Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сьвети относно затьмняване на стькла

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Сьвети относно затьмняване на стькла

    Според мен винаги ще са проблем фолиата, защото според Закона и наредбите ако са затъмнени, стъклата трябва да имат евро маркировка (по памет - надпис R-43 и някакви букви - че отговарят на евродирективата)......
    Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г.) Забранява се ограничаване на видимостта през челното, задното и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им.
    (2) (Доп. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г., изм. - ДВ, бр. 9 от 2017 г., в сила от 26.01.2017 г.) Ограничаване на видимостта, както и намаляване на прозрачността на стъкла, различни от челното и стъклата на предните странични врати, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.
    (3) (Нова - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г., изм. - ДВ, бр. 9 от 2017 г., в сила от 26.01.2017 г.) Намаляване прозрачността на стъклата по ал. 1 се допуска само в границите на стойностите, определени в Правило № 43 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации.
    Последно редактирано от slowtraveler; 06-04-17, 08:50.
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #32
      От: Сьвети относно затьмняване на стькла

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Според мен винаги ще са проблем фолиата, защото според Закона и наредбите ако са затъмнени, стъклата трябва да имат евро маркировка (по памет - надпис 43 и някакви букви - че отговарят на евродирективата)......
      Обаче в същото предаване се показа някакъв адвокат, който не спомена нищо подобно. И той се позова на наличието на огледала. Каза, че всеки такъв акт ще падне в съда при обжалване. Хубавците от НТВ още чакат от КАТ точния текст на забраните. А бе, българска му работа!

      П.П. И това - http://automedia.investor.bg/a/0-nac...-sa-zatymneni/
      Последно редактирано от коко келеша; 06-04-17, 08:59.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #33
        От: Сьвети относно затьмняване на стькла

        Гледах предаването - точно в думите на този 'адвокат' видях много грешни съждения - предполагам просто не е чел Закона и евродирективата 43...
        Защото и в Закона и в наредбата доста ясно са описани неща - нужни маркировки, и т.н...
        А когато има такива ясни правила, не виждам как нещо може да падне в съда...
        Адвоката спрягаше и уреди за измерване на затъмнението - ами то ти трябва един фотоапарат - имаш затъмняване/фолио, нямаш маркировка - всичко е ясно ...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #34
          От: Сьвети относно затьмняване на стькла

          Тогава излиза, че и депутатите не са чели евродирективите. Това, което съм споменал в послеписа е уж факт вече.

          Това е отговор на пътна полиция на запитване по същия казус:

          Пътна полиция • преди 2 години Р. БЪЛГАРИЯ Е РАТИФИЦИРАЛА СПОГОДБА ЗА ПРИЕМАНЕ НА ЕДНАКВИ ТЕХНИЧЕСКИ ПРЕДПИСАНИЯ ЗА КОЛЕСНИ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА, ОБОРУДВАНЕ И ЧАСТИ, КОИТО МОГАТ ДА БЪДАТ МОНТИРАНИ И/ИЛИ ИЗПОЛЗВАНИ НА КОЛЕСНИ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА И НА УСЛОВИЯ ЗА ВЗАИМНО ПРИЗНАВАНЕ НА ОДОБРЕНИЯ, ИЗДАВАНИ НА ОСНОВАТА НА ТЕЗИ ПРЕДПИСАНИЯ. КАТО ЧАСТ ОТ ТАЗИ СПОГОДБА Е И ПРАВИЛО 43 НА ИКЕ-ООН ОТНОСНО ЕДИННИ УСЛОВИЯ ЗА ОДОБРЯВАНЕ НА БЕЗОПАСНИ СТЪКЛА И МАТЕРИАЛИ ЗА СТЪКЛО. ТОВА ПРАВИЛО СЕ ЯВЯВА СТАНДАРТИЗИРАЩ ДОКУМЕНТ И НЕИЗПЪЛНЕНИЕТО МУ Е НАРУШЕНИЕ НА ЧЛ. 139, АЛ. 1, Т. 1 ОТ ЗДВП ВЪВ ВР. С ЧЛ. 10, АЛ. 1, Т. 6, Б. Б ОТ ППЗДВП Т.Е. ЗАТЪМНЯВАНЕТО НА СТЪКЛАТА Е ТЕХНИЧЕСКА НЕИЗПРАВНОСТ



          Та, Жоро, моите извинения! Абсолютно си прав в случая. Който има желание може да си гугълне "Правило 43", но едва ли ще му стигнат нервите да прочете всичко.
          Последно редактирано от коко келеша; 06-04-17, 09:38.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #35
            От: Сьвети относно затьмняване на стькла

            Коко, не чети драсканиците по вестниците, а чети Закона - журналистите често не тълкуват правилно нещата. Или правят неправилни изводи.. Според журналистката приемане на промяна на невлязъл още в сила член в Закона (но обнародван) означава отпадане???
            Да, имаше цирк с този член - влезе в сила на 21.01.2017, и на 26.01.2017 влезе в сила корекцията (цитата от Закона по-горе е актуалният - там се виждат датите).
            Доколкото си спомням - проблемът бе точно в мътните обяснения за затъмняване в първоначалния вариант, които впоследствие бяха променени и пренасочени към евродирективата, където нещата са ясни.
            Реално този член бе променен още преди да влезе в сила, но тъй-като има определен срок за обнародване, 'старият' член нямаше как да не влезе в сила, и новият влезе в сила дни след това... За качеството на депутатите, мислили този закон нямам думи - не може един такъв прост закон да има над 10-20 корекции годишно.. Това означава просто че някой 'прост' не може да измисли нещата както трябва, и след това са нужни хиляда корекции..

            Предполагам статията, която цитираш е била издадена в 'мътния период', когато се приемаше новият вариант на този член и бе ясно, че старият член няма да остане в този си вид..
            Последно редактирано от slowtraveler; 06-04-17, 09:30.
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #36
              От: Сьвети относно затьмняване на стькла

              Не умувайте Брой 9, 26.1.2017 г. (извънреден)§ 1. В чл. 105 се правят следните изменения:
              1. Алинея 2 се изменя така:
              „(2) Ограничаване на видимостта, както и намаляване на прозрачността на стъкла, различни от челното и стъклата на предните странични врати, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.“
              2. В ал. 3 думите „ал. 2“ се заменят с „ал. 1“.

              Коментар


              • #37
                От: Сьвети относно затьмняване на стькла

                Не виждам конфликт с вече писаното по темата...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X