Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вериги - направи си сам

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Вериги - направи си сам

    Па те май за нас 4х4 ,полицаите не искат вериги!Иначе си се затъва лесно,преди 3 седмици увиснах в една много голяма преспа,та с малкото лопате и напред ,назад сравнително бързо стана,джипката,яхна преспата,стар топил се сняг и така,даже се учудих че лесно излезна, цял ден се правих на булдозер къде видя преспа.И вериги нямаше да помогнат.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #17
      От: Вериги - направи си сам

      Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
      При нас за ЗИЛ 131 се правят от 12мм верига, като размера се взима при полуспаднала гума, която при напомпване изпъва веригата. Старият материал, при излизане на асфалта хвърля искри при карането, новият, "уж" пак добър, се къса.
      Знам!С триос Зил се качвахме всяка година над Вършец за дърва,там пътя е скала ,ама приятелчето си караше и вериги,как и къде сме го катерили това животно,там само Ветнамки и ЗиЛ,друго не издържа.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #18
        От: Вериги - направи си сам

        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
        Па те май за нас 4х4 ,полицаите не искат вериги!Иначе си се затъва лесно,преди 3 седмици увиснах в една много голяма преспа,та с малкото лопате и напред ,назад сравнително бързо стана,джипката,яхна преспата,стар топил се сняг и така,даже се учудих че лесно излезна, цял ден се правих на булдозер къде видя преспа.И вериги нямаше да помогнат.
        Видиш ли знак Г19 "Задължителни вериги за сняг най-малко на две от двигателните колела", трябва да имаш чифт вериги в багажника. А ти го виждаш всеки път когато излизаш от ваше село в посока Своге. Дали ще те спрат е един въпрос. Дали, ако те спрат, ще те питат "Имаш ли вериги?", е друг въпрос. А дали ще те накарат да ги обуеш, за да продължиш е съвсем 3-ти въпрос.
        Няма такова нещо в ЗДП и ППЗДП, че ако си 4х4, може и без вериги.

        Между другото Пампорово - Смолян е един участък (8641), който зимно време е много интересен. Всяка година там се образува лед на платното за движение. Като се случи това КАТ просто спира всички и ги кара да сложат веригите, който няма - по обиколния път през Стойките (866). Проблемът не е дали ще издрапаш нагоре, а дали ще успееш да намалиш/спреш надолу.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #19
          От: Вериги - направи си сам

          Не съм сигурен,бях го чул от някъде но не съм сигурен,затова пиша май, иначе за парлама вериги колкото искаш,не че ще свършат работа.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #20
            От: Вериги - направи си сам

            Извинявам се, че се намесвам с въпроси. Някой има ли впечатления от така наречените "течни вериги"(спрей)? Как се справят? И могат ли да минат за вериги за сняг пред КАТ, ако поискат да представиш такива?

            Коментар


            • #21
              От: Вериги - направи си сам

              А, споко..
              Преди има-няма 7-8 години питах.

              Получих една торба отговори.

              Практиката показа, че нямам нужда от вериги, и за оная джипка, и за следващата.
              Верно, че с някои спесифики, които не са вседостъпни, но досега не съм имал полемика с пътна стража относно това - може или не може.

              Коментар


              • #22
                От: Вериги - направи си сам

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                А, споко..
                Преди има-няма 7-8 години питах.

                Получих една торба отговори.

                Практиката показа, че нямам нужда от вериги, и за оная джипка, и за следващата.
                Верно, че с някои спесифики, които не са вседостъпни, но досега не съм имал полемика с пътна стража относно това - може или не може.
                Аз в последно време доста се забавлявам , четейки стари теми Благодаря ти за линка и към тази !

                Отделен е въпросът дали една джипка по принцип има нужда от вериги (отчитайки или неотчитайки факторът "задкормилно устройство").

                А пък съвсем отделно е дали си стигал до полемика с органите . Защото - ако на теб не се е случвало , то на мен се е случвало .

