Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Бойни фарове" за тавана...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Бойни фарове" за тавана...

    Здравейте колеги, интересувам се от въпросните светлини. Наумил съм си да си сложа на паркетника от горе на гредите за нощно каране и за лек оффроуд вечерно време...
    Спрял съм се на тези и ще ми трябват 2 комплекта. Ще свршат ли работа да правят "бял ден" като ги пусна?

    http://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%D...-2%D0%B1%D1%80

    Ще се слагат на гредите на тавана на този СУВ:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC04370.jpg
Прегледи:1
Размер:245.4 КБ
ID:6100957

    Моля за мнения и съвети. Няма да отговарям на изказвания като: "за какво са ти на този паркетник, няма да ти трябват, къде ли ще отидеш с тях".... и т.н. Горе съм описъл за какво ще ги ползвам. Благодаря ви предварително.
    Последно редактирано от Boko91; 06-10-15, 22:19.
    ..::2002 Hyundai Santa FE 2.4L 4WD::.. 0885 54 44 67

    с гуми HANKOOK DynaPro A/T RF10

  • #2
    От: "Бойни фарове" за тавана...

    Ако искаш да ти викат Мики Маус, слагай смело

    Коментар


    • #3
      От: "Бойни фарове" за тавана...

      Моето мнение подбудено от личен опит макар и малък е че тези халогенни светлини освен ниската си цена към днешна дата нямат никакви предимства пред дори най-смотания LRD bar.Имам такива 4 броя Wesem и повярвай ми бял ден не правят по скоро жълт сумрак.Харчат си ток нормално и горе на тава според мен вобще няма да седят визуално добре това е мое мнение.Отделно че ще ти светят повече по капака от колкото напред.Така че ако търсиш съвет моя е или не слагай вобще тези светлини или ако слагаш нещо отдели си пари за LED полюлеи вече се предлагат достатъчно видове в България и ще си по доволен от ефекта дори чисто визуално.
      ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
      тел.088четири 9едно9 4нула4
      -------------------------------------------------------

      Коментар


      • #4
        От: "Бойни фарове" за тавана...

        Напълно съм съгласен с колегата "Дявол Коледа" , 5 бр. Wesem имах на предишния джип горе на багажника - светеха естествено (250 W ) , но сега при наличието на LED Bar-ове няма никакъв смисъл да се слагат такива. Въпреки това ако решиш трябва да сложиш цяла редица такива ( дълги светлини , а не т.н. мустаци ) за да има добре осветена зона напред , иначе с 2 бр. ще имаш два лъча и нищо повече . И четири да са - пак е малко . А и първия по нисък клон на някое дърво и ще светиш на самолетите ....
        Последно редактирано от vaseto; 07-10-15, 11:23.

        Коментар


        • #5
          От: "Бойни фарове" за тавана...

          Ако искаш пълен ефект си поръчай надлъжни лед светлини и ги монтирай на напречната греда на багажника челно,тия фарове от линка са за къси дистанции и са ефективни ниско около бронята за мъгла евентуално.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #6
            От: "Бойни фарове" за тавана...

            Първоначално публикуван от Boko91 Преглед на мнение
            ...на паркетника от горе на гредите за нощно каране и за лек оффроуд...
            Аз имам малко критики:

            1) С тия ксенонови крушки на рефлекторните фаровете дето видно не са предвидени за такива правиш нощното каране на тия срещу теб кошмар.
            2) Допълнителните фарове са ЗАБРАНЕНИ за ползване по асвалт (но гледайки по-горната снимка т'ва няма да те спре особенно).
            3) Халогените се пускат само когато пътните условия го изискват - по закон е писано.

            И пак само информативно - по закон допълнителните светлини май трябваше да са покрити при каране по официални пътища. Та ако те спре катаджия с включени допълнителни фарове по покрива можеш да очакваш доста по-сериозни проблеми от колкото с включени халогени когато обстановката не го изисква.

            И ако все пак се съобразиш с нещата писани по-горе - LED бара ти е правилното решение. Ефективността му спрямо халогенните лампи е в пъти по-добра. Има читави LED барове с правилно насочване на светлината за монтажа дето си намислил.

            Коментар


            • #7
              От: "Бойни фарове" за тавана...

              Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение

              Има читави LED барове с правилно насочване на светлината за монтажа дето си намислил.
              Това с LED-баровете с правилно насочване ме интересува като кои фирми/магазини го предлагат. Ако може на ЛС.
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #8
                От: "Бойни фарове" за тавана...

                А, фирми конкретно не знам. Гледал съм разни такива по нета. Има разни с насочващи елементи върху всеки светодиод които заедно с рефлекторите не пращат половината светлина в небето, а доста по-малка част от нея.

                Иначе аз имам за велосипед един от тоя тип, дето отрязва голяма част от горната светлина и я насочва там на където караш. За него марка мога да дам . Ама не мисля, че това е което ти трябва.

                Коментар


                • #9
                  От: "Бойни фарове" за тавана...

                  Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                  Аз имам малко критики:

                  1) С тия ксенонови крушки на рефлекторните фаровете дето видно не са предвидени за такива правиш нощното каране на тия срещу теб кошмар.
                  2) Допълнителните фарове са ЗАБРАНЕНИ за ползване по асвалт (но гледайки по-горната снимка т'ва няма да те спре особенно).
                  3) Халогените се пускат само когато пътните условия го изискват - по закон е писано.

