена си. Че то и аз веднъж с една жена, а един друг път с две жени ... Качва се, спор няма. Не става всеки път като поискаш, иначе може ... По принцип ... Понякога ...
                    )

                    Коментар


                    • #11
                      До: Теглене на 2 ремаркета/платформи?

                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Не ги прави електрически. Ще стане кво да е с някой акумулатор, и ойде коньо у ряката. Остави ги пневматични, тогава при авария само ще спират, по закона.
                      То и мечката в цирка кара куче да разказва вицове, ама не си струва да го правиш в къщи с жена си. Че то и аз веднъж с една жена, а един друг път с две жени ... Качва се, спор няма. Не става всеки път като поискаш, иначе може ... По принцип ... Понякога ...
                      )
                      Малко пояснения. Мисля да ги дърпам с джипка не става въпрос за камиони и ремаркетата ще са две авто платформи. Спирачната система се управлява от сигнала на стоп светлината, в САЩ са много разпространени такива. С който и КАТаджияда говоря вдига рамене като шматка не знаят какво да ми отговорят и ми разправят дане го правя, мен ме интересува законно как стоят нещата.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Теглене на 2 ремаркета/платформи?

                        В КАТ има юрист консулт, по телефона през централата съм се свързвал с него. Можеш да го питаш. Телефона е 845002.
                        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Теглене на 2 ремаркета/платформи?

                          Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                          Малко пояснения. Мисля да ги дърпам с джипка не става въпрос за камиони и ремаркетата ще са две авто платформи. Спирачната система се управлява от сигнала на стоп светлината, в САЩ са много разпространени такива. С който и КАТаджияда говоря вдига рамене като шматка не знаят какво да ми отговорят и ми разправят дане го правя, мен ме интересува законно как стоят нещата.
                          Никъде в Закона за движения но пътищата не пише колко ремаркета можеш да теглиш,пише само за дължина на "автовлака"!Задължително трябва да имат спирачки ,+ спирачка-паркинг/ръчна спирачка,независимо от това че превишават,или не, теглото на влекача!Това е за кат.С+Е,Д+Е!За кат.В+Е е логично да важи същото,при отсъствие на други правила по въпроса!За кат.В,до 750кг. обща маса на ремаркето!И всичко което не забранено,е разрешено!Поздрави!
                          Последно редактирано от горския; 16-12-08, 00:48.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X