Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задни колани - какви и откъде.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Задни колани - какви и откъде.

    Колеги, трябват ми задни колани за джипката. Най-вече за да мога да захвана столчето на синковеца, пък и вече май по закон ги искат.

    Става въпрос за джипката от подписа ми.

    Имате ли идея къде продават читави? И евентуално ориентировъчни цени?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    До: Задни колани - какви и откъде.

    Да ти потърся - май имам хартисали от старо БМВ ?

    Коментар


    • #3
      До: Задни колани - какви и откъде.

      Аз знам от къде

      Ела да си ги вземеш от нас, в мазето ми седят от Ферозата

      Поздрави,
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        До: Задни колани - какви и откъде.

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        Аз знам от къде

        Ела да си ги вземеш от нас, в мазето ми седят от Ферозата

        Поздрави,
        Взимам ги със сигурност. Ще се разберем тия дни да мина. Ако не ти е проблем метни ги в багажника на возилото, което използваш постоянно.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Задни колани - какви и откъде.

          и аз подарявам.... като резервен вариант да ме имаш впредвид.от ферозата са.
          0898 804030 Тони
          висете отпуснато

          Коментар


          • #6
            До: Задни колани - какви и откъде.

            Мерси, страшни сте. Ще видя тия от BatGeorgeone, и ако има нещо може и до твойте да се стигне.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              До: Задни колани - какви и откъде.

              Чакай сега. Не е толкова лесно поставянето на колани. По- скоро лесно е, ако знаеш как. За да ти спестя нерви и излишен труд обяснявам. Първо виж на макарата капаците. Дали са с болчета или с щипки. Прецени дали можеш да свалиш капаците. По принцип трябва да се свали само единия капак, но няма вариант да разбереш кой, преди да си го отворил. В единия капак е инерционния механизъм. Една зъбчатка и един полец, разни пружинки. Там не пипай. Отваряш другия капак и виждаш една сачма и други разни авточасти. Махаш сачмата и затваряш. Готово. Ако не махнеш сачмата, която следи правилното положение на макарата, трябва да монтираш механизма в същото положение в която е стоял на предната кола. А това е обикновенно невъзможно. Ако не го монтираш в оригиналната позиция, механизма си мисли, че колата се обръща и фиксира колана. Няма изваждане. От друга страна, така преработения механизъм, ще предпазва само от сблъсък, но не и срещу преобръщане. Успех.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                До: Задни колани - какви и откъде.

                Инерционните колани не работеха ли САМО с механизмите във ВЕРТИКАЛНО положение (т.е. сачмите и т.н.) ?

                Коментар


                • #9
                  До: Задни колани - какви и откъде.

                  Ако механизма не е във вертикално положение, сачмата го блокира и няма издърпване. Инерционния механизъм е в другия капак. Той блокира механизма при рязко дърпане, независимо в какво положение е сачмата. От друга страна, като се замислих над въпроса ти, няма как сачмата да стои в покой след удар. Както и да е. Пробвал съм. След махането на съчмата заключването си работи.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Задни колани - какви и откъде.

                    Ама аз слагам колани от Feroza, на Feroza. Демек са си тия, дето трябва. На мойта просто са махнати. Така я купих.

                    А иначе механизми съм отварял. Горе-долу знам за какво иде реч. Даже в полеви условия съм поправял.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Задни колани - какви и откъде.

                      Колега по горе си споменал ,че задният колан ти е необходим за детско столче. За тази цел инерционния колан НЕ Е най-подходящото нещо. Търси обикновен. А аз ти препоръчвам да си сложиш четири точков - причините са:
                      1. Винаги супер стабилно можеш да фиксираш столчето
                      2. Детето пораства много бързо за столче но в един доста голям период от време е малко за нормален колан (повечето инерционни са за тегло над 25кг.) през този период единственото достатъчно сигурно и удобно решение за детето е именно четириточковия колан разните подложки тип табуретка въобще не са предвиждани за джип.
                      3. Схемата е тествана от дълго време и при мен и при Веско. Аз започнах с вързване на столчето но след като дъщерями порасна се вози само с колана. Така е свикнала ,че не ми дава да тръгна преди да се е закопчала. Пътували сме по 10-12 часа и детето се чувства достатъчно конфортно както когато е будна така и когато спи. Както тя казва не подскача като пуканка по "друскав" път.
                      На единя джип съм със широкия (състезателен) модел на Спарко на другия джип съм с тесните пак на Спарко и от двата съм доволен.
                      4. Вярно е ,че колана е сравнително скъп но пък ти решава проблемите за много дълги години и винаги може да си го вземеш при смяна на колата.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Задни колани - какви и откъде.

                        Във всекидневната кола съм с инерционни. Столчето има щипка, която застопорява колана, и автомата не играе. Демек като до вържа и стегна, защипва се и си седи стегнат. Не съм имал проблеми засега.

                        Малкия ще е в джипа само по семейни разходки. Пенсионерски off-road. На другите още не го водя, а ако реша да го водя ще трябва и клетка да правя, и други такива, за да съм спокоен за безопасността му. Щото нали знаеш - на мен всичко може да ми се случи, ама ситния не е виновен нито за щуротията, нито за глупостите ми.

                        А иначе съм съгласен че 4 точковите са по-добри във всяко отношение. И на даден етап може би и до там ще се стигне. Като за начало ще пробвам това.

                        А в по-новите джипки си има и закрепване за столче и какво ли не... Ееех...
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Задни колани - какви и откъде.

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          . Столчето има щипка, която застопорява колана, и автомата не играе. Демек като до вържа и стегна, защипва се и си седи стегнат. Не съм имал проблеми засега.
                          Щипката дава отговор на всички въпроси отгоре

                          Жената вози щерката (на година и 2 месеца) в столче, все още, отзад.

                          няма проблеми със стабилното закрепване на столчето, освен факта, че бебока все още не може да се качи сама в столчето, а поставянето и отвън е малко по-трудно - все пак няма задни врати

                          в другата кола използвам столче за бебето и подложка за наследника ( 5.5 год)
                          закопчаването му със щатните колани е достатъчно сигурно и надеждно

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X