Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Багажник за 5 минути... или как си Москвичосах Бембевето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Багажник за 5 минути... или как си Москвичосах Бембевето

    Нормалните хора обикновено използват съботните утрини за отдих след продължителна петъчна вечер (освен ако не са на работа!). Така бях запланувал и аз, но практиката е показала, че често предварителните намерения се провалят... Миналата събота, в 8:30 (докато спя блажено) се събуждам рЕзко от звъненето на мобилен телефон. Моментално в главата ми тръгват интересни процеси - фронтален, предфронтален, окципитален и т.н. лобове, все още не кореспондират много добре и начева интересна компилация между ругатни, любопитство на кой ли му е паднал акумулатора в този ранен час, както и опити за разчитане на заглавието на oбезпокояващото ме лице. Оказа се, че един приятел се е сетил, че се интересувам от ретро мебели и ме буди, за да ме осведоми, че ми е намерил, цитирам: "много яко канапе". От снимката, която получих, стана ясно едно - ще се пазарува. Уловката беше там, че офертата важи до следобяд, а магазина е в... Кърджали! Понамествам мозъчните дялове и осъзнавам, че няма как да транспортирам въпросната мебел до София. Не ми се ще да се раззвънявам и на приятели, които в този момент биха съжалили, че поради нещастно стечение на обстоятествата, са собственици на бус или автомобил с горен багажник...

    Ретроспекция:
    Преди няколко месеца си купих нормален джигитомобил, като основните изисквания към него бяха:
    - да изглежда адекватно за млад човек (това изключва катакомбита и баничарки);
    - да ме вози нормално, да е надежден и да се ремонтира без много споменавания на роднините от женски род на проектиралите го (тук, естествено, отпадат френските и италианските тояги);
    - да завива (а не - тътрузи), т.е. да притежава задно предаване, съответно чат-пат да му ритам съединителя в някой подходящ завой;
    Накратко - взех си едно немско клише, което скоро наричахме "Бембевето".

    С оглед на гореизложеното, следва да стане ясно, че изначало не съм предвиждал мъкненето на зимнина, тикви, гардероби...
    Но ситуацията не търпеше отлагане и наложи импровизация в спешен порядък. Бърз ментален анализ на наличния инвентар установи, че нямам горен багажник, но пък съм собственик на старо пале и 1 буков крак от маса.
    Бембевето има 4 отвора с резби М6 на покрива, скрити под декоративни капачки. Набързо измерих габаритите, които съвпадаха прекрасно с тези на палето. Нарязах със зегето буковото бичме, пробих по 1 отвор и през подложка от велпапе и гума, хванах с винтове М6 четирите трупчета за технологичните отвори на тавана. Хвърлих отгоре палето и посредством винтоверта навих винтове за дърво през дъските на палето в трупчетата - бап-бап-бап-бап-бап-бап... Готово! Дивайсът се яви доста аграрен, но пък и толкова здрав...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141115_121823.jpg
Прегледи:1
Размер:178.9 КБ
ID:6072881Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141115_121902.jpg
Прегледи:1
Размер:199.8 КБ
ID:6072882
    Запалих, подкарах към Кърджали, пристигнах, натоварих, завързах и гаааз - обратно! На Горубляне ме спира патрул на КАТ:
    - Добър вечер!
    - Добра да е, заподявайте документите!
    - Прибери си документите! Само ми кажи, от къде идваш?
    - От Кърджали.
    - Лелеее... Чак от Кържали с това на тавана?! Как го хвана? Ти чувал ли си за "неукрепен товар"?!
    - 4 вискокоякостни винта М6, 12,9. 20 винта за дърво 6х60. Два колана с храповик и въже. Чувал съм, но това определено не влиза графа "неукрепен". Проверете!
    Полицаят, след като упражни усилия върху дивана:
    - Ихааа, здраво е, бе! Даде ми добра идея! Лека!
    - Лека!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_m_mid_1416093351223_c74327f8fa85343f54_0.jpeg
Прегледи:1
Размер:146.1 КБ
ID:6072883
    С "Фармахим" - непобедим
    Дизел - само дънки!

  • #2
    От: Багажник за 5 минути... или как си Москвичосах Бембевето

    хаха много добре! Яко ТНТМ, но .. полезно да се знае..

    Коментар


    • #3
      От: Багажник за 5 минути... или как си Москвичосах Бембевето

      Забавно четиво за ранна утрин .
      Като не щеш комби,мисли за теглич и ремарке (ако има къде да го държиш де),теглича може да е сваляем и няма да разваля фацата на беемвето.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #4
        От: Багажник за 5 минути... или как си Москвичосах Бембевето

        Баси майтапа - усмихна ме сутринта...

        Дивановоз...

        Това рано или късно ще цъфне в БМВ-форума.

        Коментар


        • #5
          От: Багажник за 5 минути... или как си Москвичосах Бембевето

          Кефишшшшшшшшш!
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #6
            От: Багажник за 5 минути... или как си Москвичосах Бембевето

            Браво. Още едно доказателство, че не трябва да се робува на стереотипи.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Багажник за 5 минути... или как си Москвичосах Бембевето

              А снимки на канапето,май си е заслужавало ходенето.
              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

              Коментар


              • #8
                От: Багажник за 5 минути... или как си Москвичосах Бембевето

                Браво бе Стояне. Честита ти колица!

                Ей .... С парите за БМВ-то, как щеше да стегнеш Варшавата - не е истина! Кажи какво става с нея?

                Никакъв не се вясваш във форума.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: Багажник за 5 минути... или как си Москвичосах Бембевето

                  Замечателно! Бравос! Уважавам изобретателните!
                  Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                  0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                  Коментар


                  • #10
                    От: Багажник за 5 минути... или как си Москвичосах Бембевето

                    Палето кърти мивки , много се изкефих но наистина изглежда така сякаш само си го сложил отгоре и се крепи само на гравитацията , мерси за доброто сутрешно разбуждане

                    Коментар


                    • #11
                      От: Багажник за 5 минути... или как си Москвичосах Бембевето

                      Това изделие го видях на живо. Евала адаш. Ма си е верно здраво. Само един болт по спомен беше изпаднал някъде.

                      п.п. Адаш. Бе ти махна ли го? Щот' имам да докарвам нещоси от прованса.
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Багажник за 5 минути... или как си Москвичосах Бембевето

                        Стояне,ти направо Изби рибата(уби слона с прашка) с тоя багажник бре!
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Багажник за 5 минути... или как си Москвичосах Бембевето

                          с нещо подобно един клиент си закара 4-метрова лодка до Шумен... "скова" си го пред мен за 15мин...
                          Обаче аз съм традиционалист... багажите возя с това /300х150см/
                          Прикачени файлове
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            От: Багажник за 5 минути... или как си Москвичосах Бембевето

                            Брей...каква техническа мисъл. Браво,майсторе. Какво нещо е креативността!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Багажник за 5 минути... или как си Москвичосах Бембевето

                              Така е като не уважава катакомбитата /не, че там ще се хване/.
                              Ма иначе "Бравос"
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X