Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

    След трикратно посещение ( три поредни години ) на изложението за кемпери и каравани в Дюселдорф, се разбра че за нашите нужди , потребности и начин на ползване е необходима каравана не кемпер , палатка- ремарке или покривна палатка . Дискусията с Милата другарка е вече почти завършена и е избран модел и големина . Аз лично се излекувах от желанието за ТНТМ поради следните причини :
    1. Поръчваш нещо вече пробвано
    2. Гаранция и защита от проба-грешка
    3. Плащане на изплащане
    4. Някаква предпоставка че ако се продава ще бъде нещо стандартно и възможността да бъде по вкуса на някой друг по-голяма
    5. Доставка след 6-7 месеца и веднага се впускаме в експлоатация
    И те така нататък ..............
    Може и още , обаче всеки може да намери за себе си своите плюсове и минуси ..............
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #32
      От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
      Колега, боновете са в паунди защото живея повечето време на острова и каквото говоря в цифри го говоря с основание!

      Читаво нещо означава за всеки различно нещо, за мен читаво е нещо което може да прилича на войнишка манерка очукано но със здрав двигател, здраво окачване и ръжди да но не и дълбока корозия и т.н. Моя ван го дадох за под 400 кинта защото просто толкова струва, но двигателя му беше пушка, окачването също,спирачки, кормилна уредба също, гуми, козметично беше доста зле на вид но без корозия по шаси и т.н. такива ванове катомоя има много защото са масови, това, че са на много километри не ме притеснява хич, важни са ми липсата на корозия, здрав двигател и сравнително малко години за да имат читави спирачки, управление, нормален разход и т.н..

      И най-важното в моя случай, аз на майстор освен зъболекар не ходя, почти всичко си правя сам, на сервизи не стъпвам вече 7-8 години а за тия години съм сменил около 10 возила, всеки според възможностите си, аз и инструменти и желание и някой умения имам, който няма бърка в джоба.
      Спецялно ако си избираш кемпер и видиш че отвън е на войнишка манерка трябва да бягаш далече,най вероятно и от вътре ще е така ако пък ли има дори и наченки на ръжда дори не трябва да си правиш труда да го гледаш.Един хубва кемпер трябва както отвън така и отвътре да е във перфектно състояние,наличието на ръжда е предпоставка за течове а те са пагубни за този тип возила.Двигателят не е чак толкова важно да е в перфектна концидия,нужно е да те придвижи от точка А до точка Б.Всеки гледа какво състояние е отвън,отвътре какво е разпределението което за мен е най важното и не на последно място със какво обурудване идва.Само 2 акумулатора за към 1000кинта да не говорим за контролери,солари и тем подобни.
      0 8 76 36 8 542

      Коментар


      • #33
        От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

        Аз по тази причина си обичам названието мотърхоум
        И по оборудване и по разходи си е като по къща
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #34
          От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

          Евтини каравани се намират. Чак по 2000 лева не са, но за десетина се намират.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #35
            От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

            Ако ще се ползва 1-2 пъти в годината - моят съвет е да търсите каравана.
            Тази в подписа ми, я взех преди 3 години в състояние неразличимо от нова за 16000лв.
            За 4 обитателя. Хладилник, котлони, отоплителна печка, климатик, баня, хим. тоалетна, мивка и каквото още се сетите.

            Но всичко зависи от начина на прекарване на почивката. Едно е на къмпинг за седмица - две, друго е всеки ден на ново място..

            Успех с начинанието.

            Коментар


            • #36
              От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Ако ще се ползва 1-2 пъти в годината - моят съвет е да търсите каравана.
              Тази в подписа ми, я взех преди 3 години в състояние неразличимо от нова за 16000лв.
              За 4 обитателя. Хладилник, котлони, отоплителна печка, климатик, баня, хим. тоалетна, мивка и каквото още се сетите.

              Но всичко зависи от начина на прекарване на почивката. Едно е на къмпинг за седмица - две, друго е всеки ден на ново място..

              Успех с начинанието.
              Ти и много от писалите по-горе колеги са прави, принципно, обаче в моя случай има няколко усложнения накланяйки везните към ван/кемпер.

              1. Вана/кемпера може да се ползва за пренасяна не обемисти предмети, аз освен с друго се занимавам и със строителство и да местя неща по 3-4-5 метра дълги и доста високи ми е необходимост поне 1-2 пъти месечно.

              2. Разположението на задния ми двор в къщата го прави почти невъзможен за паркиране на караване, имам голямо пропадане + остър тесен завой невъзможен за маневриране с каравана на заден.

              3. Ван/кемпер може да се паркира безплатно на улицата до нас, каравана обаче не може законно и поради съображения за сигурност също.

              Кемпера изисква отделна застраховка, данък и преглед но пък има и възможността да вади парички в по-горе описаните условия, караваната е пасив освен във времето когато хора живеят в нея.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #37
                От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение

                1. Вана/кемпера може да се ползва за пренасяна не обемисти предмети, аз освен с друго се занимавам и със строителство и да местя неща по 3-4-5 метра дълги и доста високи ми е необходимост поне 1-2 пъти месечно.

                ...
                Е тук ме уби Как ще направиш спални, кухненски кът и същевременно ще влачиш примерно 10 торби цимент ?
                Или ще разглобавяш/вадиш всичко ?

                Накрая ще стане че имаш едно голямо и скъпо нищо. Нито кемпер, нито товарен автомобил.
                Ама давай де И качвай снимки, ще е интересно.

