Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква е тази туба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква е тази туба

    Здравейте колеги,
    Купих от един битак показаната тубичка и ми е интересно от какво е.Определено е от оборудване на някаква машина.
    Тубата е с вместимост 3,5 литра .Според мен е за вода а не за гориво. Има си дръжка и халки от двете страни за задържане към нещо си...
    На една халка има две букви на кирилица и една цифра" АД-1"

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC345.jpg
Прегледи:1
Размер:94.3 КБ
ID:5981369Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC346.jpg
Прегледи:1
Размер:73.2 КБ
ID:5981370Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC347.jpg
Прегледи:1
Размер:58.9 КБ
ID:5981371
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

  • #2
    От: Каква е тази туба

    колега прилича ми на тези където преди много години продаваха в тях препарати за земеделието,но не съм сигурен,провери я добре преди да я използваш за вода,да не стане беля

    Коментар


    • #3
      От: Каква е тази туба

      иначе ад-1 е технически алуминий,това е наименованието на материала и за какво се използва

      Коментар


      • #4
        От: Каква е тази туба

        Първоначално публикуван от ivanmehan Преглед на мнение
        иначе ад-1 е технически алуминий,това е наименованието на материала и за какво се използва
        Благодаря колега... По думите на човека от който я купих тубичката е за вода...Като гледам и халките на тясната част определено е от оборудване на машина ..според мен.Капачката е с големината на чаша....
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #5
          От: Каква е тази туба

          Това 100% е туба за вода, нова е както се вижда и 100% е от някаква Руска( Съветска ) машина. Качките и са за да стои на определено място в машината или да се превърже с колан за носене през рамо. Бе Руснаците са си изобретателни и съм сигурен че е Руска защото моята ми е донесена от там.
          Имам подобна но е 20 литрова.
          Последно редактирано от DIMILIEV; 12-08-12, 15:31.
          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

          Коментар


          • #6
            От: Каква е тази туба

            А капачката е направена по дълбока да се ползва за чаша.

            Коментар


            • #7
              От: Каква е тази туба

              Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
              Това 100% е туба за вода, нова е както се вижда и 100% е от някаква Руска( Съветска ) машина. Качките и са за да стои на определено място в машината или да се превърже с колан за носене през рамо. Бе Руснаците са си изобретателни и съм сигурен че е Руска защото моята ми е донесена от там.
              Имам подобна но е 20 литрова.
              Определено е за вода...Според обаче не се връзва а се "нанизва" наякъде защото отвора на скобите отдолу е по широк и после се стеснява/клиновиден отвор/ Или е руска или българска щото "Д" се изписва така само в нашите езици
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #8
                От: Каква е тази туба

                Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                Определено е за вода...Според обаче не се връзва а се "нанизва" наякъде защото отвора на скобите отдолу е по широк и после се стеснява/клиновиден отвор/ Или е руска или българска щото "Д" се изписва така само в нашите езици
                Да, качките съм сигурен че са за поставянето и на определено място, а за моята туба ще допълня и това: мой приятел преди много години докара няколко такива туби но 20л. подари ми една, чисто нова си е и сега и само вода съм сипвал в нея, и от него съм чул че там в тях държат вода по цял месец, даже и на слънце и на водата и няма нищо става си за пиене.
                При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                Коментар


                • #9
                  От: Каква е тази туба

                  Сега мисля как да я приспособя за мотора...Има място но от вътрешната страна на стойките за багажа и задната гума...там ще е..Отвън ще ми наптави по широка задницата..Ще го измисля някак си
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Каква е тази туба

                    Във фургона на ВАРЕМа в казармата имаше подобна 10 литрова алуминиева туба за питейна вода . Много пъти ме е спасявала по занятията . В кабината на камаза зад шофьорското място имаше на стойка кръгъл 3 литров алуминиев термус който държеше водата студена с дни . Ако сега си намеря такъв си купувам веднага .
                    Последно редактирано от sek.1; 12-08-12, 19:23.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Каква е тази туба

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Във фургона на ВАРЕМа в казармата имаше подобна 10 литрова алуминиева туба за питейна вода . Много пъти ме е спасявала по занятията . В кабината на камаза зад шофьорското място имаше на стойка кръгъл 3 литров алуминиев термус който държеше водата студена с дни . Ако сега си намеря такъв си купувам веднага .
                      Точно тези термуси пристигаха в зиповете на Руските комбайни СК4, СК5 и на ЮМЗтата но и тогава беше голям късмет ако някой термус промуши до стопанствата при комбайнерите и трактористите.
                      При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Каква е тази туба

                        Термуса беше страхотен . Не знам какво имаше между двете алуминиеви стени но по цели дни в най големите жеги водата си беше студена .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Каква е тази туба

                          Малко късно и повтарям думите на някои колеги преди мен,но за вода е!Даже,капачката е май като чаша!
                          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X