Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

    Здравейте,

    Имам желание да си купя бус по дибидюс голо шаси, на което да заваря странични гради за разширение. В това шаси ще напъхам изолация и върху него собственоръчно направен висок фургон от метал/дърво, до напълно изграждане в кемпер.
    Бусът трябва да е до 3.5т, за да може да се кара с Б-категория. Искам да се получи следният краен резултат:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:camper.jpg
Прегледи:1
Размер:66.0 КБ
ID:6159460

    Защо започвам от шаси? - заради по-нисък център на тежестта, както и за по-голям обем на фургона. Ако купя готов фургон, той ще е монтиран на допълнителна греда (по-малка вътрешна височина на фургона), както и ще имам допълнителни трудности по термоизолацията.
    Защо изработка на фургон, а не заводски? - за да мога да го изградя с възможно най-голям обем за каравана (2.5м широчина, до 4м височина от земята), както и тръпката от изграждането на "къщата" със собствени ръце
    Ще имам проблеми с високи скорости, устойчивост в завои, надлези, разход на гориво - знам, кемпера не го планувам за евридейски превоз.

    И следователно въпросите ми, заради които Ви занимавам, драги читатели:
    1. Ако шасито е с дължина (примерно) 4 метра, но реша да го удължа до 5-6 метра, законно ли е и ще имам ли проблеми?
    2. Ще трябва ли да минавам технотест с домашно изградения фургон, нова регистрация? (питането важи и в двете ситуации със/без удължаване на шаси)
    3. Евентуално, ако претоваря кемпера с общо тегло 3.5т+ с цялостното оборудване, след като вече съм го регистрирал до 3.5т, какви са последствията? Да приемем, че шасито е с двойна гума и технически не му е проблем да понесе и 5т.

    Хубав ден!

  • #2
    От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

    1. Не е и ще имаш проблеми.
    2. Ще трябва.
    3. Акт и спиране от движение.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

      И крайната цел е изключително грозна.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • #4
        От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

        Като начало-по шасито не се заварява.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

          На мен ми е любопитно за какво ти са 2.5 м. ширина и 4 м.височина ?
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • #6
            От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

            Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
            На мен ми е любопитно за какво ти са 2.5 м. ширина и 4 м.височина ?
            Това е сечението на повечето двуетажни автобуси

            На всичките въпроси, отговорите са ясни, ако се позамисли малко човек. Няма как да е възможно, всеки идиот да си построи каквото иска возило, независимо от мерки за безопасност, принципи на проектиране и конструиране и пр. съвсем обективно обусловени изисквания.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

              Я изгледай е това клипче:

              https://www.youtube.com/watch?v=5habwV3m1_k

              Може да ти дойде и друга идея. Иначе успех от мен!
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • #8
                От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                1.Не е законно и със сигурност ще имаш проблеми. Не само административни. Центърът на тежестта отива на майната си с такава преработка. Двете МПС-та на снимките нямат нищо общо. Американското е равностойно на ЗиЛ или ГАЗ.
                2. Трябва. Фургонът трябва да е фабрично произведен. Има ли си всички маркировки и сертификати, става.
                3. Гумата няма нищо общо с товароносимостта. Над гумата има окачване, захващане към рамата, рама...В момента има открита наказателна процедура от ЕС срещу БГ за липсата на контрол точно в частта за измерването на теглото. Претоварени и неправилно натоварени камиони с произход БГ бродят из ЕС и зстравашат трафика, поради което ЕК ни рита по канчето да си оправим контрола.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                  Първоначално публикуван от ВесМар Преглед на мнение

                  [ATTACH=CONFIG]996112[/ATTACH]
                  Това нещо от снимката вдясно е монтирано на шаси от вери вери хеви трък сигур тежи 7-8 тона

                  А това в ляво е хуй_я с предно предаване и товароносимост 1 тон
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                    Благодаря, отказах се от идеята и ще заложа на фабричен фургон с по-малки размери.
                    Регистриран до 3,5т, като ще спазя общото тегло и ще проверя как мога да разпределя натоварването.
                    Препоръки за марка/модел бус с голямо междуосие? Ще бъде втора употреба, след 2000г.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                      Купи си чавдар ц_5 и го направи кемер.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                        Имам Транзит 2013г, макси база, и имах подобна идея. Гледах, умувах и за себе си се убедих, че по добре е да го продам, и да търся нещо готово.
                        А и незнам дали такава преработка е лесно да се узакони.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                          Всичко изброено виждам като неосъществимо . Дори всичко друго да е ок , с тези габарити и подръчни материали ще е 6- 8 тона минимум.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                            Първоначално публикуван от ВесМар Преглед на мнение
                            Благодаря, отказах се от идеята и ще заложа на фабричен фургон с по-малки размери.
                            Регистриран до 3,5т, като ще спазя общото тегло и ще проверя как мога да разпределя натоварването.
                            Препоръки за марка/модел бус с голямо междуосие? Ще бъде втора употреба, след 2000г.
                            Микробуси за магазинчета, мобилни имбиси и подобни.
                            https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-an...38996-276-8203







                            Пиши в тубата wohnmobil, и гледай.
                            Тия старите само за пример, а и защото са по-евтини.





                            Новите също са на тоя принцип, с голям фургон на готово шаси, но цените са...

                            Би трябвало нещо такова да е осъществимо и в България, но за единична бройка бюрокрацията ще е излишно тежка.
                            Може да е вариант, да се търси нещо изгодно, регистрирано като такъв специален автомобил от чужбина, та било то и не от кемперите, а от тези за мобилната търговия... Пък после вече да се преправи.
                            По-стар готов кемпер, също може да е изгоден вариант, щом и без друго ще се работи по него... Малко имиджа е друг, но технически има доста запазени и корави.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Преработка бус по дибидюс голо шаси в кемпер?

                              Какво ще преправяш, такива курници бол по Европа:

                              https://www.speurders.nl/overzicht/c...order_by=price
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X