Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам - Гумени стелки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Направи си сам - Гумени стелки

    От няколко дни гледам за гумени стелки за Теракана, че ми писна универсалните гумени от Кауфланд да замръзват и да се пързалят. Търсих...търсих....и не намирам нищо за модела. Проблем който имат много колеги с джипове от други марки. На пазара има яко стелки и универсални, но за по-големи пространства както нашите - йок. Пуснах питане до едни е нета които продават стелки и ми предложиха за 60лв това.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_23750.jpg
Прегледи:1
Размер:63.2 КБ
ID:6123730
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_23751.jpg
Прегледи:1
Размер:61.5 КБ
ID:6123731

    Като ги загледах от близо обаче...това си е някакъв универсален материал, който вероятно продават някъде на квадратен метър. След което го режа по шаблон (имам си оригиналните текстилени стелки), обкантвам и готово

    На теория лесно...но някой правил ли го е досега Някаква идея, от къде да взема подходяща гума?

    Също така ако намеря по-твърд материал, ми се върти нещо в главата...не мога ли със силикон или производен материал да си направя извивки като на зимен леген
    ....!

  • #2
    От: Направи си сам - Гумени стелки

    Колега,по колко пъти на година ги сменяш?
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #3
      От: Направи си сам - Гумени стелки

      От завод "Зебра" в Нови Искър съм купувал така на парче от бракувана продукция . В смисъл нищо и няма на продукцията просто парчетата са по малки и можеше да ти отрежат колко искаш.

      Коментар


      • #4
        От: Направи си сам - Гумени стелки

        georgipetkov64Не е съпроса в това, аз ако има хубави извити легени някой да продава и 100лв за стелки бих си дал. Но след като единствените които се продават за модела са тези от снимките за 60лв....и както се вижда е универсална гума (бас ловя, че на живо няма да е особено дебела) изрязана по шаблон със съмнително обкантване. Бих предпочел за тези пари сам да си ги направя с качествени материали.

        По същият начин за летни стелки имам приятел, който за Е38 БМВ дълга база първо никъде нямаше и накеая намери преди години в ДаруКар за скромната цена от 560лв комплркта. Какво направи - отиде в Домко, избра си приятен мек скъп мокет със сравнително дълъг косъм с цена от 17лв квадратния метър. А там продават минимум на 4 метра. Даде размери, избра си конец за канта и за около 100лв си направи идеални стелки....барабар със стелка в багажника.


        ivo-police

        Мерси много, ще ги посетя тези дни. После ще споделя снимки, какво съм сътворил.
        ....!

        Коментар


        • #5
          От: Направи си сам - Гумени стелки

          Колега не се дразни,може и втора употреба,може някой да ги изработи...
          Все ще излезе нещо!
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #6
            От: Направи си сам - Гумени стелки

            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
            Колега не се дразни,може и втора употреба,може някой да ги изработи...
            Все ще излезе нещо!
            Глууупости,ни най-малко не се дразня Втора употреба не бих си взел, а за изработката...то кефа си е сам да ги направя
            ....!

            Коментар


            • #7
              От: Направи си сам - Гумени стелки

              Колега продават авто мокет за стелки в Карпет макс там ги обкантват след като си си ги изрязал квадрата 12 лева два метра ширина на колкото поискаш дължина

              Коментар


              • #8
                От: Направи си сам - Гумени стелки

                Аз имам подобен проблем.
                За моя модел няма комплекти, а и ми трябва само шофьорската.
                Склонен съм да дам за читава гумена голяма дясна почти колкото за измислен комплект.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Направи си сам - Гумени стелки

                  Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                  Колега продават авто мокет за стелки в Карпет макс там ги обкантват след като си си ги изрязал квадрата 12 лева два метра ширина на колкото поискаш дължина
                  Това определено е полезно. Стига да е гумен де - тук идеята е да направя гумени стелки. Мерси много за инфото.
                  За сега Зебрата ми е варианта май.
                  ....!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Направи си сам - Гумени стелки

                    Mокета е като на колите отдоло егумиран и няма да ти пропускат вода само от някъде намери стари за шаблон
                    Последно редактирано от moci111; 17-11-16, 21:43.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Направи си сам - Гумени стелки

                      За гумена стелка,тип корито ли говорим?
                      Или за мокет?
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #12
                        От: Направи си сам - Гумени стелки

                        Първоначално публикуван от bojurishte Преглед на мнение
                        Това определено е полезно. Стига да е гумен де - тук идеята е да направя гумени стелки. Мерси много за инфото.
                        За сега Зебрата ми е варианта май.
                        Материал за гумени стелки ли търсиш, или гумен мокет ?!
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Направи си сам - Гумени стелки

                          Нещо подобно на материала на снимките по-горе. Идеята е, като влезна големите грайфери на зимните обувки и снега се превърне във вода, да не попие в текстилените стелки и на сутринта да е лед. Търся гума в която да се събира водата, след което да мога вечер да я изсипя. За сега на Иво варианта със завода е най-добър. Само трябва да се разходя до там когато имам време и да видя какви релефни варианти имат.
                          ....!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Направи си сам - Гумени стелки

                            То и на мен такава гума ми върши перфектна работа. Не може в цяла София да няма.
                            Не съм търсил, щото не съм се и сетил.
                            Утре ще го направя.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Направи си сам - Гумени стелки

                              е, в Кауфланд едва ли ще има точно подходящи стелки, но в магазините за автоаксесоари има....... според мен, зимните стелки не е задължително да са по размер, а да събират водата, без да се разлива..................... такова корито трудно ще направиш със силикон, просто трябва малко обикаляне

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:38832.jpg
Прегледи:1
Размер:45.6 КБ
ID:5734893
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X