                А това че колегата е решил сам да си направи вериги : ами адмирации за ентусиазма !
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #23
                  От: Вериги - направи си сам

                  Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                  ...Между другото Пампорово - Смолян е един участък (8641), който зимно време е много интересен. Всяка година там се образува лед на платното за движение. Като се случи това КАТ просто спира всички и ги кара да сложат веригите, който няма - по обиколния път през Стойките (866). Проблемът не е дали ще издрапаш нагоре, а дали ще успееш да намалиш/спреш надолу.
                  Да, явно имаш опит.
                  Добри вериги никога не са излишни. Слагал съм при слизане на лед, при окопаване за да изляза, миналата година ги дадох на колата която слизаше пред мен (Такома)...
                  Днес ми се наложи да сложа за да помогна на колега. Един юнак с Додж Рам (гумите бяха мъд терейн над 33 инча) беше се подлъгал да слезе към езерото по път отъпкан от сноумобили и сайд бай сайд на вериги. И естествено се беше окопал (за направих същото, само че две години по-рано и пак на същото място). Проблема е, че рано или късно някоя гума(обикновено двете от едната страна) изскача от отъпканото и колата ляга по корем на трамбования сняг.
                  Втори трак (Шеви) се беше опитал да помогне, навреме осъзнал, че тая работа не е читава, и опитал да се върне. Беше се окопал на 6-7 метра от пътя (пътя е горски, но е разчистен с грабло до твърд трамбован сняг/лед). Бяха млад мъж, жена му, бебе и две кучета.
                  Закачих Шевито, първа бавна... дори не го разклатих. Просто си боксувах на място върху леда(Шевито е дооооста по-тежко от моята въшка). От мързел сложих веригите само на задните колела (имам 2 комплекта в трака) и го изкарах без проблем. После се върнах за да огледам. Едната верига беше изкопала 3 пръста дупка в леда. Без вериги нямах шанс да го изкарам с дърпане (дърпах с колан).

                  За да не ме разбере някой погрешно: Веригите не са панацея, те са просто още един инструмент. Работещите с инструменти знаят колко е ценен правилният инструмент за конкретната ситуация.
                  Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                  Lexus LS430

                  Коментар


                  • #24
                    От: Вериги - направи си сам

                    За лед,да ,възседнеш ли пряспата обаче си дотам и трябва да играе лопатката.Чакаме колегата да обади за изработката,дали ще издържи теста,в Софийско падна сняг ,добро е за тестове, въпреки че няма лед.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Вериги - направи си сам

                      Няма да е по-рано от другата неделя. Фронтерата ми е на ъпгрейд в момента.
                      Освен това падналите количества сняг са толкова минимални, че дори не можаха да покрият улиците. Всичко е станало на киша или вече се е стопило.
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Вериги - направи си сам

                        Сутринта в 6.40 по западната дъга какво беше ,не бяха минавали снегорини и добре че нямаше движение ,освен няколко пълзящи тира.Нататък надали ще има ледове ,освен високо в планините,с тоя сняг до тук беше.Някаква друга идея ми се върти в главата,за фланци отстрани на джантите с усилени лопатки за кални и силно заснежени терени дали ще вършат ,някаква работа или само ще окопават,надали някой е изпробвал подобна изгъзица,виждал съм едно време по разни трактори подобни перчати фланци.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Вериги - направи си сам

                          Лятото си направих 1 за проба, излезе ми 30-тина лева
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0288.jpg
Прегледи:1
Размер:108.2 КБ
ID:5638317Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0290.jpg
Прегледи:1
Размер:127.3 КБ
ID:5638318 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0289.jpg
Прегледи:1
Размер:138.7 КБ
ID:5638319
                          Последно редактирано от robocop; 01-02-15, 15:11.
                          на сушата и град помага

                          Коментар


                          • #28
                            От: Вериги - направи си сам

                            Първоначално публикуван от robocop Преглед на мнение
                            Лятото си направих 1 за проба [ATTACH=CONFIG]774143[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]774144[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]774145[/ATTACH]
                            За тази грамотна и кадърна работа нямам нито технологични нито експлоатоциони забележки!Похвала и Еваала!
                            Предишното ми приличаше на декор за врата на някой дрогиран арбайт-фен на Рамщайн!
                            Ама вярно че съм наполовина боляр и сигурно съм пристрастен!Поздрави
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Вериги - направи си сам

                              Респект, колега, за постигнатата цена!
                              Би ли могъл да опишеш какви материали си вложил? Колко метра верига? Какво фи? Виждам, че преобладават обединяващите О-рингове - приблизително на всеки 3 брънки верига. От какъв материал са? Ти ли си ги заварявал/запоявал? Колко време ти отне в часове?
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Вериги - направи си сам

                                Алекс, следващият път като се надрусаш не пускай снимки на интериорните си решения !

                                Еиййй, ше ме скъсате от смях !

                                ... иначе темата е интересна, че с тия изчекнати "-ви размери на всяка марка самоделните вериги, хем като пари, хем като краен резултат, май ще се окажат добро решение.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X