                Коментар


                • #38
                  От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                  Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                  Е тук ме уби Как ще направиш спални, кухненски кът и същевременно ще влачиш примерно 10 торби цимент ?
                  Или ще разглобавяш/вадиш всичко ?

                  Накрая ще стане че имаш едно голямо и скъпо нищо. Нито кемпер, нито товарен автомобил.
                  Ама давай де И качвай снимки, ще е интересно.
                  Венци, ти кога собственоръчно построи нещо на гуми и/или нещо на бетонна основа, когато пуснеш снимки ще приема критиката от теб като конструктивна

                  Хора с няколко построени къщи зад гърба и няколко основни ремонта на возила + многобройни "тунинга" на различни видове МПС'та от селскостопански през двуколесни до джипове, не се притесняват много в собствените си възможности.

                  Аз нямам за цел да се заяждам и да споря с "ней сейърс", господа критици или добавете нещо конструктивно или аре чао!
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    Венци, ти кога собственоръчно построи нещо на гуми и/или нещо на бетонна основа, когато пуснеш снимки ще приема критиката от теб като конструктивна

                    Хора с няколко построени къщи зад гърба и няколко основни ремонта на возила + многобройни "тунинга" на различни видове МПС'та от селскостопански през двуколесни до джипове, не се притесняват много в собствените си възможности.

                    Аз нямам за цел да се заяждам и да споря с "ней сейърс", господа критици или добавете нещо конструктивно или аре чао!
                    Това което го мислиш няма как да стане,мебелите на кемперите са от много крехки плоскости и не могат да се разглобляват за да влезе нещо и да ги ползваш като транспортен бус.Отделно е сравнително тясно със малко пространство между мебелите и няма как да вкараш нищо вътре.Сега ако мислиш да вземеш бус и да му сложиш дюшек на земята колкото да преспиш това е друго нещо но кемпер няма как да го ползваш за работен кон.
                    0 8 76 36 8 542

                    Коментар


                    • #40
                      От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                      Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                      Това което го мислиш няма как да стане,мебелите на кемперите са от много крехки плоскости и не могат да се разглобляват за да влезе нещо и да ги ползваш като транспортен бус.Отделно е сравнително тясно със малко пространство между мебелите и няма как да вкараш нищо вътре.Сега ако мислиш да вземеш бус и да му сложиш дюшек на земята колкото да преспиш това е друго нещо но кемпер няма как да го ползваш за работен кон.
                      ПП,а относно за построяването колегата Венци беше писал в една тема че е закупил не малка къща до колкото видях та и той направил къща въпреки че не я е построил но това е без значение,важното е че се е сдобил със собствена къща.
                      0 8 76 36 8 542

                      Коментар


                      • #41
                        От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                        Венци, ти кога собственоръчно построи нещо на гуми и/или нещо на бетонна основа, когато пуснеш снимки ще приема критиката от теб като конструктивна

                        Хора с няколко построени къщи зад гърба и няколко основни ремонта на возила + многобройни "тунинга" на различни видове МПС'та от селскостопански през двуколесни до джипове, не се притесняват много в собствените си възможности.

                        Аз нямам за цел да се заяждам и да споря с "ней сейърс", господа критици или добавете нещо конструктивно или аре чао!
                        Не се заяждам бре, човек. И аз дълго съм чешал главата си с такива мисли, но така и неможах да го измисля.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                          Не се заяждам бре, човек. И аз дълго съм чешал главата си с такива мисли, но така и неможах да го измисля.
                          Малко пиеш )

                          Сега сериозно, нещата могат да бъдат прости но могат да бъдат и много сложни, зависи от подхода.

                          Ако се тръгне с минималистки подход и с 99% прагматично мислене, нещата на първо четене, в моя семеен случай изглеждат така:

                          1. Жената вече на палатка НЕ иска защото няма собствена тоалетна и баня, следователно това ми е приоритет номер две в кемпера, номер едно цел ми е да мога да возя 4-5 човека легално и удобно.

                          2. Спане, двойно легло за мен с жената и едно двуетажно за хлапетата. Двойното със сигурност сгъваемо + модулно, примерно 2 метра на 180см, сгъващи се на хармоника по дължина и накрая всичко се сгъва към стената или става на кресло, за тестове имам такива две кресла налични, много удобни за спане но тежки.

                          3. Готвене - никак ама никак не ми трябва, микровълнова, чайник, парти-грил преко сили. Хладилник - силно, може би с фризер, много силно да. Сгъваема маса + столове, и налични имам и къмпингарски решения има, никак не ме тревожи като решение.

                          4. Гардероб и багажни отделения.

                          Какво толкова сложно има в по-горното като за начало.
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                            Ето тези ги харесвам какво правят. Мисля, че имаха и чертежи с размери ако ти свърши работа.

                            https://www.flickr.com/photos/105740964@N05/albums

                            Коментар


                            • #44
                              От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                              Ето го напълно цивилен

                              https://youtu.be/NKNmlovdkv8
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • #45
                                От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                                Много хитро и идейно направен кемпер. Предвид че кемпера ще се ползва сравнително рядко, и всичко така направено, че да не пречи и на товаро/разтоварните работи. Само едни покривки трябва да се измислят, така че колкото е възможно по-малко прахоляк да попада върху сгъваемите легла и кемпрески мебели. Поразгледах и сайта им. И коментарите под видето са все възторжени.
                                -Чем занимаетесь по жизни?
                                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X