Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся помощ за чертеж или изработка на лост за съединител за инвалиден а-л.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся помощ за чертеж или изработка на лост за съединител за инвалиден а-л.

    Малко обяснения.
    Колеги, тъй като съм инвалид, (с протеза на левия крак)
    шофьорската ми книжка е валидна за 5 години, дойде време за подмяна, минах си медицинските прегледи пред ТОЛЕК - ( инвалидите минават на такава комисия,а не през личния лекар ).

    Първо 89 година на Москвича ми поставиха лост към педала на съединитела, същия лост с промяна на планката го пренесох върху следващия ми автомобил ЛАДА2107. След нейното бракуване, забравих да си сваля системата и колата замина на скрапа.

    Аз си карам кола без него, но по медицинско предписание (наредба някои си ) трябва да имам приспособление.
    и колата да е пререгистрирам като инвалидна след представяне на Технотест.

    В момента карам Астра Ф и търся идеи от шлосери, автомонтьори, авто-тенекеджии и др майстори ( примерно хора обръщали волани от десен на ляв, монтирали 2 ри комплект педали за учебни автомобили ит.н.), относно место и начина на закрепване на такъв механизъм.

    Уточнение механизма трябва да се използва с дясна ръка и да задържа натиснат съединитела при издърпано положение, за да е свободна ръката да смени скоростите.

    Моля за вашата помощ идейна, чертожна, или изработка. всичко това си заплащам.

  • #2
    От: Търся помощ за чертеж или изработка на Лост за Съединиотел за Инвалиден а-л.

    Дали не е възможно да се мисли в посока на някакво хидравлично задвижване? Само като идея.

    Коментар


    • #3
      От: Търся помощ за чертеж или изработка на Лост за Съединиотел за Инвалиден а-л.

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Дали не е възможно да се мисли в посока на някакво хидравлично задвижване? Само като идея.
      Колата има хидравлика на волана. Евентуално някой ако измисли "нещо" да се ползва помпата. До сега съм имам само Лостова система.

      Коментар


      • #4
        От: Търся помощ за чертеж или изработка на Лост за Съединиотел за Инвалиден а-л.

        Кола с автоматична скоростна кутия не е ли вариант?

        Иначе по описанието, което си дал, лост от ръчна спирачка и прввод с жило към педала. Лоста задържа в натиснато положение и може да се отпуска плавно. Вторият лост може да разположиш някъде около скоростния лост, за да е удобно.

        Колега напиши откъде си
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #5
          От: Търся помощ за чертеж или изработка на Лост за Съединиотел за Инвалиден а-л.

          Първоначално публикуван от ukw_kj Преглед на мнение
          Евентуално някой ако измисли "нещо" да се ползва помпата. До сега съм имам само Лостова система.
          Точно за това говоря.
          Потърси Нинджа 1 или дедо Владо, те са по такива неординарни проекти.

          Коментар


          • #6
            От: Търся помощ за чертеж или изработка на Лост за Съединиотел за Инвалиден а-л.

            Комшията ми е инвалид с протеза на левия крак.
            Купува си евтини автомобили автоматик и ги кара, докато умрат от старост.
            Един ден се беше объркал и си купи уж изгодно, но с ръчни скорости. Доста бързо я смени.
            В началото е карал ЗАЗ, заводски оборудвана за инвалиди, та е минал през много автомобили.
            Съветът ми е да смените автомобила си с автоматик. Освен удобството, безопасността е по-голяма.

            Коментар


            • #7
              От: Търся помощ за чертеж или изработка на Лост за Съединиотел за Инвалиден а-л.

              След кратка справка с Гугъл намерих следното решение на сайт за такива приспособления за автомобили.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ratchet-01.jpg
Прегледи:1
Размер:33.0 КБ
ID:5629753

              Механизмът се казва Ratchet clutch for manual car. Тоест тресчотка, която задържа педала натиснат и се освобождата с натискане на бутона, сходно е с механизъм на лост на ръчна спирачка.

              Коментар


              • #8
                От: Търся помощ за чертеж или изработка на Лост за Съединиотел за Инвалиден а-л.

                Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                Кола с автоматична скоростна кутия не е ли вариант?

                Иначе по описанието, което си дал, лост от ръчна спирачка и прввод с жило към педала. Лоста задържа в натиснато положение и може да се отпуска плавно. Вторият лост може да разположиш някъде около скоростния лост, за да е удобно.

                Колега напиши откъде си
                Вариант е разбира се кола с автоматик, но наличната е тази.

                Системата ми трябва за да мина през Технотест ( надеждна, но и разглобяема ) аз си карам без нея. За 20 и кусур години само докато ми изработят протезата съм я ползвал.

                От Кърджали съм.

                Коментар


                • #9
                  От: Търся помощ за чертеж или изработка на Лост за Съединиотел за Инвалиден а-л.

                  Ето снимка на система сложена на WV

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8f8e2dd3032722898d0df683f108f6b1.jpg
Прегледи:1
Размер:213.9 КБ
ID:5630274Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9ac7478f9c66aa576b65e482274e2917.jpg
Прегледи:1
Размер:219.9 КБ
ID:5630275

                  самата изработка не е проблемна, само ме интересува къде ще е удобно се закрепи на опел Астра, под волана или на предната страна където са захванати педалите?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся помощ за чертеж или изработка на Лост за Съединиотел за Инвалиден а-л.

                    Първоначално публикуван от Михаил Колев Преглед на мнение
                    След кратка справка с Гугъл намерих следното решение на сайт за такива приспособления за автомобили.

                    [ATTACH=CONFIG]763256[/ATTACH]

                    Механизмът се казва Ratchet clutch for manual car. Тоест тресчотка, която задържа педала натиснат и се освобождата с натискане на бутона, сходно е с механизъм на лост на ръчна спирачка.
                    Да с лост за ръчна може да стане, но дадената конфигурация е за автомобил с десен волан и съединителя е най вътрешния педал

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся помощ за чертеж или изработка на Лост за Съединиотел за Инвалиден а-л.

                      Колеги.
                      Намерих 2 работилници, които да ми изработят необходимото.
                      1. Българо-Германския образователен център Стара Загора ул. Армейска. ( поискаха цена съизмерима с цената на Опела)
                      2. Механична работилница в гр. Пловдив ул. Кукуш - кръстовището с ул.Тодор Александров ( приемлива за мен цена )
                      и 2 те фирми изработват и поставят доп. педали за учебни автомобили.

                      След като ми го монтират ще кача снимки как е изработено.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся помощ за чертеж или изработка на Лост за Съединиотел за Инвалиден а-л.

                        Сервиз 013 в Пловдив, в халетата точно срещу хотела на Ванко 1. Човека се казва Иван 0886981436, и друг път е правил приспособления за инвалиди по колите. Не взима мн скъпо.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X