Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за помощ свързване допълнителни светлини заден ход

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за помощ свързване допълнителни светлини заден ход

    Досега ползвах един допълнителен пластмасов фар за заден ход. Бях си го свързал направо към оригиналните светлини за заден ход. Проблеми никакви. Ама си взех по-истински фарове и се появи проблем. Метални са изцяло и затварят маса през стойките. Засветих постоянно и отначало мислех, че залепна ключа за задния ход, ама се оказа , че като резна кабела за маса дето бях дал направо от оригиналните светлини и всичко си идва на местата..... Та искам да взема да си ги направя като хората с реле. Моля някой да ми обясни как го свържа точно при това "японско обратно" командване през маса. Идеята е да си светват направо заедно с оригиналните ( самите "халогени" иначе си имат собствено копче, което може да ги спира когато не са необхдими ( вързано е за плюса де, та затова ми се наложи да резна масата прекарана от мен ) В момента съм вързал пак само един фар със същата крушка по мощност като предишния фар.....
    Мерси много.
    Последно редактирано от Tony33; 19-12-14, 20:30.
    висете отпуснато

  • #2
    От: Моля за помощ свързване допълнителни светлини заден ход

    Тази схема ще ми свърщи ли работа - като на мястото на switch подам от масата на оригиналните светлини за заден ход?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:negative_switch.gif
Прегледи:1
Размер:9.1 КБ
ID:5629895
    висете отпуснато

    Коментар


    • #3
      От: Моля за помощ свързване допълнителни светлини заден ход

      На всяка или почти всяка кола севтлината за заден ход се управлява през маса. Няма кой знае каква драма да си го свържеш в паралел с основната лампа. Тези включватели са доста яки. За разкош, може да сложиш на фара (вътре в него) отделен предпазител. За още по-голям разкош, може да свържеш реле по горната схема, като вместо да теглиш жици през колата (и това съм виждал), ползваш съществуващата линия.
      Лично аз бих си го свързал без реле. Едва ли и най-смелите ти светлини ще надхвърлят 10А, които включвателят ще издържи без да мрънка, стига да не караш от Саранци, до Варна на задна
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        От: Моля за помощ свързване допълнителни светлини заден ход

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        На всяка или почти всяка кола севтлината за заден ход се управлява през маса. Няма кой знае каква драма да си го свържеш в паралел с основната лампа. Тези включватели са доста яки. За разкош, може да сложиш на фара (вътре в него) отделен предпазител. За още по-голям разкош, може да свържеш реле по горната схема, като вместо да теглиш жици през колата (и това съм виждал), ползваш съществуващата линия.
        Лично аз бих си го свързал без реле. Едва ли и най-смелите ти светлини ще надхвърлят 10А, които включвателят ще издържи без да мрънка, стига да не караш от Саранци, до Варна на задна
        Бе аз май доста объркано съм обяснил де. С пластмасовия фар паралелно си работеше сичко. Ама с металния ми светят светлините за заден ход постоянно..... Оттам ми е драмата. А пък си набарах много добри работни фарове и искам те да са ( е , поне единя от тях де) . Иначе плюс надежден имам наблизо - от запалката в багажника .
        висете отпуснато

        Коментар


        • #5
          От: Моля за помощ свързване допълнителни светлини заден ход

          Минусът на металния е през маса. Всичко, което трябва да направиш е, да направиш масата му неутрална и да свържеш крушката в паралел с основната.
          Не се занимавай с излишни глупости. Успех!
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            От: Моля за помощ свързване допълнителни светлини заден ход

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Минусът на металния е през маса. Всичко, което трябва да направиш е, да направиш масата му неутрална и да свържеш крушката в паралел с основната.
            Не се занимавай с излишни глупости. Успех!
            Ооо зацепих. Мерси. А може ли да издържи тоя превключвател 2х55 вата лампи + основната ( при мен е 27 ваата тя и е само една) .
            висете отпуснато

            Коментар


            • #7
              От: Моля за помощ свързване допълнителни светлини заден ход

              Така както си ги наредил, ще се комутират 11-12А ток. Въпреки уверенията на Ники, че е безопасно, аз не бих пробвал директно захранване, т.е. без реле.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Моля за помощ свързване допълнителни светлини заден ход

                С реле ще е. Той си свети постоянно металния фар дори с прерязана маса така или иначе защото му идва постоянен плюс от задните светлини ( бях му щракнал копчето което прекъсва + са и не зацепих преди малко защото се подведох,че успях да угася оригиналната задна). Ама току що ходих да пробвам на студа хахах. Явно метален фар ще стане само с реле , друг плюс и командване през маса. Пък така ше зема да метна и втория поне спокойно. Правилна ли е горната снимка на схемата ? Така ли да ги вържа ( и бушон ще поставя към + откъдето го взема де ) ? Мога ли да взема направо - и + са , които съм изкарал от оригиналните лампи за заден ход да се ползват за управление на релето ? Срам ме е да занимавам мойте "жичкаджии" с такова елементарно свързване хахха.
                висете отпуснато

                Коментар


                • #9
                  От: Моля за помощ свързване допълнителни светлини заден ход

                  Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                  С реле ще е. Той си свети постоянно металния фар дори с прерязана маса така или иначе защото му идва постоянен плюс от задните светлини ( бях му щракнал копчето което прекъсва + са и не зацепих преди малко защото се подведох,че успях да угася оригиналната задна). Ама току що ходих да пробвам на студа хахах. Явно метален фар ще стане само с реле , друг плюс и командване през маса. Пък така ше зема да метна и втория поне спокойно. Правилна ли е горната снимка на схемата ? Така ли да ги вържа ( и бушон ще поставя към + откъдето го взема де ) ? Мога ли да взема направо - и + са , които съм изкарал от оригиналните лампи за заден ход да се ползват за управление на релето ? Срам ме е да занимавам мойте "жичкаджии" с такова елементарно свързване хахха.
                  Схемата е правилна, може да вземеш сигнала от лампата, каза че имаш отзад "запалка" от там + за работен (виж с какъв бушон е) ......
                  Каква е колата?
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля за помощ свързване допълнителни светлини заден ход

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Схемата е правилна, може да вземеш сигнала от лампата, каза че имаш отзад "запалка" от там + за работен (виж с какъв бушон е) ......
                    Каква е колата?
                    Форд Ескейп/Маверик 2 .
                    Мерсаж на всички за съветите : )
                    висете отпуснато

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля за помощ свързване допълнителни светлини заден ход

                      Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                      Форд Ескейп/Маверик 2 .
                      Мерсаж на всички за съветите : )
                      Ааааа направо ме уби, бих очаквак през някакъв "боди контрол" отзад да ходи комутируем +, и константна "маса" Сигурен ли си в измерванията?
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля за помощ свързване допълнителни светлини заден ход

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        Ааааа направо ме уби, бих очаквак през някакъв "боди контрол" отзад да ходи комутируем +, и константна "маса" Сигурен ли си в измерванията?
                        Абсолютно
                        висете отпуснато

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X