                  И пак само информативно - по закон допълнителните светлини май трябваше да са покрити при каране по официални пътища. Та ако те спре катаджия с включени допълнителни фарове по покрива можеш да очакваш доста по-сериозни проблеми от колкото с включени халогени когато обстановката не го изисква.

                  И ако все пак се съобразиш с нещата писани по-горе - LED бара ти е правилното решение. Ефективността му спрямо халогенните лампи е в пъти по-добра. Има читави LED барове с правилно насочване на светлината за монтажа дето си намислил.
                  Светлините от от горе ще се пускат вечер само кигато няма движение срещу мен. Ксенона е регулиран по машина и проблеми с водачите отреща нямам както и с леча и снопа на светлина...
                  Збачи за сега ЛЕД бара е по подходяща идея от към светене, а някой да препоръча сайт или продавач който да ги внася и продава на добри цени? Идеята е да се закрепи именно на наоречната греда на багажника от горе.
                  ..::2002 Hyundai Santa FE 2.4L 4WD::.. 0885 54 44 67

                  с гуми HANKOOK DynaPro A/T RF10

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Бойни фарове" за тавана...

                    Не съм съгласен с доводоите за това, че не пречиш на водачите срещу теб ама да не изпадаме в детайли и дискусии за това.

                    Но да се опитам да добавя още малко неща дето да ги съобразиш. Тия LED барове не са нещо евтино. Закачиш ли го за тази напречна греда и остане ли колата без надзор на открито има големи шансове в един момент да останеш без него. Даже през деня да е - пак шансовете са сравнително големи. Та помисли и за тая работа.

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Бойни фарове" за тавана...

                      Първоначално публикуван от Boko91 Преглед на мнение
                      ......... а някой да препоръча сайт или продавач който да ги внася и продава на добри цени? Идеята е да се закрепи именно на наоречната греда на багажника от горе.
                      Търси фирма 2R-bg Пловдив.
                      Land Rover Discovery:
                      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Бойни фарове" за тавана...

                        Първоначално публикуван от PETER PETRAKIEV Преглед на мнение
                        Търси фирма 2R-bg Пловдив.
                        Или колегата rusev тук, което е едно и също.
                        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Бойни фарове" за тавана...

                          Първоначално публикуван от PETER PETRAKIEV Преглед на мнение
                          Търси фирма 2R-bg Пловдив.
                          Там има хубав каталог, но за коментираните изделия няма някакви диаграми, как се резпределя светлинния поток. Нещо подобно като на авто-работните лампи поне.
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Бойни фарове" за тавана...

                            Колеги, имам същото Санта Фе, ползвам го за лек офроуд, черни пътища, полянки, малко и по горите ходя. Палаткаджия съм. Та този кореец ако ще и чисто нов да е, светенето му е слабо. И все пак говорим за кола с пластмасови фарове, почти на всички фаровете са матирали. За извън пътя, фаровете и оригиналните халогени са си недостатъчни, тъмница е. За целта направих точно това, което колегата желае. На релса отгоре наредих 4 халогена. Халогените са Wesem, дълга светлина се водят моите, има още два вида, едните за мъгла, другите за намалена видимост. Халогените са с капаци, които не свалям от тях, освен когато изляза от пътя. А за светене мога да кажа - повече от добре е. Един халоген свети повече от двата оригинални дълги, а за четирите не е нужно да коментирам. Прекрасно ми вършат работа за целта, която мисля се припокрива с на колегата, с малката разлика, че аз не си позволявам да ги пускам на пътя. Освен това съм ги направил и на буксичка, с цел лесен монтаж и демонтаж, тъй като все пак няколко пъти в годината ми се налага да се кача на някоя магистрала. За нормалните пътища не е проблем, ама над 110-120 почват да си свистят стабилно, и по-добре без тях. Не изглеждат и чак толкова грозно За момента проблема ми е с клоните, макар че като са си затегнати добре бая клон трябва да е, за да осветя небето Но и все пак това си е паркетник, не е баш джип, така че съм си доволен и си вършат работата.

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Бойни фарове" за тавана...

                              Колеги спрял съм се на това понеже на мен ми трябва основно да свете по на далеч от колкото да ми разпръсква пред мен пак.... Фаровете ми са полирани и лакирани да не матират повече, сложил съм им H4 би ксенон, както и H3 ксенон и на халогените, а те ми разпръскват много доволно светлината пред джипа... А този лед бар ми трябва да го ползвам късно вечер като няма нарещно движение на балкански пътища и между градски.... Искам да свети надалч, по надалеч от колкото дългите... За този какво ви е мнението, ще ми свърши ли работа? И как ще е свистенето по магистрала с него като обикновенно не надвишавам скорост от 130-140кмч при изпредварване? http://unique.bg/%D1%85%D0%B0%D0%BB%...%80-46156.html
                              ..::2002 Hyundai Santa FE 2.4L 4WD::.. 0885 54 44 67

                              с гуми HANKOOK DynaPro A/T RF10

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X