Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вериги - направи си сам

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вериги - направи си сам

    От известно време ме тормозят разни еретични мисли, че си нямам вериги за зимата. То не че ми трябват де! Ама нека има за зор-заман. Та накратко: Реших да си ги направя сам:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29012015606.jpg
Прегледи:1
Размер:126.0 КБ
ID:6078127

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29012015607.jpg
Прегледи:1
Размер:100.2 КБ
ID:6078128

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:29012015608.jpg
Прегледи:1
Размер:136.3 КБ
ID:6078129

    Отидоха 20 метра верига ф 4 мм., 28 S-образни кукички, 2 карабинера и 2 обтегача.
    Като време ми отне 3 часа, за да измисля как да навържа брънките, 1 час да си направя 2-рата верига и 1 час и половина да си преправя първата верига, за да стане и тя както трябва.

    Тия дни ще ги монтирам и на джипа, за да видя дали ще опират някъде.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

  • #2
    От: Вериги - направи си сам

    Ф4 ми се струва несериозно.
    Пробвай ги докато още има сняг тук-таме, та да не се изненадаш когато ти потрябват.

    Коментар


    • #3
      От: Вериги - направи си сам

      А колко е сметката до тук ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Вериги - направи си сам

        Материалите излязоха 111 лв. Да се има предвид, че размерът е 33х12.5.
        Да, смятам да ги пробвам, стига да намеря къде...
        То сняг няма... да завали, да не го почистят, да се утъпче, па да се заледи...
        Та ако стигна до тестване, ще пиша тук резултатите... може и догодина.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #5
          От: Вериги - направи си сам

          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
          Материалите излязоха 111 лв. Да се има предвид, че размерът е 33х12.5.
          Да, смятам да ги пробвам, стига да намеря къде...
          То сняг няма... да завали, да не го почистят, да се утъпче, па да се заледи...
          Та ако стигна до тестване, ще пиша тук резултатите... може и догодина.
          Горе около Алеко още карат ски.

          Коментар


          • #6
            От: Вериги - направи си сам

            Тия вериги са за малолитражка,този тежък джип още на първото по сериозно пребоксуване ще ги направи на салата.Трябваше да намериш вериги от старите от едно време,по ОЛХ-а ги има и по-евтино щеше да ти дойде.
            0 8 76 36 8 542

            Коментар


            • #7
              От: Вериги - направи си сам

              Aко е кaчественa веригaтa и точковaнето зa лед ще сa добри ,то и без товa вериги и скорост не вървят зaедно.Добър ентусиaзъм,дaно си и удовлетворен от изпълнението.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #8
                От: Вериги - направи си сам

                Тези вериги
                съм ги ползвал реално - на 29" гуми и са ме вадили от ситуация - 2 пъти. Те са с брънки ф 3 мм от алуминий - профил "меча стъпка".
                Затова реших да се спра на стоманена верига ф 4 мм за този проект.
                OLX? Намери ми там вериги за 33х12.5 - няма. Единственото, което горе-долу се доближава, е "Продавам вериги за сняг за камиони - 100 лв (без посочен размер - фи на веригата и дължина).".
                Иначе съм наясно, че ако бях взел верига ф 5 мм, щеше да е по-здрава, но и много по-скъпа.

                П. П. Може да организираме някой друг тест тия дни.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #9
                  От: Вериги - направи си сам

                  Подобни самоделни правихме в далечната 97г. за едно Ритмо, на първо слагане още изкараха около 100м в снега на Петрохан, даже и не ги събрахме, а дърпахме на буксир Ритмото. Та пробвай ги още през уикенда, не че има защо.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вериги - направи си сам

                    Автора на темата е на път да вземе Нобелова награда за медицина-Тема-присаждане на апендикс!
                    Ако с тия гуми не можеш да излезеш,по-добре не влизай!Впрочем веригите ще наранят гумите,не са достатъчно стегнати,много са нарядко,прекалено скъпи,синджира е от мека сплав и общо взето много пропиляно време и пари!
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вериги - направи си сам

                      Точно тия вериги надали ще наранят гумите повече от някой камък или скала!Пробвай и пиши ,то с ентусиазъм се правят открития,може и да си бачкат,зависи най- вече от материала на веригата и от майстора по сглобяването.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вериги - направи си сам

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        Точно тия вериги надали ще наранят гумите повече от някой камък или скала!Пробвай и пиши ,то с ентусиазъм се правят открития,може и да си бачкат,зависи най- вече от материала на веригата и от майстора по сглобяването.

                        При нас за ЗИЛ 131 се правят от 12мм верига, като размера се взима при полуспаднала гума, която при напомпване изпъва веригата. Старият материал, при излизане на асфалта хвърля искри при карането, новият, "уж" пак добър, се къса.
                        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вериги - направи си сам

                          �� за бога, на тези гуми защо са нужни "вериги"? Да не би возилото ти да е само на задно?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вериги - направи си сам

                            Ама аз още в началото на темата съм писал, че принципно не ми трябват.
                            Но трябва да се чувства изобилие. Като ме спре някой чичко полицай в къдрав планински проход и ме попита: "А вериги имаш ли?", да мога да му отговоря "Имам!"
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вериги - направи си сам

                              На "Илиенци" (мисля се пише) преди две години имаше размер за 33 инча-60 лв. за два броя, но не ми вършеха работа(малки бяха), та си намерих 4 бр. от камион(подарък) които стесних и скъсих-върви Много докато не направиш грешката да спреш в дълбокия сняг-тогава вадиш лопатата.
                              Гумите ми са Super swamper LTB.
                              Сузуки Самурай-старт от скрапа
                              0885192667

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X