Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LED /светодиодни/ фарове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Е като си купиш Вранглер, да не му сложиш пещерни лампи с реотани? Тва е по-миналия век.
    Дайте ако искате в събота и неделя да се съберем и да приключим с тая глупост, че вече се превръща в проблем. И само големите фарове да останат да отлежават. В къщи има кво ли не, да направим макет и да видим кво трябва за да се изпита и да заминава за производство през пролетта. Че иначе пак ще чакаме и дъждове и зима още една година.

    Коментар


    • #92
      Там фаровете са други и по-малки, изобщо е друг калибъра.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #93
        Мани го тва, то е мизерна част от проблема. Трябва да се реши цвета, цоклите, закрепването, охлаждането, изолациите ... Триста по-проблемни неща. А геометрията на фаровете не те интересува по принцип, вече все едно няма да имаш нищо общо с нея. Искаш - не искаш, тя отива на кино.

        Коментар


        • #94
          Първоначално публикуван от Стефан
          Руснаците бяха тръгнали да опитват с Луксеон. Ама почнаха отпуските и работата чака. Не стана от първия път(((
          Я кажи за малките лампи, и това ми виси. Бели ли сложи? Как ги херметизира? Кво реле за мигачите?
          За плафоните работата е още по)) Тедовата лентичка с три диода в едно парче прозрачен бензиноустойчив маркуч, две капки силикон в краищата и край. Обаче никъде няма херметични ключета(((
          Чакай сега, аз карам Паджеро, а не подводница! (майтап, да не вземеш да се обидиш, че нещо сме изнервени от жегите) Херметизирането сега е лесно. Заливаш с топлия силикон тоководещите части и няма нужда от маркучета. Самите LEDове са си херметични. Ако питаш за лампичките по таблото там сложих 20 мА с подходящ цвят. За креномера например логично е горната част(небето) да свети синьо, а долната(тревата) зелено Мигачите за сега не съм пипал, защото трябва да измисля за там индикация за изгорял LED

          Коментар


          • #95
            Не е толкова просто Стефане, първо на гранда компа диагностицира всички крушки и после пищи и пуска съобщения на екрана дори като не е оригиналната х`американска, щот и е друго съпротивлението и той твърди че е изгоряла...
            А фаровете на Вранглера са фар-крушка, като на самолетите. Не че няма и за там такива с сменяема крушка, ама тези си ми харесват. Виж на Гранда поликарбонатните дивотии ще ги тунинговам...
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #96
              Тоя номер с фар-крушка май го имаше и на Дефендъра?!

              Коментар


              • #97
                Ъ-ъ, и на сухопътните не може без херметизация, ама не става от подводниците. Много гаден проблем - от влагата почват да светят сами, без да са включени. Мъждукат по-скоро, но забележимо. А като плисне от някоя локва направо си светват. Топлият силикон се разтича още на 50 градуса като вода, и той не става(((

                Коментар


                • #98
                  ми значи вместо топъл силикон със смола, като регулаторите на напрежение на мотоциклетите, там всичко е залято със смола и на повечето мотори си седят от страни или от долу, пък се плискат от локвите постоянно...
                  LZ1RED

                  Коментар


                  • #99
                    Да, или така. Ето всички такива неща трябва да се обсъдят, да се реши кое да се залее, кое да остане разглобяемо и как, какво ли не още ...
                    Който не се е занимавал с конструиране и пускане на производство първо подценява проблема, после се отчайва, после вече мирясва и почва да загробва месеците и годините ...

                    Коментар


                    • при мен можеш да си поръчаш само ксенон 9004, нямам допотопна техника /да се чете "халогенни светила"/
                      вече можеме да направиме и LED /светодиодни/
                      Купих ксенон от Теди и се родих
                      ГОРЕЩО ВИ ГО ПРЕПОРЪЧВАМ

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от jordantcho
                        при мен можеш да си поръчаш само ксенон 9004, нямам допотопна техника /да се чете "халогенни светила"/
                        вече можеме да направиме и LED /светодиодни/
                        Купих ксенон от Теди и се родих
                        ГОРЕЩО ВИ ГО ПРЕПОРЪЧВАМ
                        а тото пусна ли
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • а тото пусна ли
                          Нещо не ти схващам хумора драги

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от jordantcho
                            а тото пусна ли
                            Нещо не ти схващам хумора драги
                            ами драги малко си ми чел постовете, както и да е. Не е насочено срещу никой ! просто който го схваща ще се забавлява.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от fanatic
                              ами драги малко си ми чел постовете, както и да е. Не е насочено срещу никой ! просто който го схваща ще се забавлява.
                              Що се занимаваш с глупости, който иска да си вади очите да си ги вади Дреме ти
                              http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                              Коментар


                              • Ксенонът решава някакъв си проблем. Диодите съвсем друг. Едното не заменя другото.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X