Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Крушки халогенни/ксенонови

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    За истинските джипове си имат дупчици на най-ниското място. Видях го в инструкция на Хела, мигах дълго и глупаво. Ако, казва, вземе да ви задържа вода, внимателно пробийте отвор с диаметър ...)
    Загрява. Налягането вътре се вдигало с 80%, пък после като изстива спадало с не знам си колко. Затова не се правят херметични а с лабиринтни отдушници. Обикновенно. Такива 9000 не съм виждал, те явно пък са с диафрагмени щом се набиват с чук, също законен машинен елемент
    Ама кво е това всъщност, някъв нов стандарт ли? А картинка?

    Коментар


    • #32
      Има бре човек, разгледай по-внимателно темата по-назад.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #33
        Да бе, видях. И за поликарбоната видях. Добре бе, от кога официално се правят ментета(((
        Пробвай със спирт повредения. Нищо няма да загубиш. Покритието прябва да държи на всичко, най-горният спой все едно е силициев окис. Той и кварц. Ама щом са ментета ... Сигурно влагата е влязла под покритието. Умряла работа. Гадове.
        Ей, на гробищата ли да вървим вече бе? Може да са останали тук таме още барем истински дупки в земята, че иначе менте и ще ни заровят и ще вампирясаме(((

        Коментар


        • #34
          Не са ментета - оригиналните фарове са 55 долара комплекта (2 бр), а иначе са 30 долара, не за първично вграждане... тези по 30 изглеждат по-добре Просто в щатите цените са им други. Една колежка има Хонда Сивик. Ударили я отзад и счупили единия стоп. Едва-едва намерила един втора ръка за 200 лева...проверихме в САЩ - 35 долара комплекта (ляв и десен), при това от онези модерните...Нямам думи...
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #35
            Да, откъм цените щатите са правилна държава. Ама то във всички големи държави е така.
            Хубаво де, като са за там, що се скапват бързо? Нали уж там стандарт, качество ...
            Напоследъкне съм газил Сивик, не съм бил аз!

            Коментар


            • #36
              Е за какво да ги правят скъпи, като може да ги сменяш по-често, като се поожули стъклото от песъчинките и потъмнее - хоп, нови...
              А за Сивика, споко, Голф ІІ е причината....
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #37
                А-а-а, значи тая не иска сама да се запознае с мене, ще трябва аз да я фрасна.
                Скапаняци. Що не им напишеш едно писмо че религията не ти позволява да си сменяш често фаровете, затова да ти пратят едни по-прости, рядкосменящи се непомътняващи. Или че сексуалната ти ориентация е малцинствена, затова можеш да караш само с високоресурсни фарове. Тия много кълват на такива глупости.

                Коментар


                • #38
                  Не бе, тия произведените в Австрия Грандове са с стъклен разсейвател и метален орефлектор...Не струват - от вибрацията стъклата се отлепят и падат, от камъчета се чупят...изобщо полный пиздец... Само дето струват 250 долара бройката...Мани, всички с европейски Грандове си накупиха от американските пластмасарки и пей сърце. Иначе ако сложиш по-сериозни крушки работата се оправя, ама аз нали съм нагъл и искам да им набутам светодиодите...
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #39
                    Уф. Дай да видим кога Тедо се връща от ски, и да вървим да се разправяме с него. Кантората му е близо до окръжната болница.
                    Имам тука разни стойки, лупи и огледалца, явно трябва да почнем отнякъде. Стабилизатор най-лесно се прави, да стигнем до него. ТЕСове дал бог, ток има от къде да хванем.

                    Коментар


                    • #40
                      Мда, мисля сега да поръчам нови фарове, а тези старите да ги жертвам за експерименти - накупувам светодиоди и почвам да сглабям от тях крушка
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #41
                        Нема го. Бил зел некви ски и с тях се маскирАл на скиор че да нема фарове. Уж че не знаекви ги редиме.
                        Само е разбрал отнекъде че го търсиме брат ми! Кой може да ни накиснАл бе, а? Нали не сме казвАли на никого?

                        Коментар


                        • #42
                          Първоначално публикуван от quadra
                          Мда, мисля сега да поръчам нови фарове, а тези старите да ги жертвам за експерименти - накупувам светодиоди и почвам да сглабям от тях крушка
                          за съжаление трудно ще стане с оригинален фар - той е проектиран за крушка /точков източник на светлина/, а със светодиодите имаш 10-ина източника на светлина разположени върху плоскост колкото дланта ти /примерно/... Трябва прозрачно стъкло /поликарбонат/ и отделни лупи за всеки светодиод... Лупите ги имаме, но стъклото ще е проблем - трябва да се прави матрица...
                          Затова казвам, че засега бихме могли да направиме само допълнителен фар /правоъгълен или кръгъл/ с плоско стъкло...

                          а захранване с ТЕС би било доста обемисто прави се импулсно захранване с размерите на цигарена кутия...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #43
                            Че кво му е? Два ТЕСа да са колкото една щайга. Инвертор, едно-друго, мене ако питаш ремарке и не трябва)
                            Крушката не е точков източник, линеен е. По оптическата ос. Това е и големият номер на грапавите стъкла за фарове. Ама мани я оптиката, дай да видим първо от колко и какви диоди може да се извади изобщо няква светимост. Всичко останало са печалните, но дребни подробности около собствено източника. Геометрията им зависи от него.

                            Коментар


                            • #44
                              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                              Първоначално публикуван от quadra
                              Мда, мисля сега да поръчам нови фарове, а тези старите да ги жертвам за експерименти - накупувам светодиоди и почвам да сглабям от тях крушка
                              за съжаление трудно ще стане с оригинален фар - той е проектиран за крушка /точков източник на светлина/, а със светодиодите имаш 10-ина източника на светлина разположени върху плоскост колкото дланта ти /примерно/... Трябва прозрачно стъкло /поликарбонат/ и отделни лупи за всеки светодиод... Лупите ги имаме, но стъклото ще е проблем - трябва да се прави матрица...
                              Затова казвам, че засега бихме могли да направиме само допълнителен фар /правоъгълен или кръгъл/ с плоско стъкло...

                              а захранване с ТЕС би било доста обемисто прави се импулсно захранване с размерите на цигарена кутия...
                              Изобщо не ме притеснява поликарбоната, те и сега са поликарбонатни, ще направя матрица по тях и ще го смукна на вакуммасата - в края на деня ще мога да ги произвеждам серийно. И светодиодите не е задължително да са на плоскост, виж тук, почти крушка
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар


                              • #45
                                Малко офтопик

                                Някой да има наблюдение дали и при него като пусне дългите не му гаси късите свтлини ?? При моя Тракер е така . Но е възможно да е имам проблем в ключът за фаровете(те са с HB1/9004 крушки).

                                quadra при теб как е ? Защото това може да е особенност при тези крушки.

                                п.п. Става въпрос за крушки предимно на американския пазар
                                God Got'a Glock

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X